ایجاد ۴ شهرک صنعتی در کشور

  0
  33
  شهرک صنعتی شهرک چاپ و نشر شهاب قم

   با تصویب کمیته تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دفتر هیات‌دولت، چهار شهرک صنعتی جدید در کشور ایجاد می‌شود، در نشست کمیته تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دفتر هیات‌دولت که با حضور معاون فنی سازمان و مدیران‌عامل چهار شرکت استانی اصفهان، سمنان، کردستان و مرکزی برگزار شد، ایجاد چهار شهرک صنعتی جدید به تصویب رسید.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد : این چهار شهرک صنعتی، شامل شهرک‌‌های صنعتی تخصصی تبدیلات گازی در شهرستان شهرضای استان اصفهان، شهرک صنعتی شاهرود۲ در شهرستان شاهرود استان سمنان، شهرک صنعتی بزرگ کردستان در شهرستان سنندج استان کردستان و شهرک صنعتی شهید سلیمانی در شهرستان زرندیه استان مرکزی است.

  براساس این گزارش، مطالعات این شهرک‌‌های صنعتی انجام و مصوبه مجمع عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران برای آنها اخذ شده و در جلسه چهارم آبان امسال، کمیته تخصصی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دفتر هیات‌دولت آن را تایید کرده است.

  بهره برداری از شهرک صنعتی

  پس از این مرحله، با طرح در کمیته اصلی این کمیسیون، مراتب برای اخذ مصوبه مربوطه به هیات‌دولت ارسال می‌شود. با تهیه و ارسال گزارش ضرورت ایجاد و مکان‌یابی شهرک یا ناحیه صنعتی از سوی شرکت‌‌ شهرک‌‌های صنعتی هر استان‌‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران، گزارش اظهارنظر کارشناسی به هیات‌مدیره ارائه و در صورت تایید، تصویب می‌شود.

  بیشتر بخوانید: حقوق کارمندان و بازنشستگان چقدر زیاد شد

   مطابق ضوابط و مقررات قانونی، مصوبه هیات‌مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران برای شهرک‌‌ها و نواحی صنعتی بالای ۵۰هکتار باید به تصویب مجمع عمومی این سازمان متشکل از وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نیرو، امور اقتصادی و دارایی، معاونت ریاست‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برسد، سپس با بررسی و تایید کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط‌زیست دفتر هیات‌دولت، مورد تصویب هیات‌وزیران قرار گیرد.

  همچنین مصوبه هیات‌مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران به‌‌‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌های استانی تابعه، شرط لازم برای تصویب نواحی صنعتی زیر ۵۰هکتار و تصویب نهایی آن مشروط به تایید و اخذ مصوبه شورای برنامه‌‌ریزی و توسعه استان است.

  سازمان صنایع کوچک و شهرک‌‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن ۵۰۹شهرک و ۳۴۰ناحیه صنعتی و پنج‌منطقه ویژه اقتصادی در حال بهره‌برداری، ۸۵شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶شهرک فناوری، ۴۰مرکز خدمات فناوری و کسب‌وکار، دو مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌افزاری، ۱۰۰‌هزار و ۵۸قرارداد منعقده و بهره‌‌‌برداری از ۴۹‌هزار و ۸۸۲واحد صنعتی و ۳۲۷۰واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۹۸‌هزار و ۵۹۵نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

  مطلب قبلینهمین جشنواره صنعت چاپ استان اردبیل برگزار می شود
  مطلب بعدیموفقیت واردکنندگان کاغذ و مقوا در تامین مواد اولیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.