صدور کارت ملی هوشمند بعد از ماه ها

  0
  81
  کارت ملی هوشمند

  سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از صادر شدن ۴ میلیون کارت ملی هوشمند تا پایان امسال خبر داد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایسنا، علی خضریان گفت: کمیسیون اصل ۹۰ جلسه‌ای با وزیر کشور درباره آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند و نارضایتی‌های مردم نسبت به تعویق در صدور کارت ملی برگزار کرد.

  سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طی جلسه‌ای آخرین وضعیت صدور کارت ملی هوشمند و نارضایتی‌های مردم نسبت به تعویق در صدور کارت ملی و عدم دریافت خدمات وابسته به کارت ملی توسط برخی سازمان‌ها با حضور وزیر کشور مورد بررسی قرار گرفت.

  بیشتر بخوانید: افزایش عوارض خروج از کشور

  خضریان تصریح کرد: در این جلسه رئیس سازمان ثبت احوال کشور نیز گزارشی در خصوص میزان ثبت نام مردم و افراد در انتظار دریافت کارت ملی هوشمند ارائه کرد و براساس این گزارش تاکنون ۹ میلیون نفر منتظر دریافت این کارت هستند و مسائل و مشکلات مرتبط با این تاخیر مورد واکاوی قرار گرفت.

  وی ادامه داد: البته در برخی از گزارشات یکی از علت‌های تاخیر صدور کارت‌ها موضوع تحریم مطرح شده بود، اما در این جلسه مشخص شد بخش اعظم تاخیر در صدور کارت موضوع عدم اختصاص اعتبارات به وزارت کشور است.

   

  دلایل تاخیر صدور کارت ملی هوشمند

  سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قرار بر این شد تا پایان امسال حدود ۴ میلیون کارت و به طور متوسط ماهیانه ۱.۵ میلیون کارت ملی هوشمند صادر شود و کمیسیون اصل نود نیز بر این روند نظارت کند.

  خضریان بیان کرد: همچنین براساس قول وزیر کشور تا پایان شهریور سال ۱۴۰۱ نیز مقرر شد ۶ میلیون کارت دیگر صادر و تحویل مردم شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + هفت =