ضربه به تولید بنر مصرفی چاپخانه داران با واردات بی رویه

  0
  49
  حوزه چاپ کردستان

  واردات بی رویه بنر مصرفی چاپخانه داران، زخمی کاری بر پیکره‌ ی تولید داخلی زده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز اصفهان؛ تعدادی از تولیدکنندگان نساجی که سال ها است متریال ‌پی وی سی (PVC) تولید می‌ کنند با افزایش قیمت بنر مصرفی چاپخانه داران با تغیراتی در ساختار دستگاه‌ های خود به فکر تولید متریالی برای جایگزینی بنر افتادند.

  در واقع شبه بنر نوع ایرانی بنری است که با تغیراتی همان کارکرد بنر‌های قبلی را دارد. بعد از اتفاقات قیمتی در بازار تولیدکنندگان اصفهانی دست به ابتکار جالبی زدند و با تغییراتی در وزن و نوع پوشش برزنت ‌های پی وی سی که برای استفاده در پوشش تریلی‌ ها تولید می ‌کردند آن را در صنعت بنر به خدمت گرفتند.

  بیشتر بخوانید: آینده از آنِ چاپ دیجیتال است

  بنر مصرفی چاپخانه داراندست های پنهان واردات بنر مصرفی چاپخانه داران

  این متریال بنر توانایی قابل قبول چاپ با کیفیت را دارد و به رقیب جدی بنر مصرفی چاپخانه داران تبدیل شد و اینک اصفهان یکی از تولیدکنندگان بنر دو رویه با روکش پی وی سی در ایران است که تولیداتش به نحو بسیار مورد اطمینانی یک سر و گردن از تولیدات خارجی بالا‌تر است.

  اما واردات بی رویه و دست ‌های پشت پرده زخمی کاری بر پیکره‌ ی تولیدات داخلی در این صنعت به دنبال داشته است.

  اینکه حمایت از تولید داخلی نیاز به فرهنگ سازی دارد، امری بدیهی است، اما باید توجه داشت که در کنار فرهنگ سازی مسائل دیگری هم اهمیت دارند که از جمله آن می ‌توان به میزان تولید، ظرفیت داخلی، کیفیت کالای نهایی، قیمت اشاره کرد.

  مطلب قبلیتجلیل از فعالان صنعت چاپ کرمانشاه در بیست و یکمین جشنواره
  مطلب بعدیتیشه کاغذ وارداتی به ریشه کاغذ داخلی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + 12 =