رسیدن به اهداف با یک اصل مهم

  0
  49
  رسیدن به اهداف

  رسیدن به اهداف نیازمند سه اصل مهم است. سه اصل مهمی که اگر رعایتشان کنید به اهدافتان خواهید رسید.

  یکی از سوالات همیشگی افراد این است که چگونه می توان به هر خواسته ای دست پیدا کرد؟ درواقع اگرچه این مورد به نظر بسیاری غیرممکن است، با این حال نمونه هایی را می توان مثال زد که در این زمینه اقدامات بزرگی را انجام داده اند. برای مثال فردی نظیر لیونل مسی موفق شده است تا به 90 درصد از جام های ممکن در زندگی خود دست پیدا کند. بدون شک مثال هایی در حوزه های دیگر نیز وجود دارد. این موضوع باعث شده است تا جمعی از محققان، به بررسی معیارهای رسیدن به چنین جایگاهی بپردازند. نتیجه آن نیز دستیابی به سه اصل بوده که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد.

  رسیدن به اهدافدر این زمینه فراموش نکنید که اهداف هر فرد در زندگی، ارتباط لازم را با یکدیگر دارند. برای مثال برای فردی که علاقه اصلی او بازاریابی است، طبیعتا سینما یک هدف نخواهد بود. به همین خاطر منظور از رسیدن به اهداف، مواردی است که هر فردی برای زندگی خود اولویت های اصلی می داند و طبیعتا ارتباط لازم را با یکدیگر دارند. در این زمینه ممکن است یک کارآفرین در ابتدای هدف ایجاد یک کسب و کار برای خود را داشته باشد و هدف بعدی او تبدیل شدن به بهترین برند منطقه، کشور، قاره و در نهایت جهان باشد

  بیشتر بخوانید:

  مهارت های ارتباطی برای کارآفرینان و بازاریابان

   

  برایرسیدن به اهداف ریسک کنید

  درواقع مشکل بزرگ بسیاری از افراد باعث می شود تا برای اهداف خود تلاشی نکنند این است که روحیه ریسک پذیری ندارند. در این زمینه فراموش نکنید که در حالت عادی، شما به خاطر عدم دستیابی به هدف، در جایگاه فردی شکست خورده هستید. به همین خاطر عملا چیزی برای از دست دادن نخواهید داشت. درواقع شما باید این باور را در خود ایجاد نمایید و شجاعانه به دنبال ریسک کردن باشید. بدون شک بدون طی کردن این مرحله، شانس رسیدن به رتبه های بالاتر را از دست خواهید داد.

  درواقع دلیل این موضوع که معمولا افراد فقیر، پتانسیل رشد بالاتری هم دارند به این خاطر است که آنها عملا چیزی برای از دست دادن ندارند و این موضوع باعث می شود تا شجاعانه ریسک کنند. خوشبختانه در جهان امروز به خاطر پیشرفت بالای تکنولوژی، شما سختی های کمتری را متحمل خواهید شد. با این حال این سادگی، زمینه وجود رقبای بیشتر را نیز به همراه دارد. در این راستا شما باید ریسک کردن را به عنوان پلی برای استفاده از موقعیت های جدید در زندگی خود، به حساب آورید.

   

  رسیدن به اهداف خود  تصور نمایید

  امروزه علم این موضوع را به اثبات رسانده است که هر آن چیزی را که بتوانید تصور کنید، قدرت انجام آن توسط ذهن شکل خواهد گرفت. درواقع شما باید بدانید که چه خواسته هایی در زندگی خود دارید و آنها را اولویت دهید. برای مثال ممکن است ایجاد یک کسب و کار در زمینه مورد علاقه تان، هدف مهمتری در مقایسه با خرید خودرو رویایی باشد.

  درواقع مشخص کردن اهداف کمک خواهد کرد تا از مسیر اصلی خود خارج نشده و همواره آنها را مدنظر قرار دهید. همچنین یادآوری مداوم و تصور آنها نیز از دیگر مواردی است که شانس رسیدن به اهدافرا چندین برابر خواهد کرد. در این زمینه شما می توانید به دنبال رشد برند شخصی خود از طریق اینترنت و خصوصا شبکه های اجتماعی باشید. درواقع برای فردی که برند شخصی قدرتمندی دارد، رسیدن به هر خواسته ای، به مراتب ساده تر خواهد بود. نکته مهم دیگر این است که تصور مداوم کمک خواهد کرد تا به فردی با ذهن برنده، نزدیک تر شوید

  برای رسیدن به اهداف خود واقعی تان باشید

  یک عادت مخرب رایج این است که افراد تلاش می کنند تا از یکدیگر تقلید نمایند. این امر در حالی است که موفق ترین ها به دنبال درک تفاوت های خود با دیگران و حفظ سبک خاص خود هستند. درواقع شما باید به دنبال سبک کاری و رفتاری خاص خود باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا بدون متحمل شدن فشار، بتوانید بر روی اهداف زندگی خود تمرکز نمایید.

  در این زمینه عادت های شخصی و متفاوت، کلیدهای موفقیت نیز خواهند بود. برای مثال برای فردی که شب ها بهتر می تواند فعالیت کند، دلیلی وجود ندارد که حتما صبح ها از خواب بیدار شود. مثال رایج این امر، تفاوت کارگردان های بزرگ سینما در سبک فیلم سازی آنها است. درواقع همین موضوع دلیل اصلی موفقیت های آنها محسوب می شود و با کنار گذاشتن آن، عملا تفاوتی حس نخواهد شد.

  اگرچه این موضوع ممکن است باعث شود حتی مورد تمسخر اطرافیان خود نیز قرار بگیرید، با این حال بهترین نتایج را خصوصا در درازمدت به همراه دارد. به همین خاطر هیچ دلیلی وجود ندارد که شما خود را شبیه به فردی دیگر نمایید. درواقع افراد با یکدیگر بسیار متفاوت بوده و لازم است تا به این اصل، احترام بگذارید و از دایره تقلید چه در کار خود و چه در ویژگی های شخصی، فاصله بگیرید. برای رسیدن به اهداف باید به خود اصلیتان بازگردید.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 − سه =