پایان فصل سرد؛ گفتن از درد مشترک

  گزارشی از رونمایی کتاب «پایان فصل سرد»

  0
  401
  پایان فصل سرد

  «پایان فصل سرد» عنوان کتابی است که در پنج فصل شعر، نثر ادبی، تحقیق، خاطره داستان و هنر توسط حوریه حافظیان گردآوری و در نشر آوای برتر منتشر شده است.

  حوریه حافظیان نویسنده و شاعر معاصر را بیشتر با ادبیات کودک و نوجوان به خاطر می آوریم وی با آثاری همچون مردمک، سلام فرشته ها، درخت انجیر، ترنم بهار، زیباترین گل جزیره، پری و نارنجی، شوق پروانه ها، رویای شکوفه ها، راز شبنم، راز سپیده ها، فصل مانگار (دو جلدی) و راز سرزمینم شناخته می شود. نویسنده ای خوش ذوق که این بار با تالیف و گردآوری کتاب پایان فصل سرد به بیان دغدغه های کرونایی هنرمندان معاصر خود پرداخته است.

  پایان فصل سردآغاز سخت فصل سرد و هنگامه ی درد؛ زخم زننده و زهرآگین بود؛ این مهمان سمج کُشت و کِشته آتش زد؛ ناخوانده آمد اما ماند و ماندگار شد تا امید را هم قاتل شود اما خوشبختانه می بینیم که سدهای انگیزه کماکان پابرجا هستند و حریف؛ خبرها، از پایان فصل سرد حکایت می کنند. مراسم رونمایی از کتاب پایان فصل سرد با رعایت پروتکل های بهداشتی در عصرگاه روز سه شنبه 20 مهرماه، در محفلی دوستانه و صمیمی که تنور مهربانی اش خنکای مهر را ذوب کرده بود، در کانون فرهنگی امام خمینی برگزار شد.

  پایان فصل سرد گردآوری آثاری از نویسندگان، هنرمندان و فرهیختگانی است که اکثرا از پیشکسوتان آموزش و پرورش این مرز و بوم هستند و در انتظار روزهای خوش پس از پایان فصل سرد و انتهای روزگار کرونا تلاش پیشه کرده اند، آنها در این کتاب تجربیات و خاطرات فصل سرد خود را با هنر و ادب آمیخته اند. آنها از دست دادن عزیز را درک کرده و به این مهم رسیده اند که باید قدر یکدیگر را دانست، فصل سرد را پایان داد و با همدلی، فصلی گرم را آغاز کرد. 

   

  نویسندگان پایان فصل سرد

  حوریه حافظیان، بتول مومن، راضیه جلیلی، فاطمه کشاورزی، مریم میرخداوندی، بیژن مولانا، لیلا خرسندی، مریم رضایی، شاهین صادقی، لیلا احمد، پرویز گل دوست، فرحناز بلقدر، محمود پاک روان، زهرا تودد، طاهره و طیبه فدایی فتح آبادی، ناهید ملکی، پروین نیک بخت، منیره نوری، مناف یحیی پور، سعیده عقبایی، طاهره عبدالکریمی، حبیبه نیک سیرتی، نسرین امینی، معصومه پاپی، شایسته حیدریان، محمود و سمیرا خوشنویسان، جهانگیر رستمی، سهیلا موسوی و ویدا مشرقی از فرهیختگانی هستند که در نگاشتن کتاب پایان فصل سرد مشارکت کرده اند. همچنین طرح جلد و خوشنویسی این اثر برعهده کورش حسنی بوده است.

  پایان فصل سردمراسم رونمایی از کتاب پایان فصل سرد که در روز بزرگداشت حافظ برپا شد با حافظ خوانی آغاز شد. در ادامه کلیپی از هماهنگی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته برای گردآوری این کتاب ارزشمند در سالن کانون فرهنگی امام خمینی پخش شد و سپس با معرفی برخی از دست اندرکاران کتاب و اجرای موسیقی زنده ادامه یافت و در این عصر پاییزی گرما بخش دل های این صبوران پرتلاش و فرهیخته بود.

  بیشتر بخوانید: مشکلات و تنگناهای حوزه نشر کتاب

  پایان فصل سردبخش دوم این مراسم نیز به رونمایی از کتاب نفیس پایان فصل سرد اختصاص یافت. حوریه حافظیان (مؤلف و گرداورنده)، سودابه غریب (مدیر نشر آوای برتر) و بتول مومن (از نویسندگان کتاب) از جمله افراد پررنگی بودند که این عصر کتابناک را خاطره ساز شدند. سپس نویسندگان و فرهیختگانی که در این کتاب سهمی داشتند روی صحنه آمده و عکس یادگاری گرفتند؛ در انتها نیز حافظ خوانی حسن ختام این مراسم شد.

  مطلب قبلیتیشه کاغذ وارداتی به ریشه کاغذ داخلی
  مطلب بعدیتوجه ناشران بین الملل به واردات کتاب های علمی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − ده =