مجتمع چاپ طراحان/ طراحان فقط یک نام نیست

معرفی مجتمع چاپ طراحان در گفت‌وگو با امین‌خانی، مدیرعامل این مجموعه

0
246
مجتمع چاپ طراحان

مجتمع چاپ طراحان؛ در کار با فرم عمومی در مجموعه‌های بزرگ عمدتاً کسی وقتی برای طراحی ندارد و دردسرهای آن را متقبل نمی‌شود در حالی که به نظر می‌رسد مشاوره آنها به عنوان افرادی که روزانه با طرح‌های مختلفی سر و کار دارند می‌تواند به شدت راهگشا باشد.

بازار ایران در حال جایگزینی نسل است و امروز جوانان زیادی را در کسب و کارهای موفق سراغ داریم که گاهی در عین جوانی و پویایی، پختگی در رفتار و امیالشان به چشم می‌خورد و این نشان از استفاده از تجربه‌های اندوخته شده دیگران دارد. نمی‌شود همه چیز را شخصاً تجربه کرد و باید در بسیاری موارد از دیگران سرمشق گرفت و این ملزم کنار گذاشتن غرور جوانی و تجربه‌پذیری است.

در عصر آنلاین(!) اتلاف وقت برای خرید توجیهی ندارد، امروزه تقریباً هر چیز را می‌توان به وسیله اینترنت تهیه و یا هر خدماتی را رزرو کرد. این موج از تکنولوژی اپیدمی شده و روز به روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. با این اوضاع کسب و کاری موفق است که بتواند با تکنولوژی روز خود را هماهنگ کند و از تمام مواهب آن نهایت استفاده را ببرد.

آیا کسی و یا مجموعه‌ای یافت می‌شود که تمامی این خصلت‌ها را داشته باشد؟ ما مجتمع چاپ طراحان را می‌شناسیم.

آغاز راه

قبل از ورود به کار چاپ، شاگرد عمویم در کاغذفروشی بودم. عمویم یکی از بزرگان تجارت کاغذ است، خیلی از دست‌اندرکاران عرصه چاپ، یعقوب‌خانی را می‌شناسند. ایشان قدیم‌ترها یک صحافی هم داشت و به خاطر همین من از کودکی درگیر کار صحافی و کاغذ بودم و حسن اینکار برای من آشنایی خوب با انواع کاغذ بود. جنس، گرماژ و اینکه چه چاپی روی چه کاغذی بهتر می‌نشیند را می‌دانم و چون عمویم هم در کار توزیع کاغذ است به راحتی و بدون هیچ مشکلی می‌توانم کاغذ متناسب با هر بهره‌وری را انتخاب و تهیه نمایم.

همکاری من با عمو تا سال 86 ادامه داشت و از آن پس تصمیم گرفتم تا کسب و کار اختصاصی خود را راه بیاندازم. من کارم را از برش کاری شروع کردم، یک دستگاه برش پرفکت داشتم و با آن کارهای برش چاپخانه‌های دیگر را به انجام می‌رساندم اما همچنان با کار کاغذ رابطه‌ای نزدیک داشتم. بعد از مدتی جعبه‌سازی و بسته‌بندی هم به کارهایم اضافه شد، یک دستگاه لمینت و یک دایکات تهیه کردم و با آنها مشغول به کار شدم. مجموعه من روز به روز توسعه پیدا می‌کرد، دستگاه‌هایم زیادتر می‌شد و کارم پیشرفت می‌کرد اما هدفی که همچنان در ذهنم بود و به تمام تلاش‌هایم انگیزه می‌داد، تأسیس یک چاپخانه اختصاصی بود. مجتمع چاپ طراحان

مجتمع چاپ طراحانهدف، کارآفرینی

برای رسیدن به هدفم و اینکه بتوانم در حوزه فعالیتم همه کارهایم را خودم انجام بدهم و کمتر به مجموعه های دیگر وابسته باشم خیلی سخت کار کردم. در این راه من پشتوانه بزرگی نداشتم، خودم بودم و خودم اما خیلی دوست داشتم شرایطی را ایجاد کنم که ضمن پیشرفت شخصی بتوانم کارآفرینی نیز داشته باشم.

