کسب احترام در محیط های کاری در هفت گام

  0
  45
  کسب احترام

  روش های موثر برای کسب احترام در محیط کار 

  بدون شک یکی از مهمترین نیازهای هر فردی، کسب احترام دیگران است که باعث خواهد شد تا محیط کار، به مکانی دلخواه تبدیل شود. با این حال برای کسب احترام لازم است تا کاملا شایسته آن باشید. درواقع نمی توان انتظار داشت که افراد به صورت طبیعی این اقدام را انجام دهند.

  کسب احترامبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز، تحت این شرایط سوال اصلی این است که چه اقداماتی را برای رسیدن به این خواسته باید انجام داد که در ادامه هفت مورد اصلی، بررسی خواهد شد. نکته ای که در این بخش باید مورد توجه قرار دهید این است که راهکارهایی که قصد بررسی آنها را داریم، تنها برای محیط های کاری کاربرد ندارد و می تواند با رعایت آن در هر شرایط و موقعیتی، احترام افراد را برانگیزید.

   

  مودب باشید

  نخستین نکته ای که برای کسب احترام در محیط های کاری باید به آن توجه داشته باشید این است که رفتار محترمانه ای را با افراد مختلف داشته باشید. این اقدام باعث خواهد شد تا آنها نیز به رفتاری مشابه سوق پیدا کنند. درواقع شما باید به افراد اهمیت بدهید تا آنها نیز رفتار مشابه شما را تکرار کنند. برای این امر که چنین موردی، به عادت اخلاقی شما تبدیل شود لازم است تا آن را برای تمامی افراد مورد استفاده قرار دهید.

  در این زمینه به جایگاه و موقعیت آنها توجه نداشته باشید. یکی از رفتارهای رایج افراد مودب این است که حتی در برابر کوچک ترین اقدامات دیگران به خوبی قدردانی می کنند. درواقع با یک جست و جوی ساده می توانید نسبت به اقداماتی که در این بخش باید انجام دهید، به آگاهی لازم برسید.

   

  رفتار محترمانه از خود نشان دهید

  در رابطه با مورد قبل، تمامی اقدامات تنها به صورت زبانی است. درواقع جملات شما مودب بودن را نمایش خواهد داد. با این حال این مورد کاملا به رفتار شما وابسته است. در این رابطه شما لازم است تا در رفتار نیز درک بالایی را داشته باشید. آداب اجتماعی را برای کسب احترام در محیط های کاری رعایت کنید. برای مثال قطع نکردن صحبت دیگران و حفظ حریم شخصی، دو مورد رایج محسوب می شود. به صورت خلاصه، شما باید رفتاری را از خود نشان دهید که دوست دارید افراد دیگر نیز مشابه آن را در قبال شما داشته باشند.

   

  شنونده خوبی باشید

  این امر که برای صحبت های افراد ارزش قائل شوید و مدام آن را قطع نکنید از اقداماتی باعث کسب احترام در محیط های کاری خواهد شد. نکته ای که در این بخش باید توجه کنید این است که شما باید رازداری خود را تقویت کنید و قضاوت را هم کنار بگذارید. درواقع این اقدام شما، اهمیت دادن به طرف مقابل است و باعث خواهد شد تا ضمن احترام بیشتر، به فردی محبوب نیز تبدیل شوید.

   

  به افراد کمک کنید

  این اقدام باعث خواهد شد تا شما به فردی مفید در شرکت تبدیل شوید که قادر است در حد توان خود به دیگران کمک کند. درواقع درک کردن همکاران، از جمله مهمترین اقدامات برای  کسب احترام در محیط های کاری است که حتی تاثیر آن از تمامی اقدامات قبل نیز بیشتر  است. به همین خاطر این روحیه را در خود تقویت کنید که در صورت بروز مشکل برای یک نفر، حاضر به کمک رسانی باشید. بدون شک این اقدام شما نیز پنهان نخواهد ماند و با تکرار آن از سوی افرادی که به آنها کمک کرده اید، همراه خواهد بود.

  کسب احتراممسئولیت ها را برعهده بگیرید

  یکی از عادت های رایج و در عین حال کاملا اشتباه بسیاری افراد این است که تصور می کنند با عدم قبول مسئولیت ها، مشکلات کمتری در محیط کاری خود خواهند داشت. این امر در حالی است که با چنین سیاستی، در مدت زمان کوتاه به فردی منفور در شرکت تبدیل خواهید شد. در کنار این مسئله نکته دیگری که باید توجه داشته باشید این است که قبول کردن اشتباهات نیز در این بخش قرار می گیرد و لازم است تا عذرخواهی کردن را نشانه ضعف ندانید زیرا در کسب احترام در محیط های کاری موثر است.

   

  خشم خود را کنترل کنید

  کنترل خشم یکی از راه های کسب احترام در محیط های کاری است. در بسیاری از شرایط ممکن است افراد خشمگین شوند. با این حال این امر نباید زمینه بروز آن و بی احترامی را به همراه داشته باشد. درواقع هر فردی باید تکنیک هایی برای خود داشته باشد تا بتواند سریعا آرامش را به دست آورد. در این رابطه تنفس عمیق 20 ثانیه ای، یک راهکار رایج محسوب می شود.

  در این رابطه فراموش نکنید که در حین ناراحتی و خشم، ذهن کمترین میزان عملکرد را دارد و ممکن است اقدامی را انجام دهید که ابدا مناسب نخواهد بود. در اکثر موارد افراد با بررسی مجدد اوضاع، متوجه این امر می شوند که دلیل خاصی برای عصبانیت وجود نداشته است. در این زمینه شما باید نسبت به خشم همکارتان نیز صبور باشید و واکنش متقابل از خود نشان ندهید.

  بیشتر بخوانید: بررسی زمان مناسب توسعه کسب و کار و برند

  از تغییر استقبال کنید

  بدون شک هیچ فردی نمی تواند ادعا کند که در بهترین وضعیت از نظر اخلاقی، رفتاری و کاری قرار دارد. درواقع انتقادپذیر بودن و وجود پتانسیل تغییر، یک مسله بسیار مهم در کسب احترام در محیط های کاری است که باعث خواهد شد تا در کنار کسب احترام، به کارمندی بهتر نیز تبدیل شوید. در این رابطه فراموش نکنید که در هر سنی می توان تغییر کرد و این مسئله حتی برای بهبود زندگی شخصی شما نیز بسیار مهم خواهد بود. درواقع شما باید این باور را در خود شکل دهید که در برخی از شرایط نیاز به تغییر وجود دارد.

  مطلب قبلیعرضه کتاب‌ های کپی در نمایشگاه کتاب
  مطلب بعدیدوره آموزش نظارت بر چاپ برگزار می شود

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هشت − 7 =