فعالان حوزه نشر و پرداخت تسهیلات 107 میلیاردی

  0
  89
  فعالان حوزه نشر

   

  نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به فعالان حوزه نشر با ابراز امید‌واری درباره بررسی نهایی جزئیات درخواست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان برنامه‌ و بودجه برای افزایش قابل توجه هزینه‌های کمک معیشتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، از پرداخت بیش از 107 میلیارد‌ تومان تسهیلات خبر داد.

   تسهیلات فعالان حوزه نشر در سامانه کارا

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا افسر موم‌وندی، نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد درباره آخرین گزارش ثبت تقاضا و دریافت تسهیلات در دو سامانه کارا و تحفه از سوی فعالان حوزه نشر بیان کرد: در مجموع 813 درخواست برای دریافت تسهیلات در سامانه تحفه از سوی فعالان حوزه نشر ثبت شده است.

  وی افزود: تا تاریخ  26 شهریور‌ماه، از این تعداد 101 فقره برابر با پنج میلیارد و 604 میلیون تومان به فعالان حوزه نشر پرداخت شده است.
  موم‌وندی ادامه داد: با آغاز مرحله دوم، در مجموع 3402 تقاضا از سوی فعالان حوزه نشر در سامانه کارا ثبت شده و در مجموع 16 میلیارد و 690 میلیون تومان به فعالان حوزه نشر پرداخت شده است. با پایان مرحله نخست ثبت تقاضا در سامانه کارا 2283 پرونده تقاضا، برابر با 204 میلیارد تومان درخواست دریافت تسهیلات ثبت و بیش از 107 میلیارد تومان پرداخت شده است.   

  فعالان حوزه نشرتسهیلات جدید کرونایی 

  موم‌وندی درباره بررسی بسته تسهیلات جدید کرونایی ویژه اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بیان کرد: بسته جدید تسهیلات کرونایی، مشتمل بر دو نوع حمایت است. نخست؛ حمایت‌های مالی مستقیم شامل کمک‌های بلاعوض، هزینه‌های معیشتی و یارانه‌ها، و دوم؛ کمک‌های غیر‌مستقیم شامل تسهیلات و دیگر امحال‌ های قانونی که می‌توان برای حمایت از کار‌آفرین‌های حوزه  فرهنگ، هنر و رسانه اعمال شود.

  وی با اشاره به اینکه با هزینه‌های کمک‌معیشتی فعالان فرهنگ، هنر و رسانه موافقت شده افزود: سال گذشته، 240 میلیارد تومان از طریق صندوق اعتباری هنر، به اعضای صندوق کمک شد. با کلیت درخواست وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افزایش قابل توجه هزینه‌های کمک معیشتی از سوی رئیس جمهوری موافقت شده است؛ بنابراین به محض تصویب جزئیات این درخواست در سازمان برنامه و بودجه، اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

  بیشتر بخوانید: کرونا آفتی بر جان صنعت نشر ایران

  موم‌‌وندی، با بیان این مطلب که بررسی جزئیات درخواست وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان برنامه و بودجه در دستور کار قرار دارد و به‌زودی آغاز می‌شود، ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع حمایت از اصحاب فرهنگ هنر و رسانه، جزو اولویت‌‌های بسیار‌بسیار ضروری وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی است، امید‌واریم تا پایان شهریور‌ماه جزئیات افزایش هزینه‌های کمک معیشتی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بررسی شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + یک =