لطف خدا شامل حال من شد و کسب و کار کوچکی که سال 86 با یک دستگاه برش آغاز شده بود در سال 1391 به عنوان یک کارگاه خدمات پس از چاپ قد علم کرد.

در ابتدای کار یکسری خدمات پس از چاپ داشتیم، سلفون‌کشی، دایکات و برش یووی از جمله کارهایی بود که در مجتمع چاپ طراحان به انجام می‌رسید. به خاطر التزام به انجام کار با کیفیت و مشتری مداری هرچه جلوتر رفتیم مشتری ها افزایش پیدا کردند و این ما را متعهدتر و کارمان را دقیق تر و با کیفیت تر می کرد. ما روی خوش قولی و تحویل به موقع کار به مشتری تمرکز می کردیم و این باعث شده بود هر کدام از مخاطبان ما به یک رسانه برای تبلیغ طراحان تبدیل شوند.

 

مجتمع چاپ طراحان

ازدیاد مشتری باعث شد ما به فکر گسترش بیش از پیش مجموعه بیافتیم تا بتوانیم به واسطه آن خدمات بیشتری به مشتریانمان برسانیم. اندیشه پیشرفت و روند رشد در ما ادامه داشت و کارگاه نوپای ما در آغاز دهه 90 بعد از پنج سال ممارست و تلاش تبدیل به مجتمع چاپ طراحان شد که امروز بیش از 50 پرسنل به صورت مستقیم در آن مشغول به کار هستند.

ما یک دستگاه چاپ چهار رنگ هایدلبرگ (74-SM) با میز کنترل (CPC2000) و چند دستگاه به روز دیگر تهیه کرده‌ایم و اکنون که با شما صحبت می‌کنم در صدد تهیه دستگاه‌های تکمیلی هستیم. ما اکنون یک مجتمع تقریباً کامل هستیم اما روند توسعه‌ای را سرمشق خود قرار داده و خود را ملزم به پیشرفت روزافزون کرده‌ایم.

قبلاً مجموعه مجتمع چاپ طراحان دستگاه لیتوگرافی نداشت که الان اضافه کرده‌ایم و بخش قبل از چاپ ما تکمیل شده است. خدمات چاپ هم داریم و در بخش بعد از چاپ هم از دستگاه‌های سلفون‌کشی، یووی، لترپرس، دایکات و برش بهره می‌بریم.

مجتمع چاپ طراحانحرف اول، کیفیت

یکی از مواردی که همواره برای مجتمع چاپ طراحان از اعلا درجه اهمیت برخوردار است بحث کیفیت کار است که چون امروز همه کارها زیر یک سقف انجام می پذیرد و بر نحوه انجام درست آن نظارت کاملی صورت می گیرد، این مهم به خوبی برآورده شده است. مشتریان ما امروز از سرعت تحویل و کیفیت نهایی کار ما کمال خرسندی را دارند؛ مخصوصاً در فرم های عمومی و سفارشات کارت ویزیت که اصولاً جزو سفارش های خرد محسوب می شوند و به همین خاطر اصولاً در چاپخانه های دیگر به عنوان کاری درجه دوم به آنها نگاه می شود و از کیفیت کمتری نسبت به دیگر کارهای چاپی برخوردارند. ما به گفته مشتریانمان جزو چاپخانه هایی هستیم که در حین سرعت کار با کیفیت انجام می دهیم و کم و بیش سفارش در بازده نهایی ما تاثیری ندارد.

یکی دیگر از موارد رقابتی و منحصر به فرد ما قیمت پایین تولیداتمان است، تا حدی که مدعی هستیم پایین ترین قیمت فرم عمومی در ایران را برای همکار داریم و این در حالی است که کیفیت بالای کارمان را نیز تضمین می کنیم. مجتمع چاپ طراحان

 

فاکتوری به نام سرعت

سرعت در کاری که ما می کنیم مهم است، متاسفانه مشتریان کارت های ویزیت تا زمانی که تمام کارت هایشان تمام نشود و نیاز مبرمی نداشته باشند سفارشات خود از این بابت را عقب می اندازند و یا طرحی جدید دارند و برای دیدن کار نهایی بی طاقت اند و به هر زعمی هر وقت برای سفارش می آیند برای دریافت آن عجله دارند.

