7 کلید طلایی رشد شخصی و کسب موفقیت

  0
  30
  رشد شخصی

  صبر، مهم ترین اصل برای رشد شخصی 

  در زمینه رشد شخصی هفت نکته ای را بررسی خواهیم کرد که برای رسیدن به موفقیت شخصی، کاملا الزامی بوده و بالاترین حد تاثیر را به همراه دارد.

   

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فرصت امروز، بدون شک هر فردی تمایل دارد که در زندگی خود در مسیر رشد قرار داشته باشد. با این حال واقعیت این است که رشد شخصی برای بسیاری از افراد رخ نمی دهد. دلیل این امر نیز به این خاطر است که به پیش نیازهای رشد شخصی، کم توجهی می شود. نکته ای که باید در همین ابتدا به آن توجه داشته باشید این است که چیزی به نام موفقیت یک شبه وجود ندارد و برای آن که رشد شخصی داشته باشید، صبر کلید طلایی خواهد بود.

   

  دانش خود را افزایش دهید

  رشد شخصینخستین نکته ای که باید  برای رشد شخصی به آن توجه کنید این است که هر فردی باید در مسیر مورد علاقه خود کسب دانش مداوم داشته باشد. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که تصور می کنند که رسیدن به یک سطح مشخصی  از  رشد شخصی به معنای پایان کار است. در این زمینه شما نباید خود را به هیچ مدرکی محدود کنید.

   درواقع شما باید به صورت تخصصی حداقل دو ساعت مطالعه داشته باشید. در این رابطه منظور پرداختن به هر منبعی نبوده و کتاب‏ هایی نظیر یک رمان، کمکی به شما نخواهد کرد. در این زمینه فراموش نکنید که شما باید جسارت کنار گذاشتن اطلاعات قدیمی را داشته باشید. برای مثال موردی که 30 سال قبل مطرح شده است، بدون شک در جهان امروز کاربرد لازم را ندارد. در این زمینه شما تنها نباید به مطالعه محدود شوید.

  درواقع آزمایش کردن و تفکر انتقادی، باعث می شود تا سطح دانش شما رشد شخصی چشمگیری را پیدا کند. در این زمینه بهتر است که دایره روابط خود را با افرادی شکل دهید که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند.

   

  سادگی را یک قدرت بزرگ بدانید

  یکی از مواردی که باید برای رشد شخصی به آن توجه کند این است که پیچیده بودن، همه چیز را سخت می کند. در این رابطه مکتب مینیمالیست نیز بر پایه این موضوع شکل گرفته است. درواقع به هر میزان که بتوانید موارد را ساده نگه دارید، آرامش و نظم فکری بهتری را هم تجربه خواهید کرد و تمامی این موارد باعث می شود تا سرعت رشد شخصی بالاتری را داشته باشید.

  برای مثال با تبدیل یک مورد پیچیده و بزرگ به موارد کوچک تر و در عین حال ساده، شاهد این امر خواهید بود که سرعت رشد شخصی شما تا چه حد بیشتر شده است. در این رابطه سبک زندگی ساده نیز کمک می کند تا شما بودجه کافی برای پرداختن به علاقه اصلی خود را پیدا کنید. درواقع هنگامی که هدفی در زندگی خود داشته باشید، همه چیز متفاوت خواهد شد و شما حتی در انتخاب دوستان خود نیز معیارهای دقیق تری را پیدا می کنید.

   

  الگوی رفتاری داشته باشید

  اگر شما نمی توانید در برابر اتفاقات مشابه، رفتاری یکسان را داشته باشید بدون شک با چالش های زیادی برای رشد شخصی مواجه خواهید شد. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که الگوی رفتاری شما باید در جهتی باشد که منجر به پیشرفت و رشد شخصی می شود.

  در این زمینه تقلید بدون فکر، ابدا هوشمندانه نخواهد بود. برای مثال ورزش صبحگاهی یکی از این موارد محسوب می شود. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که قدرت کلمات و افکار خود را جدی بگیرید. بدون شک اگر سد ذهنی داشته باشید، به اهداف خود و  رشد شخصی دست پیدا نخواهید کرد.

