چاپ زیستی سه بعدی در بافت‌های قلبی

  0
  44
  چاپ زیستی سه بعدی

  چاپ زیستی سه بعدی به دلیل توانایی آن در ایجاد ساختار‌های داربست پیچیده , کپسوله کردن سلول‌ها و انجام این وظایف با دقت بالا، تکنیکی است که به سرعت در حال رشد در مهندسی بافت است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین له نقل از خبرگذاری صدا و سیما، آخرین پیشرفت‌ها از چاپ زیستی سه بعدی در بافت‌های قلبیبهبیماری‌های قلبی-عروقی (CVD) به عنوان یک عامل اصلی در مرگ و میر جهانی شناخته شده‌اند. با وجود پیشرفت‌های متعدد در درمان‌های پزشکی، استاندارد طلایی برای درمان CVD هم‌چنان جای کار دارد.

  چاپ زیستی سه بعدی از سوی دیگر، مهندسی بافت به عنوان یک زمینه مطالعاتی پیشگام با نتایج امیدوارکننده در بازسازی بافت با استفاده از سلول‌ها، نشانه‌های بیولوژیکی و داربست‌ها ظاهر شده است. چاپ زیستی سه بعدی به دلیل توانایی آن در ایجاد ساختار‌های داربست پیچیده، کپسوله کردن سلول‌ها و انجام این وظایف با دقت، تکنیکی است که به سرعت در حال رشد در مهندسی بافت است.

  چاپ زیستی سه بعدیچاپ زیستی سه بعدی برای بازسازی قلب

  اخیراً پرینتر زیستی سه‌بعدی کار خود را در زمینه مهندسی بافت‌های قلبی آغاز کرده است و محققین در حال بررسی این تکنیک برای توسعه استراتژی‌های نو در بازسازی بافت قلب هستند. در این بررسی، مبانی زیست‌شناسی بافت قلب، تکنیک‌های چاپ زیستی سه‌بعدی و جوهر‌های زیستی موجود، و سلول‌های اجرا شده برای بازسازی قلب به طور خلاصه ارائه شده است.

  چاپ زیستی سه بعدی پس از آن، کار‌های پیشگام و پیشرفته‌ای که از چاپ زیستی سه‌بعدی برای مهندسی بافت قلب استفاده کرده‌اند، به‌طور کامل بررسی می‌شوند. در نهایت، مسیر‌های نظارتی و محدودیت‌ها و چالش‌های معاصر آن‌ها برای ترجمه بالینی مورد بحث قرار می‌گیرد.

  بیشتر بخوانید:شاخص آلودگی هوای تهران همچنان بالای ۴۰۰

  مطلب قبلیبررسی زمان مناسب توسعه کسب و کار و برند
  مطلب بعدیدیجی کالا و بازار کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 + پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.