همه چیز درباره طرح ترافیک سال ۱۴۰۱

  0
  70
  طرح ترافیک سال ۱۴۰۱

  سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران، جزئیات طرح ترافیک سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد و گفت که ساعت اجرای طرح ترافیک تا شرایط شیوع بیماری کرونا در سال ۱۴۰۱ را از ۷:۳۰ صبح الی ۱۷ عصر ( با یک خروج رایگان بعد از ساعت ۱۴:۳۰) است.

  عمار سعیدیان‌فر سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران با بیان اینکه همزمان با آغاز سال ۱۴۰۱ طرح ترافیک اجرا می‌شود، عنوان کرد: ساز و کار اجرایی مصوبه مدیریت محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا در سال ۱۴۰۱  مطابق با طرح ترافیک سال ۱۴۰۰ است و تنها تفاوت آن نسبت به سال ۱۴۰۰، افزایش تعرفه‌ها طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است.

  به گفته سرپرست معاونت بهره‌برداری از سیستم‌های حمل و نقل و محدوده‌های ترافیکی شهرداری تهران؛ طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نرخ عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک سال ۱۴۰۱، ۲۵ درصد نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است. طرح ترافیک سال ۱۴۰۱

  بخش‌هایی از این گفتگو را در ادامه بخوانید:

  *نرخ پایه عوارض: این نرخ در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴۳هزارو۸۰۰ تومان است که نسبت به سال ۱۴۰۰، ۲۵ درصد افزایش یافته است. اگر متقاضیان در محدوده طرح ترافیک تردد کنند ضریب محدوده  تردد ۱/۵ و اگر در محدوده کنترل آلودگی هوا تردد کنند ضریب  ۰/۷۵  محاسبه می‌شود. اما در محدوده کنترل آلودگی هوا هر شهروند دارای پلاک با سر شماره شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان دارد که در صورت اتمام ۲۰ روز سهمیه مذکور،عوارض تردد از وی دریافت می‌شود.

  *نحوه رزرو طرح ترافیک سال ۱۴۰۱: مانند سال ۱۴۰۰  از طریق درگاه اینترنتی و اپلیکیشن «تهران من» انجام می‌شود. افرادی که به صورت روزانه قصد ورود به طرح ترافیک را دارند، باید تردد خود را رزرو کنند. عملیات رزرو را می‌توانند به صورت هفتگی و از چهارشنبه هفته قبل انجام دهند یا به صورت روزانه رزرو کنند.

  حتی پس از بازگشت به مبدأ، تا ساعت ۲۴ همان روز امکان رزرو دارند، البته این درحالی‌است که سهمیه تردد روزانه تکمیل نشده باشد.  چنانچه شهروندان تا ساعت ۲۴ همان روز ورود خود به محدوده طرح ترافیک رزرو را انجام ندهند، مبلغ ۹۸هزارو۵۵۰ تومان به بدهی عوارض تردد در  طرح ترافیک آن‌ها  در سامانه «تهران من» اضافه می‌شود.

  *عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک سال ۱۴۰۱و کنترل آلودگی هوا: نخستین ورود و آخرین خروج خودروها ملاک محاسبه میزان پرداختی عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا است. اگر خودرو دارای معاینه فنی برتر پس از ساعت ۱۰ وارد محدوده و پیش از ساعت ۱۶ از محدوده خارج شود باید مبلغ ۳۲۱ هزار و ۹۳۰ ریال به ازای هر روز در محدوده طرح ترافیک و ۱۶۰ هزار و ۹۶۵ ریال به ازای هر روز در محدوده کنترل آلودگی هوا بپردازد.

  *تسهیلات ساکنین محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا: ساکنان محدوده  کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک پیش از ساعت ۹ می‌توانند یک خروج رایگان داشته باشند و پس از ساعت ۱۴:۳۰ نیز در شرایط شیوع بیماری کرونا می‌توانند یک ورود رایگان داشته باشند، افزود: امکان تردد بین این ۲ ساعات برای ساکنان محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا نیم بها محاسبه می‌شود و نیازی به رزرو طرح ندارند. مستاجران نیز باید قرارداد اجاره و مالکین سند مالکیت خود را به دفتر خدمات الکترونیک شهرداری ارائه دهند تا پس از تأیید، سکونت در محدوده‌های دوگانه برای آن‌ها درج شود.

  بیشتر بخوانید: اصلاح قانون بیمه شخص ثالث خودروهای لوکس

  آخرین جزئیات طرح ترافیک سال ۱۴۰۱

  *۲۰ روز سهمیه رایگان فصلی: طرح ترافیک در روز پنجشنبه اجرا نمی‌شود و محدوده های دوگانه کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک در روز پنجشنبه تبدیل به یک محدوده کنترل آلودگی هوا می شوند. اگر سهمیه ۲۰ روز تردد فصلی تمام شده باشد در صورت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا، نصف تعرفه محدوده طرح ترافیک به حساب شهروند منظور می‌شود؛ چنانچه سهمیه ۲۰ روز تردد فصلی تمام نشده باشد به صورت رایگان می‌توانند وارد محدوده کنترل آلودگی هوا شوند.

  * طرح ترافیک سال ۱۴۰۱ و کارت بلیت خبرنگاران:تا زمانی که سهمیه  طرح ترافیک ۱۴۰۱ خبرنگاران اختصاص پیدا کند، سهمیه طرح ترافیک  سال ۱۴۰۰ آنان معتبر است.

  مطلب قبلیراهکارهای جذاب بازاریاب ها برای ارتباطات بهتر با مشتریان
  مطلب بعدیبازاریابی پنج بعدی روشی برگرفته از بازاریابی عصبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − 14 =