واردات گوشی آیفون به کشور ممنوع شد

  0
  104
  گوشی آیفون

  ممنوعیت واردات گوشی آیفون تبعات منفی به همراه دارد 

  دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: بر اساس اطلاعیه سامانه تجارت، تمامی مدل‌های گوشی آیفون در دسته کالاهای گروه ۲۷ قرار گرفته که به معنی قرار گرفتن آن ها در لیست کالاهای لوکس و وارداتشان ممنوع است.

  گوشی آیفونبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از اقتصاد آنلاین، امیر اسحاقی دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اظهار داشت: ممنوعیت واردات تمامی مدل‌های گوشی آیفون به کشور می تواند تبعات منفی زیادی به دنبال داشته باشد که از جمله آن ها افزایش قاچاق است.

  اسحاقی اظهار کرد: در حال حاضر واردات گوشی قاچاق از طریق رویه مسافری بار دیگر قوت گرفته و حجم بسیار زیادی گوشی قاچاق از این طریق وارد بازار شده است.

  دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، همچنین دیگر نتایج منفی ممنوعیت گوشی آیفون را افزایش سرقت گوشی اپل عنوان کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه هم اکنون کوشی های اپل در دست مصرف کننده است و بازار نیازمند قطعات برای تعمییرات، افزایش سرقت برای خرد کردن گوشی و مصرف قطعات رو به افزایش خواهد گذاشت.

  گوشی آیفونوی یادآور شد: در حال حاضر ۵ هزار واحد صنفی به صورت مستقیم در حوزه گوشی های اپل کار می‌کند و ممنوعیت واردات این مدل گوشی زیان و بیکاری آن ها را به همراه خواهد داشت.

  اسحاقی با اشاره به پیشنهاد این اتحادیه قبل از اجرای ممنوعیت گفت: ما به مسئولان پیشنهاد دادیم تا ورود مدل جدید گوشی اپل به بازار که کمتر از ۲ ماه است، ممنوعیت واردات این برند را اجرا نکنند تا فرصتی باشد برای کاهش نتایج منفی این ممنوعیت.

  بیشتر بخوانید: سقوط بازار بورس ایران

  گوشی آیفونوی اظهار کرد: در مدت زمان کوتاهی تصمیمات متعددی در حوزه تلفن همراه گرفته شده است و این تصمیمات بازار این کالا را آشفته کرده و حالا با ممنوعیت شرایط بازار بدتر خواهد شد.

  دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی افزایش عوارض واردات گوشی تفلن همراه بالای ۶۰۰ دلار از ۵ به ۱۲ درصد، تغییر ارز تخصیصی به واردات این کالا و اجبار به دریافت ارز از تالار دوم بورس را از نمونه‌های این تصمیمات برشمرد.

  اسحاقی این ممنوعیت را شوک دیگری بر امنیت روانی مردم در شرایط افزایش قیمت سایر کالاها دانست.

  مطلب قبلیشرکت ایده آل ماشین ایرانیان؛ دنیای بی‌مرز تجارت
  مطلب بعدیمراسم نکوداشت روز ملی صنعت چاپ، استانی برگزار می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 + 18 =