واکسن های وارداتی کرونا از راه رسید

  0
  35
  کارت واکسن

  فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به خبرهای بسیار خوب از حجم بالای واکسن های وارداتی کرونا گفت: حجم بالای واکسن های وارداتی در حال ورود به مدار واکسیناسیون کشور است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون بیمارستان نیکان سپید در جمع خبرنگاران گفت: این کار لجستیک مطلوب تری برای ما فراهم می‌آورد. باید با حفظ کرامت شهروندی و بدون ازدحام، مردم در مقابل بیماری کرونا واکسینه شوند.واکسن های وارداتی کرونا با برنامه ریزی صحیح در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

  وی ادامه داد: تا صبح امروز ۵ میلیون و ۶۱۱ هزار دز واکسن در استان تهران تزریق شد.

  زالی اظهار داشت: از این تعداد کسانی که هر ۲ دز را دریافت کردند، به یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر رسیده است. زالی تاکید کرد: این عدد مطلوب ما نیست و باید به سرعت افزایش پیدا کند. واکسن های وارداتی کرونا هر چه سریعتر به دست مردم خواهد رسید.

   

  بیشتر بخوانید:

  کنترل گرانی اولین اقدام وزیر صمت

  تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

   واکسن های وارداتی کروناواکسن های وارداتی کرونا در مراکز و بیمارستان ها

  دکتر حسین رامندی رییس بیمارستان نیکان سپید نیز به خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا گفت: این مرکز ظرفیت روزانه واکسیناسیون تا ۳ هزار دز را دارد. وی ادامه داد: اگر واکسن مورد نیاز تامین شود می‌توان ظرفیت این مرکز را افزایش داد. رامندی از دست اندرکاران تقاضا کرد که پشتیبانی مناسب واکسن از این مرکز انجام گیرد.

  وی گفت: در صورت فراهم بودن واکسن، امکان راه اندازی شیفت عصر (تا ساعت ۲۰) این مرکز وجود دارد.رامندی افزود: در حال حاضر سه واکسن برکت، سینوفارم و آسترازنکا در این مرکز وجود دارد. البته آسترازانکا برای کسانی است که می‌خواهند دز دوم را تزریق کنند.

  وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر فرایند واکسیناسیون کمتر از ۱۵ دقیقه برای افراد انجام می‌شود و پس از تزریق هم به مدت ۱۰ دقیقه در این محل می‌مانند تا عوارضی نداشته باشند. مرکز تجمیعی واکسیناسیون بیمارستان نیکان سپید امروز راه اندازی شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + 20 =