چگونگی بسته بندی غذای منجمد

  0
  20
  غذای منجمد

  زندگی مدرن امروزه به نحوی است که نیاز بسیار زیادی به صنعت بسته بندی مواد غذایی، مواد دارویی، کالاهای صنعتی و استراتژیک در آن احساس می‌شود. صنعت بسته بندی خصوصا در حوزه محصولات غذای منجمد و نیمه آماده بسیار گسترده است. برای این دسته کالاها بسته بندی نقش بسیار مهمی را برعهده دارد. 

  مشاهده

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از پارسینه: اهمیت بسته بندی غذای منجمد و نیمه آماده تنها در محافظت از کالا خلاصه نمی‌شود. بلکه یک بسته بندی با طراحی زیبا و خلاقانه، تأثیر بسیار زیادی بر روی جلب‌توجه مشتری و افزایش میزان فروش کالا نیز خواهد داشت.

  دستگاه شرینک پک، یکی از ارزان‌ترین و پرفروش‌ترین انواع دستگاه بسته بندی است که در تمام صنایع بسته بندی جعبه‌های مواد غذایی منجمد و نیمه آماده کاربرد دارد.

  بسته بندی فرایندی است که شامل مراحل طراحی بسته بندی، ارزیابی بسته بندی، تولید بسته بندی و در آخر اجرای بسته بندی می‌شود.

  غذای منجمداهداف بسته بندی عبارت‌اند از: عدم جلوگیری از نفوذپذیری، بازاریابی و ترغیب مشتریان برای خرید، اطلاع‌رسانی در مورد شرایط نگهداری و نوع جابه‌جایی و حمل‌و‌نقل آسان‌تر محصول.

  امروزه به دلیل افزایش مشغله و صرفه‌جویی در زمان، استفاده از مواد غذای منجمد افزایش پیدا کرده است زیرا اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از مواد غذایی نیمه‌آماده و یا آماده که به کمک دستگاه شیرینگ پک بسته بندی شده، استفاده نمایند و وقت خود را صرف تهیه مواد غذایی نکنند.

  بسته بندی مناسب برای غذای منجمد باید توانایی محافظت از محصول در مقابل عوامل طبیعی، در مدت زمانی مشخص را دارا باشد. بسته بندی‌های رایج برای مواد غذایی منجمد عبارت‌اند از: قوطی‌های قلع، کاغذ پوشش‌دار، مقوا، مواد پلاستیکی سفت و انعطاف‌پذیر.

  غذای منجمدویژگی‌های بسته بندی غذای منجمد

  استانداردهای خاصی برای بسته بندی مواد غذایی مختلف وجود دارند، این استانداردها توسط سازمان جهانی استاندارد (ISO) و به صورتی بین‌المللی نگارش می‌شوند. 

  دارای قابلیت عدم نفوذ اکسیژن هوا باشد

  توانایی حفظ رطوبت را داشته باشد

  مانع ازبین‌رفتن طعم و بو شود

  مانع از نفوذ میکروارگانیسم‌ها به محصول شود

  مانع از ایجاد هرگونه آسیب فیزیکی به محصول شود

  مانع از رسیدن نور خورشید به غذای منجمد شده شود.

  قابلیت تحمل دمایی از صفر تا منفی 40 درجه را داشته باشد.

  بیشتر بخوانید:

  چاپ جعبه؛ افست یا دیجیتال؟

  جریمه میلیاردی شرکت بسته بندی

  ویژگی ها و مزایای کارتن پستی

  تولید پاکت های کاغذی بالشتکی به روش منحصر به…

   

  دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

  دستگاه شیرینگ پک نوع خاصی از دستگاه بسته بندی است که سلفون شیرینگ و یا نایلون شرینک را به دور انواع مختلفی از محصولات پیچیده و با حرارتی که توسط تونل حرارتی ایجاد می‌نماید، محصولات را وکیوم می‌کند. در بسته بندی دستگاه شیرینگ پک، علاوه بر اینکه مانع از ورود گرد و خاک و رطوبت به داخل محصولات می‌شود، جابه‌جایی و حمل ‌و نقلی بسیار راحت، پس از تولید محصول به همراه خواهد داشت.

  دستگاه شیرینگ پک در چهار نوع تمام شیرینگ اتوماتیک، نیمه اتومات، کابینی و پلی‌اتیلن موجود هستند. بسته به نوع کارگاه و کارخانه و مقدار تولید خود می‌توان یکی از انواع این دستگاه‌ها را انتخاب کرد.

   

  توجه نمایید که حرارت ایجاد شده توسط تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک به‌قدری است که هیچ‌گونه آسیبی به محصولات نمی‌رساند. نایلون، سلفون و نایلکس سه نوع پوشش مختلفی هستند که جهت بسته بندی در انواع دستگاه شیرینگ پک مورداستفاده قرار می‌گیرند.

  خرید دستگاه شیرینگ پک

  بستگی به وسعت شغل و نوع بسته بندی موردنیاز، دستگاه شیرینگ پک در انواع مختلفی موجود هستند. دستگاه شیرینگ پک به لحاظ عملکرد، به سه دسته دستگاه شیرینگ پک دستی (دستگاه شیرینگ PVC)، دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک و دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک تقسیم‌بندی می‌شوند. در زمان خرید بهتر است از کارشناسان متخصص، برای مشاوره در انتخاب دستگاه متناسب با نوع تولیدتان مشاوره بگیرید.

  توجه نمایید که دستگاه شیرینگ پک پلی اتیلن نسبت به دستگاه شیرینگ پک PVC نیاز به گرمایش بیشتری برای وکیوم کردن دارد؛ بنابراین جهت کاهش مصرف انرژی بهتر است از دستگاه شیرینگ پک دوگانه‌سوز استفاده نمایید که موجب کاهش هزینه‌ها تا 3 برابر خواهد شد.

  سخن پایانی

  انواع تولیدکنندگان در صنایع مختلف باید این نکته را در نظر بگیرند که بدون استفاده از یک بسته بندی مناسب، هزینه تولید به هدر خواهد رفت. دستگاه‌های مختلفی جهت بسته بندی مواد غذای  منجمد وجود دارند که توانایی حفظ کیفیت محصول را دارند. یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه شیرینگ پک است که تنوع، استحکام، کیفیت و قیمت ارزان‌تری نسبت به سایر بسته بندی‌ها را دارا است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − هفت =