چون امروز توانسته ایم تمام ملزومات کار را زیر یک سقف گرد هم آوریم تا حدود زیادی توانسته ایم بر این مشکل فائق آمده و سرعتمان را افزایش دهیم. خرید دستگاه های جدیدی که به آنها اشاره شد و قرار است به زودی به مجموعه اضافه شوند نیز در همین راستا شکل گرفته است.

هدف دیگری که در ذهنمان در مجتمع چاپ طراحان است، ایجاد یک مجموعه خیلی بزرگ تر با افراد بیشتر و با شعب بیشتر است. می توان گفت که مجتمع چاپ طراحان امروز در تمام شهرستان ها مشتری دارد و با آنها در رابطه مداوم کاری است ولی در جایی شعبه اختصاصی نداریم و یکی از هدف هایمان این است که شعبه هایی را در استان های دیگر بزنیم تا مشتریان شهرستانی ما به راحتی بتوانند از شعبه های شهرستان ما کارشان را سفارش بدهند و بدون هزینه حمل و نقل سفارششان را در محل خود دریافت کنند که با برنامه ریزی هایی که انجام پذیرفته و پیگیری هایی در حال انجام است این مهم به زودی به وقوع خواهد رسید.

در پی تلاش هایمان برای افزایش دادن سرعت، نرم افزاری را جدیداً تهیه و نصب کرده ایم که با تنظیمات نهایی که انجام خواهد گرفت، به زودی به بهره برداری خواهد رسید. این نرم افزار پیشرفته ویژگی های خاصی دارد و مصرف آن در بخش فرم های عمومی است و کمتر مجموعه داخلی آن را دارا است. این نرم افزار دقت و هزینه هایی را می طلبد و مقتضیاتی دارد که هر شرکتی قادر به استفاده از آن نیست و شاید در کل کشور دو یا سه مجموعه باشند که قادر به استفاده از این ابزار هستند.

با استفاده از این نرم افزار پیگیری کار از سوی مشتریان به شکل آنلاین انجام می پذیرد که این فاکتور به کار ما سرعت بیشتری می بخشد مضاف بر اینکه ارتباط ما با مشتریان شهرستان را تسهیل بخشیده و خدمات رسانی ما را قویتر می کند تا بتوانیم هرچه بهتر و سریعتر سفارش ها را در اختیار آنان بگذاریم. این نرم افزار حتی وضعیت ارسال های تهران ما را هم تغییر می دهد و به این ترتیب سفارشدهنده می تواند با صرف هزینه ای کمتر از نصف هزینه پیک های معمول، در هر جای تهران بزرگ سفارشش را تحویل بگیرد که این ویژگی سرعت کارمان را دو برابر می کند. مجتمع چاپ طراحان

مجتمع چاپ طراحان

همیشه پاسخگو

یکی از مزیت ها و نقاط قوت مجموعه مجتمع چاپ طراحان کارکنان مجرب و متعهد آن است، اگر از کسانی که به صورت مداوم و در حجم انبوه با ما همکاری دارند در مورد سبب انتخاب طراحان بپرسید اولین مزیتی که به آن اشاره خواهند کرد روابط عمومی بالا و پاسخگویی تمام وقت و در دسترس بودن ما است.

بخش اعظمی از کار ما در مجتمع چاپ طراحان به فرمهای عمومی اختصاص دارد. کارت های ویزیت، تراکت و بروشور به خاطر قیمت پایینی که دارند مورد استقبال زیادی قرار دارند و در فصل های کاری خاصی حجم سفارشات آنها در تیراژهای چندین هزار تایی افزایش می یابد و این استقبال کار پیگیری سفارش و پاسخگویی را بسیار مشکل می کند اما کارکنان مجموعه با آموزش هایی که دیده اند به خوبی و بدون کوچکترین مشکلی کارها را ترتیب می دهند و ما تا به حال از این بابت مورد مواخذه مشتریان قرار نگرفته ایم که این خود یک رکورد است. مشتریان ما به خوبی با روال کاری ما آشنا هستند و خیالشان از پاسخگویی و رسیدگی ما جمع است.

