7 مهارت ضروری برای فروش به منظور رشد کسب و کارها

  0
  27
  مهارت ضروری برای فروش

  مهارت ضروری برای فروش و موثر در استخدام 

  این مقاله 7 مهارت ضروری برای فروش به منظور رونق کسب و کارها را مورد بررسی قرار می دهد. با ما همراه باشید. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز، آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که برای فروش موفق به چه مهارت هایی نیاز خواهید داشت؟ درواقع برخورداری از مهارت ضروری برای فروش به حدی برای کسب و کارها مهم و حیاتی است که از آن تحت عنوان قلب تپنده کسب و کارها نام برده می شود.

  تحت این شرایط سوال اصلی این است که برای فروش موفق چه مهارت هایی باید وجود داشته باشد. مهارت ضروری برای فروش حتی برای مدیرانی که به صورت مستقیم در زمینه فروش دخالت ندارند هم مهم بوده و باعث خواهد شد تا معیارهای بهتری برای استخدام در این حوزه داشته باشند که در ادامه هفت مهارت اصلی، بررسی خواهد شد.

   

  مهارت درگیر کردن مشتری

  درواقع بسیاری از اقداماتی که از آنها تحت عنوان بازاریابی و فروش نام برده می شود، به خوبی مخاطب را درگیر نمی کند و همین امر باعث شده است تا تاثیر آنها بسیار کم باشد. درواقع شما باید بتوانید روش های مختلفی را داشته باشید تا در شرایط مختلف، مخاطب را به خوبی تحت تاثیر خودتان قرار دهید. درگیری کردن مشتری به عنوان یکی از هفت مهارت ضروری برای فروش کمک خواهد کرد تا شما آغازکننده مکالمات باشید و آن را به سمت و سوی مورد نظر خود سوق دهید.

  مهارت ضروری برای فروش

  مهارت گوش دادن

  گوش دادن یکی دیگر از هفت مهارت ضروری برای فروش است. اگرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که یک بازاریاب خوب باید به صورت مداوم صحبت نماید و اجازه فکر کردن را به مخاطب خود ندهد. با این حال واقعیت این است که گوش دادن به مراتب مهمتر از صحبت کردن بوده و از گفته های دیگران می توانید سرنخ هایی را پیدا کنید که باعث خواهد شد تا تصمیمات به مراتب بهتری را داشته باشید و در نهایت مخاطب خود را به مشتری تبدیل کنید.

  گوش دادن به عنوان یک مهارت ضروری برای فروش تنها به شرایط مکالمه مستقیم ارتباط ندارد و با در اختیار داشتن این مهارت شما می توانید به خوبی نیازها را از دل حتی موارد ساده نظیر نظرات افراد زیر پست محصولات یک برند دیگر، پیدا کنید.

   

  مهارت حفظ شرایط

  واقعیت این است که در زمینه فروش شما با افراد و موقعیت های بسیار مختلفی مواجه خواهید شد و طبیعی است که همه چیز مطابق انتظارات جلو نرود. با این حال این امر به معنای عدم در دست گرفتن اوضاع نبوده و لازم است تا به مهارتی دست پیدا کنید که بتوانید در نهایت معامله سودمندی را داشته باشید. این موضوع به عنوان یکی از هفت مهارت ضروری برای فروش تنها به فروش مستقیم اختصاص ندارد و لازم است تا در تمامی اقدامات نظیر بازاریابی و تبلیغات نیز به خوبی رعایت شود.

  در کنار این مسئله، نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، مقوله حفظ موقعیت شرکت در کنار تلاش برای بهبود اوضاع است. درواقع شما نباید اجازه دهید که فروش، هیچ گاه از یک مقدار مشخصی کمتر شود. به همین خاطر شما حتی نیاز دارید که از ماه ها قبل خود را کاملا آماده کنید.

