5 سال معافیت مالیاتی اصناف مشروط به دانش بنیان شدن

  0
  67
  معافیت مالیاتی اصناف

  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: به اصناف پنج سال معافیت مالیاتی اصناف مشروط بر دانش بنیان شدن، بدهند چرا که این مورد می تواند اشتغال برای هزاران نفر ایجاد کند.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار؛ مالیات این روزها برای تمام مشاغل و اصناف چالش جدی ایجاد کرده است، چالشی که منجربه شکست روحیه برخی از صنعتگران شده است. اگر صنعت بخواهد جذب نیرو و اشتغال زایی داشته باشد، در گام نخست باید شرایط و الزامات آن فراهم باشد. دولت های پیشین به جای حمایت از تولید و توسعه زیرساخت ها برای اشتغالزایی، اغلب قوانینی دست و پاگیری را وضع کردند که امروز به آفت صنعت تبدیل شده است. از سویی شاهد هستیم که جبرتحریم های ظالمانه علیه کشور شرایطی ایجاد کرده است که تولید با چالش جدی همراه شده است.

  معافیت مالیاتی اصنافسید عبدالوهاب سهل آبادی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران به بررسی شرایط تولید پرداخت و گفت: اگر به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی عمل شود، وضعیت صنعت و خصوصی سازی بهبود خواهد یافت. بند یک اقتصاد مقاومتی به خصوصی سازی اشاره دارد، به حدی نسبت به خصوصی سازی بی توجهی شد که ظرفیت های موجود از بین رفت.

  وی افزود: بارها بیان کردیم که تشکل ها را برای خصوصی سازی دخیل کنند، به طور مثال اگر شخصی برای خرید یک واحد صنعتی دولتی اقدام کرد از تشکل ها بخواهند اهلیت آن فرد را تایید کند. یکی از انتظارات این هست که با گفتن؛ «به بخش خصوصی بها می دهیم» کاری از پیش نمی رود. بخش خصوصی را باید در این موارد دخیل دانسته و پیش از اجرای برنامه ها با بخش خصوصی مشورت کنند. در سطح کشور و تمام استان ها خانه صنعت، معدن و تجارت داریم که متشکل از انجمن های همگن تخصصی صنعت هستند.

  تمرکز برخی از صنایع در استان های خاص اشتباه است

  سهل آبادی درباره اینکه کدام دولت بیشترین تعامل را با خانه صنعت داشته تصریح کرد: به تمام دولت ها اعلام آمادگی برای تعامل و همکاری داشته ایم، اهمیت چندانی نیز برای ما نداشته که کدام دولت بیشترین تعامل را ایجاد کرده است. مهم این بوده است که صنعت توانمندتر از گذشته شود، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و تمام خانه های استانی کوچک و چابک هستند.

  وی افزود: برخلاف سایر تشکل ها که چند صد نیرو دارند، خانه های صنعت با چند نیرو کارآمد و تخصصی در خدمت صنعت است. پیشنهادات عدیده ای به مرکز پژوهش های مجلس، دولت و ریاست جمهور دادیم، آمادگی خود را در کنار انتقال نظرات استان ها اعلام کردیم.

  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران بیان داشت: اشتباهاتی صورت گرفته که تمرکز برخی از صنایع در استان های خاص رخ داده است، باید این موارد براساس آمایش سرزمین اصلاح شود. نباید صنایع فولاد و پتروشیمی در استانی که کویری است، متمرکز شود. امروز اصفهان یک استان سرسبز، خوش آب و هوا نیست، بلکه به حدی خشک شده است که صنعت کشاورزی این استان از بین رفته است. همین مورد را اکنون در استان یزد درحال انجام هستند.

  معافیت مالیاتی اصنافمعافیت مالیاتی اصناف

  وی در ادامه برنامه ها و اهداف خانه صنعت، معدن و تجارت ایران را برای افزایش اشتغال و جذب فارغ التحصیلان بیان کرد و گفت: پیشنهادی برای رئیس جمهور دارم، باتوجه به اینکه بحث دریافت مالیات از اصناف بسیار مورد توجه است، باید گفت؛ خیلی از اصناف معاف مالیاتی هستند و برخی دیگر نیز مشمول تبصر شش ذیل ماده ۱۰۰ هستند. 5 سال معافیت مالیاتی اصناف مشروط بر دانش بنیان شدن، بدهند. این مورد می تواند اشتغال برای هزاران نفر ایجاد کند. اصناف را فقط یک مجموعه اجتماعی نباید دید، بلکه دولت از آن ها باید بخواهد که به اقتصاد کمک کنند.

  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران توضیح داد: صنعت کاران در شرایط تولید بسیار سختی فعالیت دارند و اگر روزی غفلت کنند، جبران آن غیر ممکن است. از سوی بحث رقابت بسیار چشمگیر شده و اکنون صنعتگران به این نتیجه رسیدند که باید صادرات داشته باشند. صادرات نیز با محصول بی کیفیت انجام نمی شود، بنابراین باید علم به کمک تجربه بیاید.

  وی افزود: تولید کنندگان به سمت علمی شدن، داشتن واحد تحقیق و توسعه، برنامه ریزی و دست یابی به صادرات حرکت کردند. دست یابی به صادرات مستلزم افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده است. خانه صنعت، معدن و تجارت ایران نیز به کمک انجمن های تخصصی همگن موارد مذکور را سر لوحه کار خود قرار داده است.

  معافیت مالیاتی اصنافسهل آبادی اشاره کرد: واحدهای صنعتی که تعطیل و نیمه تعطیل بودند را به کمک برخی از تولیدکنندگان بزرگ مجدد به مدار تولید باز گرداندیم. برخی از این واحد های صنعتی ضعف مدیریت، معضلات بانکی و عدم توجه به نیرو انسانی داشتند، مشکلات این واحدها با کمک انجمن های همگن رفع و مجدد فعال شدند. معافیت مالیاتی اصناف

  بیشتر بخوانید: رشد ۳۰ درصدی تولید دانش بنیان محصولات چاپ

  وی در انتها خاطرنشان کرد: امسال روز صنعت را در حالی سپری کردیم که نسبت به مردم شرمنده نبوده و در شرایط سخت جبر تحریم های ظالمانه و رشد قیمت نهادهای تولید، توانستیم صنعت را به درستی هدایت کنیم. هرچند پیشنهادهای دیگری به جای افزایش ۵۷ درصدی دستمزدها دادیم، اما نسبت به آن که می توانست از رشد تورم پیشگیری کند، توجه نشد. خیلی ها انتظار کاهش و تعدیل نیرو انسانی را نسبت به سال گذشته داشتند، اما شاهد هستیم چنین موردی رخ نداد. معافیت مالیاتی اصناف

  مطلب قبلیافزایش ارزش طول عمر مشتری (CLV) و ضرورت توجه به آن
  مطلب بعدیرونمایی از فیلم جدید پلی اتیلن با ویژگی‌‌ های کاربردی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 16 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.