موفقیت کاری با رعایت نکات مهم

  0
  52
  موفقیت کاری

  موفقیت کاری در دنیای کسب و کار هدف مشترک تمام کارآفرینان محسوب می شود. هر فردی در حوزه کارآفرینی به دنبال موفقیت است. با این حال در عمل فقط تعداد اندکی از افراد امکان کسب موفقیت به طور مناسب و دلخواه شان را دارند.

  سایر افراد به معنای دقیق کلمه فقط وقت شان را هدر می دهند. اگر شما تمایل دارید تا جزو آن دسته اندک از کارآفرینانی باشید که نه تنها در حوزه کاری شان به موفقیت می رسند، بلکه در این مسیر به چیزی کمتر از استانداردهای جهانی راضی نیستند، با ما همراه باشید. در ادامه برخی از نکات مهم در این راستا را مورد ارزیابی و بررسی دقیق قرار خواهیم داد.

  اجازه ندهید کسی موفقیت کاری  را برای شما تعریف کند

  موفقیت یک هدف مشترک است، اما تعریف یکسانی ندارد. اشتباه بسیاری از کارآفرینان تلاش برای تعریف این مفهوم براساس توصیفات و انتظارات دیگران است. این امر شما را از تجربه منحصر به فرد کسب و کارتان دور خواهد کرد. با این حساب اگر به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای تعریف موفقیت را خودتان را صورت بندی کنید.

  اغلب اوقات کارآفرینان بزرگ دنیا موفقیت را با معیارهای خاص خودشان اندازه گیری و سپس تعریف می کنند. این امر به نوعی مموفقیت کاری و اهداف هماهنگ با آن را شخصی سازی می کند. با این حساب جای تعجب نیست که کارآفرینان بزرگ همیشه در بازار موفق می شوند.

  اگر شما به دنبال موفقیت هایی با استانداردهای جهانی در حوزه کسب و کار هستید، باید از همین ابتدای کار نسبت به پرهیز از قبول تعریف دیگران اقدام نمایید، در غیر این صورت با تعریف های دیگران امکان تاثیرگذاری بر روی دیگران و کسب موفقیت را نخواهید داشت.

  شاید هدف شما در زمینه بازاریابی رسیدن به یک میلیون فالوور در توییتر باشد. این هدف برای شما بسیار مهم ارزیابی می شود، اما راستش را بخواهید از نقطه نظر بسیاری از کارشناس های کسب و کار شاید اقدام شما کاملا غیرمنطقی باشد. این امر به نوع تعریف آنها از موفقیت کاری که اغلب کلیشه ای هم هست، بستگی دارد. با این حساب اگر شما به دیگران اجازه دهید درباره کسب و کارتان و نوع موفقیتش تصمیم گیری نمایند، آینده برندتان را در دست آنها قرار داده اید. این امر تاثیرگذاری شما بر روی مخاطب هدف تان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. همچنین از میزان اعتبارتان در بازار هم خواهد کاست.

  بهترین راهکار برای اینکه هرگز در دام تعریف های از پیش تعیین شده درباره موفقیت کاری نیفتید، توجه مداوم به تجربه کارآفرینان بزرگ در دنیاست. آنها همیشه مموفقیت کاری را از زاویه دید خودشان مشاهده کرده اند. همین امر باید از سوی شما نیز مورد الگوبرداری قرار گیرد، در غیر این صورت هرگز شانسی برای تاثیرگذاری بر روی بازار کسب و کار نخواهید داشت.

   

     در موفقیت کاری دنبال تایید دیگران نباشید

  تایید دیگران همیشه اعتماد به نفس مضاعفی به شما می دهد. نکته مهم در این میان توجه به تاثیرات جست وجوی مداوم برای تایید دیگران است. اگر شما به این نکته توجه نشان ندهید، شاید تمام وقت تان به کسب تایید دیگران بگذرد. اینطوری دیگر زمانی برای فعالیت کاری و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهید داشت.

  بسیاری از کارآفرینان علی رغم اینکه کارهای بسیار زیادی دارند، همیشه خودشان را وابسته تایید دیگران می کنند. این امر به معنای کاهش زمان مفید چنین افرادی برای رسیدگی به کارهای اساسی شان است. اگر شما هم به طور مداوم احساس نیاز نسبت به تایید دیگران را دارید، باید یک بار برای همیشه این باور اشتباه را کنار بگذارید، در غیر این صورت شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا نکنید.

