برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی شایعه است

  گفت و گو با مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد 

  0
  44
  نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی

  مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد با رد اخبار منتشر شده مبنی بر برپایی نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی گفت:  تصمیم‌ گیری درباره این مهم بر عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از رادیو گفت و گو؛ علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد در برنامه «تقاطع فرهنگ» رادیو گفت‌وگو درباره مسئله کاغذ و مشکلات ناشران، اظهار کرد: پس از پیگیری‌ های مفصل وزارتخانه، هیئت دولت با واردات کاغذ از سوی شرکت‌ های واردکننده موافقت کرد و اطلاعیه آن روی پایگاه رسمی وزارت ارشاد قرار گرفت.

  ارز کاغذ مربوط به سال 98 است

  وی با اعلام اینکه شرکت‌ های معتبر باید بر اساس فراخوان اعلام شده برای امر واردات اقدام کنند تا مرهمی بر درد بزرگ کاغذ در کشور باشد، ادامه داد: با توجه به پیگیری‌ های صورت گرفته و همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی، امیدواریم در دولت کنونی کاغذ را در اختیار ناشران قرار دهیم.

   اسماعیلی خاطرنشان کرد: این کاغذ با ارز 4200 تومانی وارد می‌شود. سال 99 ارز به کاغذ تخصیص داده نشد، لذا مبلغی که برای واردات در اختیار قرار می‌گیرد، ادامه تسهیلات در سال 98 قلمداد می‌شود.

  وی افزود: کارگروه کاغذ در معاونت امور فرهنگی تشکیل شده است و کاغذی که دولت برای واردات آن اعلام موافقت کرده است، مختص نشر و مطبوعات است.

  نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکیشایعه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی 

  مشاور اجرایی معاونت فرهنگی ارشاد ادامه داد: در تلاش هستیم هر چه سریع تر راهی پیدا کنیم تا کاغذ به راحتی به دست ناشران برسد.

   وی در رادیو گفت‌وگو همچنین در خصوص احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی و حقیقی گفت: خبر برگزاری نمایشگاه کتاب تهران به صورت فیزیکی واقعیت ندارد و در شرایطی نیستیم که نمایشگاه به صورت فیزیکی برپا شود. در این‌باره، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم‌گیری کند و از حیطه اختیار ما خارج است.

   این مقام مسئول در وزارت ارشاد درباره برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب در روزهای پایانی دولت تدبیر و امید پاسخ صریحی از برگزاری نداد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 1 =