کارهایی که توسط مجتمع چاپ طراحان به چاپ می رسند همگی دارای گارانتی هستند و ما تا جلب رضایت مشتری در خدمت او هستیم. طراحان معنی واقعی پشتیبانی از تولیدات و گارانتی محصول را به مخاطبینش نشان داده است. هرگز موردی وجود نداشته که این تعهد را خدشه دار کند و ما بر ایستادگیمان بر این مرام افتخار می کنیم. تا به حال پیش نیامده که ما کاری را انجام دهیم و بعد جوابگو نباشیم و مشتری در چشم ما به معنای واقعی ارباب رجوع بوده است.مجتمع چاپ طراحان

 

برسام

نام دفتر ما و برندی که با آن در بازار شناخته می شویم، مجتمع چاپ طراحان است که در برج بهارستان واقع در خیابان ملت قرار دارد اما مجتمع چاپ ما برسام نام دارد و در خیابان ظهیرالاسلام قرار گرفته است. برسام در بن بست خاورمیانه (روبروی پاساژ شقایق) واقع است و از این رو بارانداز خوبی دارد و بارگیری در آن به راحتی و بدون راه بندان انجام می پذیرد که این موقعیت با توجه به در مرکز بازار بودن و دسترسی آسانش یک حسن است.

مجتمع چاپ طراحان کارش را دوست دارد و از انجام آن لذت می برد، مدارا و پاسخگویی ما از همین جا سرچشمه می گیرد. کار چاپ به خودی خود وقت گیر است و با کارهایی که ما به آن اضافه کرده ایم وقت گیرتر هم شده است؛ این شغل به خاطر دقت و ظرافتی که می طلبد مستقیماً روی اعصاب تأثیر می گذارد و اگر علاقه در آن دخیل نباشد و تنها به چشم یک کار و به صرف درآمدزایی به آن نگاه شود واقعاً غیر قابل تحمل می شود، این را خیل افرادی که تنها به گمان سود آمده اند و بعد از مدتی بریده اند و در این کار ماندنی نشده اند، ثابت می کنند.

ما این کار را خودمان انتخاب کرده ایم و از این رو از آن رضایت کامل داریم. ما تلاش کرده ایم تا همواره بتوانیم خدمات بیشتر و بهتری ارائه بدهیم و این خط مشی هنوز در کار ما وجود دارد. هدف ما در مجتمع چاپ طراحان جذب مشتری بیشتر است و در این راه مشخصاً باید شعب و نیروهایمان را افزایش بدهیم، باید چاپخانه های وسیع تری داشته باشیم و امکانات بیشتری را مهیا کنیم، باید همواره چشمی به تکنولوژی روز داشته باشیم و دائم خود را به روز سازیم؛ این تفکر توسعه پذیری ملکه ذهن ما شده و برای رسیدن به آن از هیچ کوششی فروگذار نیستیم. ما تمام تلاشمان را کرده ایم و خواهیم کرد تا اسم مان همچنان جایگاه معتبر خود را داشته باشد و به خوبی در بازار مطرح شود. مجتمع چاپ طراحان

مجتمع چاپ طراحانفکر بکر

ما در مجتمع چاپ طراحان امسال یک کار جدید کردیم، در سال های گذشته ما هم چون دیگران برای تبلیغ و فروش بیشتر، به تخفیف و یا جوایز قرعه کشی رو آوردیم که از راهکارهای معمول بازار هستند اما همواره با خود می گفتیم که طراحان چون دیگر بخش های کاریش باید با دیگران متفاوت باشد و کار ویژه ای در این مورد انجام دهد.

ما بررسی کردیم که مشتری در هنگام تخفیف گاهی مظنون می شود که شاید کار این مجموعه کم و کاستی دارد که ارزان است و یا از جایی کم می گذارد و از این دست تعبیرهای عام. در مورد قرعه کشی هم حرف ها بر همین منوال بود، تکه کلام هایی جا افتاده در این مورد وجود دارد، می گویند اینها همه تبلیغ است و کسی برنده نمی شود یا اینکه گفته می شود همه اینها شلوغ بازی است و آخر سر جایزه را به دوستان و آشنایان خودشان می دهند. ما به خوبی این موضوعات را درک کردیم و گفتیم باید حسن نیتمان را ثابت کنیم و مشتری مداریمان را نشان بدهیم از این رو آمدیم برای تمامی مشتریان و خریداران محصولاتمان سقف های متفاوتی برای میزان خرید مشخص کردیم.

