سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان با حضور 53 کشور جهان

  0
  33
  دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان

  سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان با شرکت آثاری از 53 کشور جهان روز جمعه 16 مهرماه افتتاح می شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در کنفرانس مطبوعاتی و رادیو تلویزیونی که در محل مرکز زیبایی شناسی ایگیتیان ایروان و با حضور نمایندگان برخی از کشورهای حاضر در دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان برگزار شد، سونا هاروطونیان رئیس سازمان گفت و گوی فرهنگ های ارمنستان که مبتکر برگزاری این دوسالانه است، ضمن اعلام این خبر سطح بالای آثار ارائه شده در این دوسالانه به ویژه آثار هنرمندان ایرانی را ستود و از همکاری مراکز فرهنگی کشورهای خارجی و از جمله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برگزاری سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان تشکر کرد.

  به گفته وی در این دوره از دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان 353 هنرمند از 53 کشور جهان با ارسال 496 اثر شرکت کرده اند که لهستان با 73 هنرمند، ارمنستان با 30 هنرمند، چین با 28 هنرمند، هند با 21 هنرمند، روسیه با 16 هنرمند و جمهوری اسلامی ایران با 12 هنرمند در صدر این کشورها از نظر تعداد هنرمندان شرکت کرده در دوسالانه قرار دارند.

  سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان از 8 اکتبر (16 مهرماه) تا 8 نوامبر (17 آبان ماه) در مرکز فرهنگی و زیبائی شناسی ایگیتیان ایروان برپا خواهد بود. برگزیدگان این دوسالانه روز 11 اکتبر (19 مهرماه) اعلام خواهند شد و علاوه بر نفرات اول تا سوم، یک هنرمند هم به عنوان برگزیده ویژه جایزه گرندپری این دوسالانه را به خود اختصاص خواهد داد.

  سیدحسین طباطبائی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این نشست مطبوعاتی ابتکار سازمان گفتگوی فرهنگ های ارمنستان در برگزاری این برنامه فاخر را ستود و افزود: به نمایندگی از کشوری که مبتکر و منادی گفتگوی فرهنگ ها و تمدن هاست برای دست اندرکاران برگزاری این دو سالانه موفقیت و نیل به اهداف والای خود را آرزو می کنم و بر این باورم که در زمانه ما گفتگوی فرهنگ ها و تمدن ها که هنر و ادبیات زبان گویای آن است نوید بخش جهانی سرشار از صلح و دوستی و تفاهم و تعامل بین ملت ها خواهد بود.

  دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستانحضور پررنگ ایران در سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان

  رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به این که در سومین دوسالانه بین المللی چاپ ارمنستان علاوه بر هنرمندان ایرانی شرکت کننده، با حمایت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران آقای مهدی درویشی به عنوان یکی از اعضای هیئت داوری در جشنواره حضور دارند، توسعه روابط فرهنگی ایران و ارمنستان در همه ابعاد را از برنامه های رایزنی فرهنگی کشورمان دانست که در رویدادهائی از قبیل همین جشنواره متجلی گردیده است.

  گفتنی است در این نشست مطبوعاتی رئیس سازمان گفتگوی فرهنگ های ارمنستان، رئیس بنیاد ملی ارمنستان، معاون سفیر آلمان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، وابسته فرهنگی سفارت سوئیس، رئیس مرکز گوته و رئیس مرکز علمی و فرهنگی روسیه در ارمنستان حضور داشتند.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه رویدادی مثبت برای صنعت چاپ

  این نشست مطبوعاتی و رادیو تلوزیونی انعکاس گسترده ای در رسانه های مختلف ارمنستان اعم از سایت های خبری و شبکه های مختلف تلوزیونی داشت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × دو =