تولید ربات اسکارا مورد استفاده در جابجایی، بسته‌بندی و جداسازی محصولات دارویی

  0
  62
  ربات اسکارا

  ربات اسکارا ساخت ایران، برای خط تولید صنعتی دارو کاربردی شدند

  یکی از شرکت‌های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، موفق به طراحی، ساخت و تجاری‌ سازی ربات اسکارا صنعتی مورد استفاده در خطوط دارویی و اتاق‌ های تمیز جهت جا به جایی، بسته‌بندی و جداسازی انواع ویال‌ ها و دیگر انواع محصولات دارویی شد.

  ربات اسکارابه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، علیرضا نوروزیان، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه ما در این شرکت موفق به ساخت ربات اسکارا به صورت تمام صنعتی و تجاری شدیم، گفت: ربات اسکارا یکی از محبوب‌ ترین و پرکاربرد ترین بازوی‌ های صنعتی سری است که کاربرد گسترده‌ ای در صنایع مختلف از جمله صنعت دارو سازی دارد.

  وی ادامه داد: ربات اسکارا تنها بر روی یک پایه قرار می‌ گیرد و به فضای استقرار کمی نیاز دارد و هم چنین با سرعت و دقت تکرار پذیری بالا و قیمت مناسب قابل رقابت با نمونه ربات‌ های خارجی است.

  به گفته نوروزیان، دلایل بسیاری برای استفاده از این ربات در صنعت و خط تولید وجود دارد که مهم ترین مزیت‌ های آن کاهش هزینه‌ های تولید و افزایش کیفیت محصول و در نتیجه امکان رقابت در بازارهای جهانی است.

  مدیر عامل این شرکت از دیگر مزایای این ربات را افزایش نرخ تولید، افزایش انعطاف پذیری تولید محصول، کاهش ضایعات و بهبود فرآیند تولید، ایمنی و افزایش سلامت کارمندان، کاهش هزینه سرمایه‌ای با توجه به کاهش مصرف انرژی و کاهش مصرف مواد اولیه ذکر کرد و یادآور شد: این ربات می‌ تواند با تجهیز به بینایی ماشین، برای تشخیص اشیاء به منظور کنترل کیفیت، خواندن بارکد و تشخیص متن، دسته‌ بندی محصولات، تشخیص سطح پر شدن مواد و شمارش استفاده شود.

  بیشتر بخوانید: Jybe اپلیکیشنی متصل به رستوران های دارای بسته بندی دوستدار زمین 

  ربات اسکارا

   وی افزود: همچنین از این ربات می‌ توان در خطوط دارویی و شیمیایی، اتاق‌ های تمیز و مکان‌ هایی که حضور انسان امکان‌ پذیر نیست، به منظور جابجایی، بسته‌ بندی و مونتاژ استفاده کرد. ربات ساخته شده ۴۸ کیلو گرم وزن دارد و بیشینه جرم قابل جا به جایی آن ۵ کیلوگرم است.

  نوروزیان با بیان اینکه این ربات دارای سیستم کنترل PLC جهت اتصال به خط تولید است و پنل اپراتوری با صفحه نمایش رنگی و لمسی ۷ اینچی رابط کاربری آن را بسیار آسان کرده است، اظهار کرد: دقت تکرارپذیری موقعیتی این ربات نیز در حدود ۰.۱ میلیمتر و در طراحی و ساخت ربات‌ های این شرکت متناسب با نیازهای مشتری، برنامه‌ نویسی و طراحی گریپر صورت می‌ گیرد.

  گفتنی است ربات اسکارا یکی از انواع بازوی صنعتی سری است. SCARA مخفف عبارت Selective Compliance Assembly Robot Arm به معنای بازوی ربات مونتاژ انتخابی است. امروزه ربات های صنعتی پیچیده ترین فعالیت ها را در خطوط تولید انجام می دهند تا سرعت، کیفیت و دقت را در سالن های تولید ارتقاء دهندربات های صنعتی در راستای افزایش بهره وری تولید در صنایع مختلف بکار می روند و بهبود کیفیت و ایمنی محیط کار را فراهم می آورند. این ربات یک از محبوب ترین بازوی های صنعتی است که کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف دارد و مفهوم کاملاً جدیدی را برای ربات های مونتاژ ارائه کرده است.  

  ربات اسکارا ساختار RRP دارد به این معنی که دارای سه مفصل می باشد که مفصل های اول و دوم آن لولایی یا دورانی و مفصل سوم کشویی یا خطیاست .  تمامی مفصل ربات اسکارا دارای محورهای موازی یکدیگر هستند.در این ربات  از مفاصل اول و دوم برای تعیین مختصات X و Y استفاده می شود و از مفصل سوم برای تعیین مختصات Z استفاده می شود .از ویژگی های بارز این ربات قدرت مانور بسیار بالا در صفحه XY می باشد و  به همین دلیل است که برای مونتاژ کاری کاملا مناسب می باشد . از این ربات علاوه بر کار های مونتاژ در کارهای بلند کردن و قرار دادن ( جابه جایی جسمی از محلی به محل دیگر) نیزاستفاده می شود .

  مطلب قبلیایجاد «مدرسه چاپ» نیازمند برنامه ریزی قوی
  مطلب بعدی3 راهکار رهبر تجاری قوی برای کسب موفقیت برند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − هفده =