کتابخانه موسی آباد بختیاری در ورامین افتتاح شد

  0
  70
  کتابخانه موسی آباد بختیاری

   کتاب خانه موسی آباد بختیاری (23 آبان ماه) همزمان با  آغاز هفته کتابخوانی، با حمایت انجمن قلم ایران و حضور شاعر معاصر سودابه امینی افتتاح شد.

   

   

  کتابخانه موسی آباد بختیاری

  به گزارش چاپ و نشر در مراسم افتتاحیه کتابخانه موسی آباد بختیاری که یکی از روستاهای ورامین و در بهنام وسط واقع شده است، بخشدار جواد آباد،  برخی از اعضای شورای اسلامی روستا و تعدادی از کودکان و نوجوانان به همراه خانواده خود حضور داشتند.

  سلمانی دهدار موسی آباد بختیاری ضمن خوش آمد گویی به مدعوین و شرکت کنندگان در این آیین گفت: روستای موسی آباد بختیاری به عنوان یکی از روستاهای دوستدار کتاب در آینده نزدیک در منطقه شناخته خواهد شد و امیدواریم با افتتاح کتابخانه روستای موسی آباد بختیاری از نشاط فرهنگی خوبی برخوردار شود.

  وی افزود: روستای موسی آباد بختیاری دارای مردمانی با پیشینه فرهنگی غنی ، مومن و فدارکار است که در راه آرمان های انقلاب همواره فعال بوده و در این راه شهیدانی را تقدیم اسلام کرده است.

  سلمانی گفت: حضور سرکار خانم سودابه امینی که عضو هیات مدیره انجمن قلم ایران است در این جمع مغتنم است و امیدواریم با قوام و دوام فعالیت های فرهنگی در این روستا شاهد رشد و بالندگی بیش از پیش کودکان و نوجوانان باشیم و افتتاح کتابخانه به گسترش فعالیت های فرهنگی، ورزشی و نشاط اجتماعی در این روستا منجر شود.

   

  کتابخانه موسی آباد بختیاریکتابخانه موسی آباد بختیاری، یک حرکت فرهنگی 

  در ادامه بهروز قزلباش از اعضای انجمن قلم گفت: طرح کتاب رسانی به روستا ها در انجمن قلم آغاز شده و این حرکت شایسته و مبارکی است.

  وی افزود: امید است افتتاح این مرکز فرهنگی موجب تقویت دانش و روحیۀ فرهنگی در موسی آباد شود.

  وی با تاکید بر این نکته که افتتاح کتابخانه موسی آباد بختیاری به عنوان آغاز یک حرکت فرهنگی باید با حمایت مسوولین همراه باشد و این انتظار وجود دارد که بخشدار محترم و دیگر دست اندرکاران اداری و فرهنگی ورامین از این حرکت حمایت کنند و این حمایت ها موجبات تقویت بنیه فرهنگی و هنری در روستای موسی آباد و منطقه ورامین شود.

   

  کتابخانه موسی آباد بختیاریسفیران کتاب و کتابخوانی

  سودابه امینی در آیین افتتاح کتابخانه موسی آباد بختیاری ضمن تبریک هفته کتاب وکتابخوانی  گفت: اعضای شرکت کننده کودک و نوجوانان در این جلسه به عنوان “سفیران کتاب و کتابخوانی” انتخاب شده اند و امیدواریم از طریق این اعضا دیگر دوستان غایب در این جلسه هم از فحوای این نشست آگاه بشوند.  

  عضو هیات مدیره انجمن قلم در آیین افتتاح کتابخانه موسی آباد بختیاری همچنین با تاکید بر ضرورت مشارکت فعال خانواده ها در امر کتابخوانی افزود: این امید وجود دارد که خانواده ها با اختصاص قفسه‌هایی در خانه های خود برای کتاب، این امکان را برای کودکان و نوجوانان فراهم نمایند که کودکان برای خواندن، خریدن و داشتن کتاب و سر وکار داشتن با کتاب عادت کنند.

   

  کتابخانه موسی آباد بختیاریسودابه امینی همچنین بر تشکیل کارگروه در روستای موسی آباد برای فعالیت فرهنگی تاکید کرد  و اظهار داشت: امیدوارم در فرصت های آینده شاعران و نویسندگان خوبی از جمع سفیران کتاب و کتابخوانی تربیت شوند و به نیروهای فرهنگی بزرگی برای کشور عزیزمان ایران تبدیل شوند.

  بخشدار جواد آباد، ضمن استقبال از فعالیت فرهنگی و راه اندازی کتاب و کتابخوانی در موسی آباد حمایت قطعی خود را از فعالیت پیرامون کتاب و کتابخوانی اعلام کرد و اظهار داشت: تشکر می کنم از انجمن قلم ایران ، همچنین از شاعرۀ معاصر خانم سودابه امینی که با راه اندازی کتابخانه از کودکان و نوجوانان  این روستا حمایت کردند و بر این کار همت گماردند.

  بیشتر بخوانید: اتصال دسته چک به خودپرداز تا پایان سال اجرایی می شود

  بخشدار جواد آباد با مهم ارزیابی کردن افتتاح کتابخانه موسی آباد بختیاری ، افزود: امیدواریم این حرکت در دیگر روستاهای این بخش نیز صورت بگیرد و گسترش کتابخانه سیار و فعالیت آن در دیگر روستاها این امکان فراهم خواهد شد.

  گفتنی است  انجمن قلم ایران بیش از دویست عضوفعال دارد که تعدادی از کتاب های خود و دیگر نویسندگان و شاعران را به این کتابخانه اهدا کردند. در پایان مراسم خانم سودابه امینی و بخشدار جواد آباد به مناسبت آغاز هفتۀ کتابخوانی به شرکت کنندگان کودک و نوجوان کتاب اهدا کردند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − هفت =