طبق این روش هر خریداری که تا حد مشخص شده‌ای خرید کند بدون قرعه‌کشی و هیچ منع دیگری، از طراحان هدیه دریافت خواهد کرد. این هدایا هم اندیشیده شده هستند و شما به وضوح می‌توانید ارزندگی آنها را متوجه شوید. این کاری بود که به این شکل و با این کیفیت تا به حال در ایران به انجام نرسیده است و یا حداقل من ندیده و نشنیده‌ام. اگر به سایت ما مراجعه کنید خواهید دید که هر روز هم این جوایز به‌روز شده، افزایش یافته و به سبد محصولات‌مان جوایز جدیدی افزوده می‌شود (می‌توانید با مراجعه به سایت ما به نشانی www.tarahanprinting.com از سایر جوایز و قیمت محصولات و جزئیات کار ما آگاهی یابید).

ما جوایز ارزنده ای را برای قدردانی از مشتریان ثابت مان در نظر گرفتیم که طی آن در طرحی ماهانه و با ریتمی افزایشی در قبال خرید مشتریان عزیز به آنها سکه بهار آزادی هدیه می دهیم. طرح تیر ماه ما (از 5 تیر تا 5 شهریور) بر این اساس بود که با خرید هر 5 میلیون تومان از محصولات ما یک سکه تمام بهار آزادی، هر سه میلیون خرید یک نیم سکه و هر دو میلیون خرید یک ربع سکه هدیه می دادیم که همان طور که مشاهده می کنید ابلاغ لفظ ارزنده برازنده آنها هست.

علاوه بر این جوایز که به صورت ماهانه هستند و محدودیت زمانی دارند یک سری جوایز نفیس هم وجود دارد که به صورت مادام و بدون هیچ نوع محدودیت زمانی در خرید، به مشتریان اهدا می شود. بر اساس این طرح در ازای خرید هر 10 میلیون تومان یک عدد کنسول بازی پلی استیشن 4، هر پنج میلیون تومان یک تبلت لنوو ( 7 اینچ)، هر سه میلیون تومان یک دوربین عکاسی دیجیتال (16 مگاپیکسلی سامسونگ) و به ازای هر یک میلیون تومان خرید یک دستگاه قهوه ساز (هاردستون به همراه دو فنجان) به یاران و همراهان مجتمع چاپ طراحان اعطا می شود.

علاوه بر این یک سری طرح‌ های مناسبتی هم برگزار خواهد شد که دوستان و علاقه مندان می‌توانند با عضویت در کانال تلگرام ما (به آدرس Telegram.me/tarahan_printing) از جزئیات آنها با خبر شوند.

ما در مجتمع چاپ طراحان این طرح ها را با مطالعه بازار و رفتارهای مشتری پیشنهاد کردیم و تا کنون هم بازخورد خوبی از این بابت گرفته ایم و استقبال خوبی از طرف مشتریان مشاهده کرده ایم. امیدواریم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند و اعتماد مشتری نسبت به همواره متزاید شود. ما این نکته را دریافته ایم که در بازار رقابتی باید قدردان هر توجه و انتخابی بود و از این رو همواره به دنبال بالا بردن کیفیت، افزایش سرعت و صرفه جویی در زمان، کنترل قیمت، دسترسی آسان و تقویت پاسخگویی مجموعه هستیم.

مجتمع چاپ طراحاناز طراحی تا تحویل

طراحان فقط یک اسم نیست؛ در مورد کارت های ویزیت و فرم های عمومی عمدتاً خود مشتری طرح ارائه می دهد اما در صورت درخواست می توانیم با بهره گیری از تجربه و افراد متخصصی که در اختیار مجتمع چاپ طراحان قرار دارند به روزترین و متنوع ترین طرح ها را بنا به نوع کسب و کار و کاربری کارت ها به مشتری پیشنهاد دهیم. علاوه بر این گاهی مشتری از ما مشاوره و نظرخواهی می کند که ما در این صورت هم در خدمات رسانی کوتاهی نخواهیم کرد.

