قوانین انتخابات اتاق اصناف نیازمند تجدیدنظر است

  0
  64
  مسائل و مشکلات صنعت چاپ غلامرضا شجاع

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران خبر از ارسال نامه ای به معاون تجارت و خدمات وزارت صمت درباره ضعف‌ های برگزاری انتخابات اتاق اصناف ایران داد.

  غلامرضا شجاع، مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران و در گفت‌وگویی با چاپ و نشر آنلاین درباره نحوه برگزاری انتخابات اتاق اصناف ایران و تهران گفت: طی چند وقت گذشته انتخابات اتاق اصناف ایران و تهران برگزار شد؛ متأسفانه بنده متوجه شدم این انتخابات مسائلی دارد که سلامت آن را تهدید می‌ کند. یکی از مشکلات مهم این است که تنها روسای اتحادیه‌ها می‌توانند در این انتخابات شرکت داشته باشند و نایب‌رئیس‌ های اتحادیه‌ها نمی‌توانند خود را کاندید کنند.

  وی با تأکید بر صلاحیت بسیاری از نایب‌رئیسان اتحادیه‌ها برای حضور در اتاق اصناف ایران اظهار داشت: خیلی از مواقع مشاهده می‌شود که نایب‌رئیسان اتحادیه‌ها به‌مراتب شایستگی‌های بالاتری نسبت و به روسا دارند؛ به این معنا که هم از تحصیلات بالاتری برخوردار هستند و هم سابقه حضور بیشتری در صنف را دارند، با این‌همه به دلیل قوانین وضع شده نمی توانند در انتخابات اتاق شرکت داشته باشند. این موضوع از دید بنده ضعفی است در انتخابات اتاق اصناف که به جاست مسئولان امر به آن توجه داشته باشند.

  شجاع افزود: مسئله حضور نایب‌رئیسان در انتخابات مستلزم اصلاح قانون نظام صنفی است. طرحی دو فوریتی باید به مجلس ارائه شود که بر طبق آن خواستار پذیرش این عزیزان به‌عنوان کاندیدها شده باشند.

  مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران در ادامه بیان داشت: یکی از موارد دیگری که در انتخابات باید به آن توجه شود رضایت هیئت مدیره اتحادیه است؛ به این معنا که کاندیداهای انتخاباتی باید قبل از شرکت در انتخابات اتاق اصناف از اعضای هیئت‌مدیره خود کسب اجازه کنند، شرکت در این رویداد بدون مشورت و رأی اعضا شأن اتحادیه را زیر سؤال خواهد برد.

  بیشتر بخوانید: اعضای جدید هیئت رئیسه اتاق اصناف تهران مشخص شدند

  وی افزود: برای برگزاری یک انتخابات قوی و پرشور لازم است تا به نکات مطرح‌شده التفات شود؛ به همین منظور بنده در جلسه‌ای که چندی پیش با حضور جناب دکتر شاه میرزائی معاونت تجاری خدمات صنعت، معدن و تجارت داشتیم موارد مذکور را به‌صورت شفاهی با ایشان مطرح کردم، علاوه بر آن نیز نامه‌ای به صورت کتبی به اتاق اصناف ایران و تهران ارسال کردم؛ هر چند که ممکن است این مهم با مخالفت روسای اتحادیه‌ها همراه شود اما مصلحت اصناف کشور در برگزاری انتخابات پرشور و سالم در توجه به این نکات مهم است.

  انتخابات اتاق اصناف

  انتخابات اتاق اصناف

  مطلب قبلینجات صنعت نشر با کاهش قیمت کاغذ
  مطلب بعدیعدم اتحاد در اجرای قیمت گذاری مصوب در امور چاپی، معضلی جدی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 + 16 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.