ضعف بسته بندی پسته ایران به دلیل تعرفه گمرگی بالا

  0
  45
  بسته بندی پسته ایران

  توانمندی در بسته بندی پسته ایران منوط به کاهش تعرفه ها

  رئیس انجمن پسته ایران گفت: تعرفه های بالای گمرکی باعث شده است به بسته بندی پسته ایران توجه نشده و اغلب پسته ایران به شکل فله ای صادر شود. 

  بسته بندی پسته ایرانمحمد صالحی رئیس انجمن پسته ایران گفت: خشکسالی و کم آبی‌ها باعث شده است که میزان تولید پسته در استان کرمان کاهش پیدا کند؛ علاوه‌بر کاهش بارندگی حجم آب‌های زیرزمینی نیز تقلیل پیدا کرده  است.

  رئیس انجمن پسته ایران گفت: تعرفه های بالای گمرکی باعث شده است اغلب پسته ایران به شکل فله ای صادر شود. 

  محمد صالحی رئیس انجمن پسته ایران  گفت: خشکسالی و کم آبی‌ها باعث شده است که میزان تولید پسته در استان کرمان کاهش پیدا کند؛ علاوه‌بر کاهش بارندگی حجم آب‌های زیرزمینی نیز تقلیل پیدا کرده از این‌رو نمی‌توانیم برای افزایش تولید محصول پسته در کرمان برنامه‌ریزی بلند مدت انجام دهیم.

  بیشتر بخوانید: استانداردهای بسته بندی پسته صادراتی

  بسته بندی پسته ایرانرئیس انجمن پسته ایران گفت: توان بسته بندی پسته ایران برای صادرات در کشور وجود دارد، اما از آنجایی‌که تعرفه واردات و گمرکی پسته بندی شده زیاد است از این‌ رو به‌صورت فله صادر می‌شود.

  به گفته او  اصلی‌ترین کشور صادراتی چین، اتحادیه اروپا، هند، روسیه و کشور‌های حوزه خلیج فارس هستند.

  امروزه بسته بندی بیش از هر چیز دیگر در کمپین های تبلیغاتیِ فروش محصول اهمیت پیدا کرده و اینطور که به نظر میرسد، قرار نیست به این زودی‌ها از میان برداشته شود. بسته بندی در فروش هر محصولی تاثیر خاص خود را دارد.

   اگر مسئولان مربوطه به فکر باشند با کمک معاونت اقتصادی وزارت امور خارجه می‌توان مشتریان خوبی برای محصولات‌مان مخصوصاً در اروپا پیدا کنیم. در این راستا، ضرورت دارد که روی بسته بندی مناسب محصولات‌مان  کار کنیم، چون بسیار در فروش تاثیرگذار است.

  مطلب قبلیاولین و بزرگترین بوت کمپ مدیران صنعت چاپ و بسته بندی ایران برگزار می شود
  مطلب بعدیارزیابی بازار ماشین های چاپ فلکسو، عرضه و تقاضا تا سال 2026

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده + شانزده =