  یک نکته اساسی در حوزه کسب و کار بروز انتقادات از کارآفرینان است. هرچه اعتبار و شهرت شما در این میان بیشتر باشد، موج انتقادات افزایش پیدا خواهد کرد. اگر شما در برابر اعتراضات و نقدهای دیگران تاب نیاورید، خیلی زود کسب و کارتان ورشکسته خواهد شد. اگر قرار بود هر کارآفرینی با فشار انتقادات از هدفش عقب نشینی کند، هیچ خبری از موفقیت در بازار کسب و کار نبود. این امر به خوبی اهمیت توجه به روند تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و فعالیت در بازار را نشان می دهد.

  اگر شما تعریف منحصر به فردی از موفقیت کاری در حوزه کسب و کار دارید، باید آن را به طور دقیق پیگیری نمایید، در غیر این صورت خیلی زود توانایی تاثیرگذاری بر روی بازار و جلب نظر مشتریان تازه را از دست خواهید داد. امروزه مشتریان در بازار همیشه به دنبال برندهای نوآور و خلاق هستند. با این حساب شما هرچه نوآوری بیشتری در این مسیر داشته باشید، کارتان ساده تر خواهد شد.

  گاهی اوقات تایید دیگران در برخی از موارد نه تنها درست نیست، بلکه وضعیت شما را به خطر خواهد انداخت. اگر شما نسبت به این نکته مهم توجه لازم را نشان ندهید، شاید برندتان در لبه پرتگاه قرار گیرد. با این حساب همیشه باید به دنبال ارزیابی شرایط براساس ایده های خودتان باشید. این دقیقا همان کاری است که بسیاری از کارآفرینان بزرگ انجام می دهند. شما با الگوبرداری از آنها در این راستا امکان تبدیل شدن به کارآفرینی حرفه ای و کسب موفقیت های چشمگیر را خواهید داشت.

  کارآفرینان به جای اینکه دنبال تایید دیگران باشند، باید اول از همه اصالت را در کارشان توسعه دهند. شما با این کار دیگر تمام جزییات برندتان را از چشم دیگران نگاه نخواهید کرد. بنابراین امکان ارزیابی درست نسبت به وضعیت کسب و کار و همچنین استراتژی های کاربردی برای ادامه مسیر برندتان را خواهید داشت.

  بیشتر بخوانید:

  ده راز اصلی ثروتمند شدن

  چگونه کارآفرین مستقل شوید

   

   برای موفقیت کاری  پرهیز از عملکرد مشابه دیگران لازم است

  اگر شما دقیقا همان کارهایی که دیگران در بازار انجام می دهند را دنبال کنید، در نهایت یک کسب و کار شبیه به دیگران خواهید داشت. این امر یعنی برند شما با کسب و کارهای کلیشه ای بازار هیچ تفاوتی نخواهد داشت. با این حساب شاید موفقیت در کسب و کار برای شما بدل به امری غیرممکن شود.

  هدف هر کارآفرینی ایجاد تمایزهای مشخص میان خودشان و دیگر رقباست. با این حساب شما باید چنین نکته ای را به طور قابل ملاحظه ای در برنامه کاری تان جای دهید، در غیر این صورت هرگز تبدیل به یک کارآفرین حرفه ای نخواهید شد.

  مشکل بسیاری از کارآفرینان حرفه ای ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. این امر تا حدودی ناشی از پیروی بی چون و چرا از ایده های دیگران در حوزه بازاریابی و تعامل با مشتریان است. با این حساب اگر شما به دنبال ایجاد تغییراتی در روند فعالیت برندتان هستید، باید تمام روندهای مربوط به برندتان را خودتان طراحی کنید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیدا نخواهید کرد.

  شاید ساده ترین راهکار برای موفقیت کاری در دنیای کنونی کسب و کار تلاش برای انجام دادن کارهایی است که دیگران بدان بی توجه هستند. شاید این امر در نگاه نخست بسیار سخت به نظر برسد، اما به محض اینکه آن را به طور اصولی دنبال نمایید، عاشقش خواهید شد. این روند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به بهترین شکل ممکن و ایجاد تمایزهای معنادار بین برندتان با رقبا کمک خواهد کرد. بنابراین اگر از مشکلاتی نظیر کلیشه ای شدن برندتان رنج می برید، تلاس برای شنا کردن برخلاف جهت آب بهترین کمک به برندتان خواهد بود.

