آلودگی هوای پایتخت ۲۰۰ درصد کاهش یافت

  0
  56
  هوای پایتخت

  کیفیت هوای پایتخت همچنان ناسالم است 

  درحال حاضر با وجود کاهش آلودگی در تهران، وضعیت کیفیت هوای پایتخت ناسالم (قرمز) است و شاخص آن روی عدد ۱۷۷ قرار دارد. طبق آمار شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران آلاینده اصلی آلودگی هوا همچنان  PM۱۰ است. 

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، صبح روز شنبه (۲۰ فروردین ۱۴۰۱) کیفیت هوای پایتخت در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار گرفت که ناشی از حضور و انتشار گردوخاک طی ساعات گذشته است، همچنین کاهش تندی باد و آغاز تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران خواهد شد.

  افزایش تندی باد همراه با رشد ناپایداری جوی و احتمال رگبار پراکنده در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه ادامه خواهد داشت و هم زمان با افزایش ترافیک، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

  بیشتر بخوانید: اجرای شیوه طرح ترافیک جدید

  کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۱ فروردین ۱۴۰۰) همراه با افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات دور از انتظار نخواهد بود.

  با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی، بر میزان غلظت ذرات معلق افزود خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

  مطلب قبلیفاکتورهای مهم تصمیم گیری درباره موقعیت های کاری
  مطلب بعدیجای خالی حمایت های دولتی از صنعت چاپ بوشهر

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج + 11 =