نتایج پایش ملی محیط کسب و کار بخش تعاون اعلام شد

  0
  39
  محیط کسب و کار

  وضعیت محیط کسب و کار بخش تعاون مطلوب نیست

  نتایج حاصل از پایش ملی محیط کسب و کار بخش تعاون ایران در پاییز ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که شرایط فضای کسب و کار تعاون نسبت به تابستان امسال مساعد نبوده است.

  به گزارش ایسنا، امروزه بهبود محیط کسب و کار یکی از مهمترین راهبردهای توسعه اقتصادی هر کشور به شمار می ‌رود. هرچه ای فضا شرایط بهتری داشته باشد، بهره‌ مندی از فرصت‌ های کارآفرینی بیشتر خواهد شد که نتیجه آن خلق ارزش و ثروت برای جامعه است.

  طبق ماده ۴ قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاق‌ ها موظفند برای اطلاع سیاست گزاران از وضعیت این فضا در کشور، شاخص‌ های ملی فضای کسب و کار در ایران را تدوین و سالیانه و فصلی به تفکیک استان‌ ها، بخش‌ها و فعالیت ‌های اقتصادی، سنجش و اعلام کنند؛ برهمین اساس اجرای طرح پایش شاخص ‌های ملی  فضای کسب با همکاری اتاق ‌های بازرگانی، تعاون و اصناف از پاییز ۱۳۹۵ اجرا و گزارش آن به صورت فصلی منتشر می ‌شود.

  بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی فضای کسب و کار بخش تعاون ایران در پاییز ۱۴۰۰ رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۵.۵۶ محاسبه شده که نشان می ‌دهد شرایط فضای کسب و کار نسبت به فصل گذشته که رقم شاخص ملی تعاون، ۵.۴ بوده به صورت بسیار جزئی بدتر شده و وضعیت این محیط در بخش تعاون مطلوب و مساعد نیست.

  بر اساس گزارش واحد آمار و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران، نامناسب ‌ترین مولفه‌ های محیط کسب و کار بخش تعاون در پاییز ۱۴۰۰، تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات، دشواری تأمین مالی از بانک‌ ها، بی‌ ثباتی سیاست ‌ها، قوانین و مقررات و رویه ‌های اجرایی ناظر بر کسب وکار، موانع موجود در فرایند های اداری و اخذ مجوزهای کسب وکار در دستگاه‌ های اجرایی بوده است. در مقابل، نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار و محدودیت‌ دسترسی به آب و حامل های انرژی از مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار  بخش تعاون در پاییز ۱۴۰۰ به شمار می رود.

  بیشتر بخوانید: تاثیر اپیدمی کرونا بر تحولات کسب و کارهای مختلف

  مطابق این گزارش، برآورد فصلی شاخص ملی محیط کسب و کار بخش تعاون در بخش‌های عمده اقتصادی از جمله خدمات به عنوان بهترین  و کشاورزی بدترین فضای کسب و کار بوده است. آمارها نشان می‌دهد که فعالیت‌های مالی و بیمه بهترین و فعالیت ‌های تولید صنعتی، بدترین محیط کسب و کار را داشته اند.

  مطلب قبلیبرگزاری دوره های آموزشی چاپ با همکاری اتحادیه لیتوگرافان
  مطلب بعدیانتشار کتاب دیجیتال در اولویت قرار گرفت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − 5 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.