نوسان دمای هوا در تهران تا آخر هفته

  0
  48
  نوسان دمای هوا

  بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، برای امروز و فردا (۳ و ۴ اردیبهشت) افزایش تدریجی دمای هوا و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۵ تا ۷ اردیبهشت) کاهش نسبی دمای هوا مورد انتظار است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس بررسی داده‌ ها و نقشه‌ های پیش‌ یابی هواشناسی وضعیت جوی استان تهران برای امروز آسمانی صاف تا قسمتی ابری و وزش باد، با توجه به گذر سامانه بارشی از مرزهای شرقی استان در این بخش و ارتفاعات مربوطه گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

  از بعد از ظهر یکشنبه (۴ اردیبهشت) با نفوذ زبانه‌ ای از یک سامانه بارشی و تداوم فعالیت آن تا آخر هفته در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است. عمده بارش‌ ها برای روز سه‌شنبه است.

  نوسان دمای هوابرای امروز و فردا افزایش تدریجی دمای هوا و روزهای دوشنبه تا چهارشنبه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

  بر اساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۴ اردیبهشت) نیمه‌ابری تا ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای هوا ۱۹ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۵ اردیبهشت) ابری در بعدازظهر وزش باد و گرد و خاک و اواخر وقت رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

   نوسان دمای هواهمچنین طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فرودگاه امام خمینی (ره) با بیشینه دمای هوا ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

  اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: روز یکشنبه (۴ اردیبهشت ماه) وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش گردوخاک به‌ویژه در مرکز و نیمه جنوبی استان و اواخر وقت یکشنبه وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق به‌ویژه در ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

   نوسان دمای هوابیشتر بخوانید: آغاز پرداخت وام بانک مرکزی برای تولید

  در این شرایط جوی احتمال آسیب به سازه‌ های موقت، شکستن درختان فرسوده، صدمه به پوشش گلخانه‌ ها، سقوط اجسام و تابلوهای تبلیغاتی، خیزش گردوخاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا و خطر برخورد صاعقه در ارتفاعات وجود دارد بنابراین اداره کل هواشناسی استان تهران پرهیز از پرواز با هواپیماهای سبک و گلایدر، پرهیز از کوهنوردی و صعود به قله، محکم کردن سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، خودداری از تردد از کنار سازه‌های نیمه تمام، پرهیز از کار روی سازه‌های مرتفع و قرار نگرفتن در مناطق مرتفع و غیر مسقف را توصیه می‌کند.

  مطلب قبلیدوره آموزشی بازاریابی صادراتی برگزار شد
  مطلب بعدیافزایش هزینه خدمات چاپ در پی گرانی کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده + پنج =