   

  مهارت در دسترس بودن

  در دسترس نبودن به عنوان چهارمین مهارت ضروری برای فروش به این معنا است که چه در زمینه ارتباط با مشتری و چه در رابطه با ارتباط با سایر بخش های شرکت، یک فروشنده باید کاملا در دسترس باشد. در این راستا فراموش نکنید که برای فروش ممکن است شما به چندین ماه زمان نیاز داشته باشید. به همین خاطر پیگیری، کاملا ضروری است و شما باید به صورت مداوم، پاسخگوی سوالات هم باشید.

  نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که مشتری امروز بیش از هر زمانی به تکنیک های فروش بی اعتماد بوده و لازم است تا نسبت به این موضوع به خوبی فکر کنید. این شرایط خصوصا در فروش اینترنتی به مراتب بیشتر است. به همین خاطر توصیه می شود که ریشه های بی اعتمادی در منطقه فعالیت خود را شناسایی کرده و تلاش کنید که کاملا نقطع عکس هر یک از آنها باشید.

   

  مهارت ضروری برای فروشمهارت نه گفتن

  نه گفتن پنجمین مهارت ضروری برای فروش است. یک اشتباه رایج در بین فروشنده ها و بازاریاب ها این است که تصور می کنند هر فردی را می توان به مشتری تبدیل کرد. با این حال واقعیت این است که بیش از 50 درصد افرادی که در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن آنها هستید، ابدا گزینه های مناسبی محسوب نمی شوند.

  به همین خاطر بسیار مهم است که قبل از هر اقدامی، تصمیم بگیرید که جامعه هدف شما شامل چه گروهی بوده و بیش از 80 درصد تمرکز خود را صرفا به این گروه اختصاص دهید. این امر باعث می شود تا از تلاش های خود، نتایج به مراتب بهتری را به دست آورده و رشد خوبی را در بازار به شدت رقابتی حال حاضر داشته باشید.

   

  مهارت متفاوت بودن

  متفاوت بودن به عنوان یک مهارت ضروری برای فروش را در ادامه توضیح خواهیم داد. این امر که همواره براساس قوانین و اقدامات رایج در بازار حضور داشته باشید، ابدا یک تصمیم هوشمندانه محسوب نمی شود. درواقع شما باید به خوبی هر تصمیم خود را بررسی کرده و از سودمند بودن آن، اطمینان داشته باشید.

  در کنار این مسئله نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که ابدا ایرادی ندارد که شما شیوه و اصول رفتاری کاملا متفاوتی را داشته باشید. درواقع شما حتی ممکن است هر دو ماه، نیاز به تغییر در شیوه های خود داشته باشید. برای درک بهتر این موضوع بهتر است که به ترندهای جهانی توجه داشته و سعی کنید تا تغییرات را زودتر از دیگران درک کنید.

   

  مهارت ارائه پیشنهادهای مختلف

  اگرچه ممکن است تعجب کنید که مورد فوق هم یک مهارت محسوب می شود. با این حال واقعیت این است که اکثر فروشندگان یک پیشنهاد را می دهند و این امر به عنوان هفتمین مهارت ضروری برای فروش باعث می شود تا احتمال جذب مشتری بسیار کم باشد. این امر در حالی است که شما باید سه پیشنهاد جذاب و وسوسه برانگیز را داشته باشید تا افراد خود را در یک بن بست حس نکنند.

  بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از ریفرال مارکتینگ برای تمایز در صنایع

  برای مثال برای مشتری هایی که بودجه لازم را ندارند، می توانید از مواردی نظیر خرید اقساطی بدون سود، استفاده کنید. درواقع برای ارائه پیشنهادهای جذاب، شما می توانید خلاقیت های بسیاری را داشته باشید.

  در آخر فراموش نکنید که همواره یک شانس مجدد را برای خود زنده نگه دارید. برای مثال از افراد بخواهید که شماره خود را در اختیار شما قرار دهند تا شما جدیدترین محصولات را به آنها معرفی کنید. این امر باعث می شود تا همچنان شانسی برای فروش وجود داشته باشد.

  مطلب قبلیکاغذ مازندران برای ناشران ایرانی
  مطلب بعدیمهار نوسانات ارزی به کمک بانک مرکزی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + یازده =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.