  هر روز یک چیز جدید یاد بگیرید

  از دیگر مواردی که باید به آن توجه نمایید این است که هر روز حداقل یک مورد جدید را یاد بگیرید. این اقدام باعث می شود که شما در 365 روز سال، 365 مهارت جدید را در اختیار داشته باشید. در این زمینه شما می توانید از اقدامات بسیار ساده شروع کنید تا تجمیع آنها به یک رخداد بزرگ منجر شود و برای مثال فردی که می خواهد یک قله را فتح کند، در ابتدا تمرینات هوازی ساده را پیگیری می کند تا به تمرینات سخت تر برسد. به همین خاطر ابدا نباید عجله بیش از حد داشته باشید و اجازه دهید که مسیر طبیعی اتفاقات برای شما رخ دهد.

   

  تنها اهداف بزرگ نتیجه بخش است

  رشد شخصی

  شاید عجیب به نظر برسد ولی اگر هدفی بزرگ را نداشته باشید، احتمال رشد بسیار کم خواهد بود. درواقع اهداف کوچک باعث می شود تا ظرفیت رشد شما بیش از حد کم شود و شما نتوانید از نهایت استعداد و توانایی های خود استفاده کنید. در این زمینه اگر بخواهید صرفا بهترین شرکت منطقه خود باشید، حتی در رسیدن به این خواسته نیز با شکست مواجه خواهید شد.

  در این زمینه شما باید یک هدف بسیار بزرگ را داشته باشید که باعث شود تا از تمامی ظرفیت ها و موقعیت ها استفاده کنید. با این اقدام حتی اگر به هدف بزرگ نرسید، در زمینه ای که شروع کرده اید حرف های زیادی برای گفتن خواهید داشت و توانایی های شما موفقیت طولانی مدت را به همراه دارد.

   نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که از شکست خوردن واهمه نداشته باشید. درواقع تا زمانی که به مسیر خود ادامه می دهید، شکست خوردن مفید خواهد بود و شما را برای رسیدن به خواسته ها، آماده تر می سازد. در این رابطه بهتر است که جدیدترین اخبار و اتفاقات مرتبط با هدف اصلی خود را به صورت مداوم پیگیری کنید. این امر باعث می شود تا به درک بهتری از وضعیت و نیازهای موجود دست پیدا کنید.

   

  نگرش خود را تغییر دهید

  واقعیت این است که بسیاری از افراد مسائل را تنها از منظر بعد ظاهری نگاه می کنند. این امر در حالی است که از یک اتفاق می توان نتیجه های مختلفی را داشت. نکته ای که شما باید به آن توجه نمایید این است که شیوه نگرش شما باید با اکثریت افراد متفاوت باشد. در این زمینه سعی کنید که از افراد خبره یاد بگیرید و در مسیر خود دچار غرور نشوید.

  درواقع هر فرد تا آخرین لحظات عمر خود، دانش آموز محسوب می شود. در این زمینه تغییر نگرش ابدا کار ساده ای محسوب نمی شود. با این حال بهترین تمرین این است که از اتفاقات ساده پیرامون خود شروع و سعی کنید تا دید همه جانبه داشته باشید. این تمرین باعث می شود که پس از مدتی که معمولا به بیش از شش ماه نیاز دارد، نگرش متفاوتی را داشته باشید. این سطح به شما کمک می کند تا سریع تر از دیگران بتوانید فرصت های بازار را پیدا کرده و از آن به نفع خودتان استفاده کنید.

  بیشتر بخوانید: افزایش فروش سایت با  7 گام ضروری

   

  تداوم داشته باشید

  بسیاری از افراد برنامه ریزی خوبی برای موفقیت خود انجام می دهند، با این حال مشکل اصلی آنها در نرسیدن به اهداف این است که تداوم کافی در کار خود ندارند. درواقع یک برنامه بیش از حد سخت باعث می شود که پس از مدتی دیگر  انگیزه ادامه دادن نداشته باشید.

  در این زمینه فراموش نکنید که شما برای موفقیت نمی توانید زمانی دقیق را مشخص کنید. درواقع شما باید در اجرای اصول، تداوم کافی را داشته باشید. با این اقدام شما شایستگی استفاده از فرصت های طلایی را خواهید داشت. با این حال نمی توان تعیین کرد که این اتفاق دقیقا چه زمانی رخ می دهد.

  مطلب قبلیحمایت بانک سامان از فعالان صنعت کاغذ و فرآورده‌ های سلولزی
  مطلب بعدیپنجمین نمایشگاه بین‌‌المللی کاغذ و مقوا افتتاح شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.