مزایای استفاده از فضای ابری

  0
  32
  فضای ابری

   یکی از ابزارهای جدید که تا به امروز کمتر مورد توجه برندها قرار گرفته است، فضای ابری است. در این زمینه شرکت ها برای ذخیره سازی و انتقال فایل های خود معمولا از هاردهای اکسترنال استفاده می کنند که بدون شک مزیت‏ های فضای ابری را ندارد. در ادامه 5 دلیل برای این ادعا را بررسی خواهیم کرد.

   

  کاهش هزینه ‏ها
  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز،شما می توانید فضای ابری خود را تا حد فوق العاده بالایی افزایش دهید. این امر در حالی است که درباره فضاهای ذخیره سازی دیگر شما محدود به خرید هستید که بدون شک امری پرهزینه خواهد بود. درواقع اگر دو فضای یکسان را بخواهیم مقایسه نماییم، فضای ابری مقرون به صرفه تر است.

  مزیت دیگر این انتخاب، هنگامی است که شما دیگر به فضای ذخیره سازی نیازی ندارید. تحت این شرایط کافی است که اشتراک ماهانه و یا سالانه خود را قطع نمایید. این امر در حالی است که فضای ذخیره سازی نظیر هارد اکسترنال، یک کالای دست دوم خواهد بود که فروش آن نیز با افت قیمت شدید همراه است.

  بیشتر بخوانید:

  با قواعد گاو بنفش؛ چشمگیر و متمایز باشید

  ضرورت توسعه فرهنگ سازمانی در شرایط دورکاری

   

  صرفه جویی در زمان
  در یک شرکت تنها جا به جا کردن هارد، خود زمانبر خواهد بود. در این زمینه ممکن است در آن‎واحد، چندین نفر به اطلاعات موجود در هارد نیاز پیدا کنند. این امر خود چالش برانگیز خواهد بود. این امر در حالی است که فضای ابری، امکان دسترسی نامحدودی داشته و این امر به معنای آن است که هر فردی می تواند در هر زمانی که می خواهد به آن دسترسی داشته باشد.

  این موضوع خصوصا باتوجه به افزایش میزان دورکاری که از زمان شروع ویروس کرونا شاهد آن بوده ایم، تشدید شده است. درواقع چنین فضایی امکان همکاری ساده با دورکارها را نیز فراهم می آورد.فضای ابری

  دسترسی ساده تر
  ممکن است نیاز داشته باشید که یک فایل را در گوشی خود ذخیره نمایید، تحت این شرایط اپلیکیشن سرویس فضای ابری مدنظر خود را نصب می کنید. این امر در حالی است که در رابطه با سایر فضاها، شما کار نسبتا سختی را خواهید داشت. این نکته را فراموش نکنید که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، مسئله زمان امری بسیار مهم بوده و لازم است که به آن توجه ویژه داشته باشید.

  بازیابی فایل های از دست رفته
  از دیگر مزیت‏ های فضای ابری این است که به سادگی می توان اطلاعات از دست رفته را بازیابی کرد. این امر در حالی است که در فضاهای دیگر، این امر به یک چالش همیشگی تبدیل شده است. درواقع سیستم های پشتیبانی در سرویس های فضای ابری، به شما در رفع سریع مشکلات کمک می کنند. این امر در حالی است که شما هیچ گاه نگران اتفاقاتی نظیر ضربه خوردن و خراب شدن نخواهید بود.

  افزایش امنیت با استفاده از فضای ابری
  امروزه برای هر شرکتی مسئله امنیت بسیار مهم است. درواقع این امر که یک فضای ذخیره سازی به صورت مداوم به سیستم های مختلف متصل شود، ریسک بسیاری را به همراه دارد. این امر در حالی است که شما می دانید رمز دسترسی به فضای ابری در اختیار چند نفر قرار دارد و آخرین تغییرات نیز به اطلاع شما می رسد. این امر خود بسیار مهم خواهد بود و به علت پشتیبانی 24 ساعته، احتمال اقداماتی نظیر هک نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + 16 =