کاهش تورم ماهانه در مرداد

  0
  49
  تورم ماهانه

  تورم ماهانه کشور در مرداد برابر با ۲ درصد بوده است که نسبت به تیر، کاهش۲.۶ واحد درصدی را نشان می‌دهد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  اقتصاد آنلاین، تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» به ترتیب ۱.۴ درصد و ۲.۴ درصد بوده است.

  تورم ماهانههمچنین تورم ماهانه برای خانوارهای شهری و روستایی به ترتیب ۲  و ۱.۷ درصد گزارش شده که نسبت به ماه قبل ٢.٥ واحد درصد و ٣.١ واحد درصد کاهش داشته است.

  همچنین نرخ تورم نقطه‌ای در مرداد ماه ١٤٠١ به عدد ۵۲.۲ درصد رسیده است که نسبت به ماه گذشته کاهش ۱.۸ واحد درصدی را نشان می دهد.

  بیشتر بخوانید:فرآیند چاپ سه بعدی یخ با کاربرد مهندسی زیست پزشکی

  نرخ تورم ماهانه در مواد غذایی

  نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنیها و دخانیات» با کاهش ٥.٦ واحد درصدی به ٨٠.٤ درصد رسیده و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» بدون تغییر ٣٦.٩ درصد بوده است.

  تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ٥١,١ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ١.٧ واحد درصد کاهش داشته است. همچنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٥٨.٤ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

  تورم ماهانهاین اعداد و ارقام نشان می دهد که پس از شوک قیمتی خرداد ماه که به دلیل حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی بود، تورم روند نزولی به خود گرفته است و به نظر می رسد در صورت ادامه اتخاذ سیاست های درست اقتصادی،‌ این موضوع با کاهش کسری بودجه و رشد نقدینگی به کاهش پایدار تورم کمک کند.

  مطلب قبلیایجاد مشتریان وفادار دنیای جدید
  مطلب بعدیرشته چاپ، اتحادیه، دانشگاه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه − پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.