در این مورد گاهی پیش آمده که ما مجبور به دخالت هم شده ایم. به طور مثال یک مشتری طرحی را برای چاپ آورده که از لحاظ رنگ مشکل داشته و ما پیشنهاد بهتری به او داده ایم و رضایتش را جلب کرده ایم. گاهی پیش آمده که بر همین اساس طرح مشتری کاملاً عوض شده است اما تجربه به ما نشان داده آن ریزه کاری هایی که مشتری روی آنها پافشاری می کند در نهایت و به زودی فراموش می شوند و آنچه که در خاطر مشتری می ماند کیفیت نهایی محصول تولید شده است.

ما در مجتمع چاپ طراحان تا جایی که زمان به ما اجازه بدهد و فرصت داشته باشیم در امر مشاوره در طراحی و چاپ به مشتریان عزیز خدمات رسانی خواهیم کرد. طراحان از طراحی تا تحویل کار و اطمینان از رضایت مشتری در کنار او حضور خواهد داشت و هر عابری را به مهمانی همیشگی تبدیل می کند.

مجتمع چاپ طراحان

های ورژن

مجتمع چاپ طراحان در نظر دارد از نرم افزاری پرده برداری کند که از جدیدترین و کامل ترین برنامه های نوشته شده در مارکت خریدهای آنلاین است. ما قبلاً هم از ورژن دیگری از این نرم افزار استفاده می کردیم اما مدل نوین آن بسیار کامل تر است که به زودی در مجتمع چاپ طراحان راه اندازی خواهد شد.

این نرم افزار به اصطلاح یوزر فرند بوده و کار با آن بسیار ساده است، تا حدی که هر شخصی با هر میزان تحصیلات و آگاهی از فضای مجازی می تواند توسط آیکون های شکلی و واضح آن سفارش خود را به ثبت برساند. با کمک این نرم افزار خرید آنلاین راحت تر و وسیع تر خواهد شد و سفارش به مجتمع چاپ طراحان مثل خرید از سایت های مطرح و نامی دنیا دیگر هیچ احتیاجی به تماس تلفنی یا حضوری ندارد و تمام پرسش و پاسخ ها و پیگیری ها به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

این نرم افزار کار سیو و نگهداری و آرشیو را بسیار راحت می کند و احتمال ایجاد خطا را تا حد زیادی کاهش می دهد. همان موقع که شما سفارش خود را مشخص کرده و خرید انجام می دهید چه در تهران باشید و چه در سایر شهرستان ها (که در آنها ارسال سفارشات توسط اتوبوس های بین شهری، ترمینال و باربری ها صورت می پذیرد و هزینه باربری هم توسط مجتمع چاپ طراحان پرداخت می شود) می توانید زمان و نحوه ارسال سفارشتان را انتخاب کنید و آن را با صرف هزینه کمی (کمتر از نصف هزینه های جاری و معمول حمل و نقل با پیک یا به صورت ارسال باربری) در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

ما شاید به نسبت مجموعه های دیگر نوپا محسوب شویم اما قرار نیست که همه چیز را خودمان شخصاً تجربه کنیم و هر راهی را آزمون و خطا نماییم. مجتمع چاپ طراحان همواره کوشش کرده از تجربیات دیگران بهره ببرد و در این راه شیوه تعالی مجموعه های موفق بازار را سرمشق خود قرار داده است. طراحان سعی کرده در عین جوان بودن و حفظ روحیه پویایی، پختگی هم داشته باشد و من مطمئن هستم هر کدام از همکاران عزیزی که یک بار با ما همکاری کنند مشتری ثابت ما خواهند شد. مجتمع چاپ طراحان

نویسنده میلاد حاتمی لندی

منتشر شده در شماره 151 نشریه چاپ و نشر- شهریور ماه 96

مجتمع چاپ طراحان

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده + دوازده =