  امروزه برندهای بزرگ عملکرد منحصر به فرد خودشان را دارند. درست به همین خاطر تقریبا هیچ دو برند بزرگی در بازار درست مانند هم رفتار نمی کنند. این امر موجب جلب نظر مشتریان مختلف و تداوم محبوبیت برندها در بازار می شود. اگر شما هم به دنبال چنین هدفی هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای عملکرد متفاوت را مدنظر قرار دهید. این امر با توجه به تعریف خاص شما از موفقیت صورت می گیرد. بنابراین شما به نوعی تمام مسیر برندتان را در اینجا شخصی سازی خواهید کرد.

  وقتی شما در تلاش برای عملکرد متفاوت نسبت به دیگران هستید، به راحتی هرچه تمام تر با یک نگاه انتقادی به وضعیت خودتان و بازار نگاه خواهید کرد. این امر شما را در شرایط ویژه ای از نظر تعامل با دیگران برندها و مشتریان قرار می دهد.

  اغلب اوقات نگاه انتقادی به مسائل، افراد را به سوی راهکارهای تازه راهنمایی می کند بنابراین شما هیچ مشکلی در این رابطه نخواهید داشت. نکته مهم در این میان تلاش برای حفظ نگاه انتقادی نسبت به شرایط و جست وجوی مداوم برای راهکارهای تازه است. این امر برند شما را همیشه در میان گزینه های محبوب مشتریان نگه می دارد. همچنین کسب موفقیت در بازار را نیز بدل به امری ساده و دلپذیر خواهد کرد.

  شما به عنوان یک کارآفرین در نهایت به خاطر شکستن چارچوب ها و قوانین نانوشته ای که در دنیای کسب و کار هست، شناخته خواهید شد. بنابراین خیلی خودتان را پایبند آنها ندانید. این امر به شما برای توسعه مداوم کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

   

     در موفقیت کاری تداوم در عرصه کسب و کار را فراموش نکنید

  شما برای کسب موفقیت کاری باید همیشه عملکرد متداومی از خودتان نشان دهید. برخی از کارآفرینان، به ویژه کارآفرینان تازه کار، پس از مشاهده اولین نشانه های موفقیت به سرعت دست از کار می کشند. با این حساب نباید انتظار موفقیت آنها در عرصه کسب و کار را داشته باشیم.

  اگر شما به دنبال کسب موفقیت در کلاس جهانی هستید، باید سختی های این مسیر را نیز تحمل کنید. بسیاری از کارآفرینان در این میان سختی های فرآیند موردنظر را تحمل نمی کنند. با این حساب در نهایت توانایی شان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

  همانطور که پیش از این بیان کردیم، مشتریان انتظارات بسیار بالایی از برندها و کارآفرینان دارند. اگر شما توانایی پاسخگویی به این نیاز را داشته باشید، در صدر فهرست برندهای مورد علاقه آنها جای خواهید گرفت، در غیر این صورت به احتمال زیاد شانس چندانی برای جلب نظر مشتریان نخواهید داشت.

  متاسفانه در طول سال های اخیر شمار بسیار زیادی از برندها به دلیل عدم تداوم در عملکردشان مورد انتقاد واقع شده یا به طور کامل از یاد مشتریان رفته اند. این اتفاق برای هر برندی دردناک خواهد بود. بنابراین شما باید در تلاش برای پرهیز از آن باشید، در غیر این صورت وضعیت برندتان به طور مداوم وخیم تر از قبل خواهد شد. بسیاری از برندها در این میان همکاری با موسسه های مشاوره کسب و کار و بازاریابی را مدنظر قرار می دهند. این امر کمک چندانی در واقعیت به شما نخواهد کرد. به علاوه اینکه باید هزینه بسیار زیادی برای همکاری با چنین موسسه ها و آژانس هایی نیز پرداخت نمایید.

  بهترین راهکار برای موفقیت کاری در دنیای کسب و کار تلاش برای تداوم عملکرد مثبت تان در بازار است. این امر نیازی به توصیه های پیچیده و همکاری پرهزینه با آژانس های مختلف ندارد. بنابراین باید آن را به طور قابل ملاحظه ای مدنظر قرار دهید. اینطوری دست کم عمر کسب و کارتان، هر چقدر هم اندک، افزایش قابل ملاحظه ای پیدا خواهد کرد.

