صنعت بسته بندی دارو، حساس و با اهمیت

  0
  33
  صنعت بسته بندی دارو

  صنعت بسته بندی دارو و موارد اهمیت آن 

  صنعت بسته بندی دارو در مقام مقایسه با سایر حوزه های بسته بندی به دلیل اینکه با جان و سلامت انسان در ارتباط دارد دارای حساسیت هایی است که در ادامه مسئول فنی و کنترل کیفی تیراژه چاپ تبریز به برخی از آنها اشاره کرده است. 

  به گزارش خبرنگار چاپ و نشر آنلاین، شرکت تیراژه چاپ تبریز از سال 1388 با خرید یک مجموعه چاپ قدیمی و باسابقه در شهر تبریز و پس از تغییر نام و اصلاح ساختار آن شروع به کار کرد. بعد از چند سال، فعالیت مجموعه گسترش و فاز دوم آن توسعه یافت. این مجموعه در زمینه چاپ و ملزومات بسته‌بندی صنایع دارویی فعالیت دارد و با داروسازی‌های صاحب‌نام تبریز مانند داروسازی قاضی، داروسازی دانا، داروسازی زهراوی و در دیگر شهرها با داروسازی کوثر و داروسازی ابوریحان و همچنین صنایع دیگر مانند ایساکو و صنایع آرایشی بهداشتی همکاری دارد.

  این شرکت اخیراً با تجهیز و واردات ماشین‌آلات جدید خط تولیدش را به‌روزرسانی کرده است. بهبود زارعی مسئول فنی و کنترل کیفی تیراژه چاپ تبریز گفت: تیراژه چاپ تبریز همواره سعی دارد با به‌روز نگاه‌داشتن و ارتقای فنی مجموعه، نیازهای داخلی و حتی کشورهای همسایه را فراهم کند. ما تأمین‌کننده ملزومات بسته‌بندی بسیاری از صنایع غذایی کشورهای عراق، آذربایجان و حتی ترکیه هستیم. حتی شرکت‌هایی که از ایران خرما خریداری می‌کنند با اسم برند خودشان این محصول را به‌صورت پکیجینگ شده دریافت و به کشور مقصد صادر می‌کنند.

  صنعت بسته بندی دارووی با اشاره به اینکه صنعت بسته بندی دارو حساسیت بالایی به لحاظ متریال، طرح و نوشتار در مقایسه با سایر حوزه‌های بسته‌بندی دارد، گفت: برای مثال چسبی که لیبل سرم می‌خورد، معمولی نیست و برای همین باید حتماً بتواند حداقل گرید خوراکی را پاس کند یا به لحاظ رنگ و مواد چاپی باید گریدهای مشخصی داشته باشد. بوهایی که در مواد شیمایی صنعت چاپ استفاده می‌شود نیز در حوزه صنعت بسته بندی دارو بسیار اهمیت دارد. رنگی که استفاده می‌شود حتماً از پایه گیاهی و مقوای آن نیز باید از گرید دارویی برخوردار باشد.

  زارعی بهترین مقوای ایندربرد برای صنعت بسته بندی دارو را مقوای چینی برشمرد و در رابطه با دلیل این مسئله گفت: کارخانه‌های چینی در زمینه تولید مقوای ایندربرد برای صنایع دارویی از تکنولوژی و کارخانه‌های به‌روزی برخوردار هستند. ما کاغذ و مقوای موردنیاز شرکت تیراژه چاپ را خودمان وارد و در انبارهای استاندارد دپو می‌کنیم.

  به گفته مسئول فنی و کنترل کیفی تیراژه چاپ تبریز نظافت سالن و کارکنان صنعت بسته بندی دارو نیز شرایط خاصی دارد که باید رعایت شود. زارعی تصریح کرد: در تلاش هستیم یک خط ویژه استریل برای جعبه‌های دارویی تهیه کنیم تا این تولیدات در یک اتاقک مخصوص به‌صورت کامل ایزوله و استریل شود.

  وی تصریح کرد: صنایع دارویی حساسیت ویژه‌ای روی نوشتار و رنگ جعبه‌ها  دارد. کیفیت چاپ و جعبه نیز اهمیت و استانداردهایی دارند که باید رعایت شود. ما در شرکت تیراژه، پیش از ارسال محصولات به مقصد محصولات را تست و کیفیت را بارها بررسی می‌کنیم تا بتوانیم رضایت مشتریان را جلب کنیم.

  بیشتر بخوانید: مدیرعامل شرکت هودیس:گشایش اقتصادی درگرو گشایش مرزهاست

  زارعی در رابطه با حضور این شرکت در هفتمین نمایشگاه ایران فارما خاطرنشان کرد: تیراژه چاپ، معمولاً در نمایشگاه‌های صنفی مانند نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی شرکت نمی‌کند بلکه بیشتر در نمایشگاه‌هایی حضور دارد که بتواند با مشتریان خود ارتباط مؤثرتری داشته باشد. خوشبختانه این دوره از نمایشگاه ایران فارما در سطح بسیار خوبی برگزار شد و بسیار باکیفیت بود به‌طوری‌که شاهد حضور بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی کشور بودیم.

  مطلب قبلیدلیل سرعت رشد صنعت تبلیغات در دنیا
  مطلب بعدیهنرستان امام صادق (ع)؛ مهد آموزش چاپ ایران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.