   

   اختصاص زمان بیشتر برای یادگیری مهارت ها و نکات تازه در موفقیت کاری لازم است

  یادگیری مهارت های تازه همیشه ایده خوبی  برای رسیدن به موفقیت کاری است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف و بهبود وضعیت کلی کاری تان کمک می کند. بسیاری از مدیران موفق دنیا در طول زمان مهارت های شان را ارتقا داده اند و در نهایت موقعیت فعلی شان را کسب کرده اند. با این حساب شما نباید به هیچ وجه در مسیر کسب و کارتان ناامید شوید. این امر به بدترین شکل ممکن وضعیت شما را در شرایط ناگواری قرار می دهد.

  امروزه کلاس ها و دوره های آموزشی بسیار زیادی برای یادگیری مهارت های تازه وجود دارد. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای کمک خواهد کرد. نکته جالب اینکه بسیاری از دوره ها به طور آنلاین برگزار می شود و دردسر زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت. همچنین استفاده از ویدئوهای ضبط شده دوره های آموزشی مختلف نیز امکان استفاده حداکثری از زمان های مرده روزتان را به شما خواهد داد. اینطوری از هر فرصتی برای افزایش مهارت تان استفاده کرده اید.

  یادگیری مهارت های تازه اگرچه برای بهبود عملکرد شما امری ضروری محسوب می شود، اما به هیچ وجه کافی نیست. شما برای اینکه مهارت تان در حوزه کسب و کار روز به روز بیشتر شود، باید نکات مختلف را نیز به خوبی یاد بگیرید. این امر شامل ارزیابی عملکرد رقبا و تغییرات بازار به طور مداوم است. فقط در این صورت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن را خواهید داشت.

  اگر شما در عرصه کسب و کار به دنبال موفقیت هستید، باید خودتان بدل به معلم خود شوید، در غیر این صورت هرچه هم در کلاس های مهارت افزایی شرکت کنید، باز هم در نهایت یک جای کارتان ایراد خواهد داشت. شاید تلاش برای یادگیری مداوم نکات تازه در نگاه نخست برای شما بسیار سخت باشد، اما در نهایت پس از مدتی تمرین و تکرار بدل به نوعی عادت برای شما می شود.

   

  سرمایه گذاری بر روی خودتان به طور وسیع  در موفقیت کاری در نظر بگیرید

  شما در عرصه کسب و کار بهترین یار و همراه خودتان هستید. این امر درباره کارآفرینانی که به طور مستقل در بازار فعالیت دارند، مصداق بسیار بیشتری هم دارد. با این حساب باید به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن باشید، در غیر این صورت شاید فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را از دست بدهید.موفقیت کاری در این زمینه مهم است.

  اهمیت سرمایه گذاری بر روی خود در حوزه کارآفرینی آنقدر مهم است که فرد موفقی مثل لبران جیمز سالانه 1.5 میلیون دلار بر روی سلامتی اش سرمایه گذاری می کند. این هزینه سنگین برای حفظ روحیه و فرم ورزشی وی صورت می گیرد. با این حساب شما باید هرچه در توان دارید برای سرمایه گذاری بر روی خودتان رو کنید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای جلب نظر مشتریان پیدا نخواهید کرد و در بازار به طور مداوم با شرایط دشواری رو به رو خواهید شد.

  شاید حالا درک اینکه چرا برخی از کارآفرینان به طور دیوانه کننده ای روی خودشان سرمایه گذاری می کنند برای شما ساده تر از هر زمان دیگری باشد. بهترین سرمایه شما در حوزه کسب و کار میزان تخصص و دقت خودتان است. با این حساب هر چقدر در این حوزه سرمایه گذاری کنید، راه دوری نخواهد رفت.

   

    انتخاب آزادی به جای پول در موفقیت کاری

  معیار عالی موفقیت کاری پول نیست، بلکه آزادی است. بزرگ ترین کارآفرینان دنیا به طور مداوم در تلاش برای کسب موفقیت کاری به منظور دستیابی به اهداف ذیل هستند:

  • گذراندن وقت شان به شیوه ای که دوست دارند.
  • وقت گذرانی با کسانی که می خواهند.
  • داشتن آزادی کافی برای انجام دادن کاری که می خواهند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + سیزده =