بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان

  0
  51
  بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان

  ثروتمندان، بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان

  محققان دریافتند که بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان برخی از ثروتمندترین کشورها و بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان جهان از جمله ایالات متحده، برزیل و چین هستند.

  بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، با توجه به اینکه تنها 14 درصد زباله‌ های پلاستیکی در جهان بازیافت می‌شوند یک تیم بین‌المللی از محققان تصمیم گرفتند تا تعیین کنند  بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان کیستند و چه کسانی باید در قبال زباله‌ های بسته‌بندی پلاستیکی در جهان پاسخگو باشد. در این پژوهش محققان دریافتند که بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان برخی از ثروتمندترین کشورها و بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان جهان از جمله ایالات متحده (19٪)، برزیل (13٪) و چین (12٪) هستند.  

  کارشناسان دریافتند که دامپروری به عنوان مهم‌ترین عامل در تغییرات آب و هوایی جهانی، زباله‌های پلاستیکی زیادی تولید می‌کند؛ مواد غذایی با پروتئین بالا مانند گوشت، ماهی و لبنیات زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی زیادی تولید می‌کنند. به عنوان مثال، هر یک کیلوگرم (2.2 پوند) ماهی مصرف شده به طور متوسط ​​به 1.6 کیلوگرم (2.5 پوند) ضایعات منجر می‌شود. این ضایعات شامل کیسه‌های پلاستیکی، سینی‌ها و سلفون‌هایی است که برای بسته‌بندی و پوشاندن ماهی در هنگام حمل و نقل، نگهداری و فروش استفاده می‌شود.

  بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهاننویسندگان این مطالعه بیان می کنند که 25 درصد از زباله‌های بسته‌بندی پلاستیکی ناشی از صادرات بین‌المللی است. محققان اذعان دارند که موضوع حذف پلاستیک به این زودی‌ها به جایی نمی‌رسد اما می‌توانیم تغییراتی ایجاد کنیم تا زباله کمتری تولید شود. محققان تأکید دارند که برای جلوگیری از تولید و استفاده از بسته‌بندی‌های پلاستیکی نیز به قوانین سخت‌گیرانه‌تری نیاز داریم.

  بزرگ ‌ترین تولیدکنندگان بسته ‌بندی پلاستیکی جهان بیشتر بخوانید: منع استفاده از بسته بندی پلاستیکی در سال 2022

  به نقل از earth، ما باید فناوری‌هایی مانند محصولات مبتنی بر جلبک‌ها را که پلاستیک‌ها را زیست تخریب‌پذیرتر می‌کند، توسعه دهیم. همه عوامل در طول زنجیره تأمین و مصرف‌کنندگان نهایی پلاستیک به مشوق‌هایی برای کاهش استفاده از پلاستیک نیاز دارند. از جمله این مشوق‌ها, مالیات بر مدیریت زباله یا بازپرداخت برای بازگرداندن بطری‌های پلاستیکی است. اقدامات دیگر شامل ممنوعیت نی‌های پلاستیکی یک‌بار مصرف، یا اعمال هزینه برای کیسه‌های پلاستیکی فروشگاه‌های مواد غذایی نیز از جمله این اقدامات هستند.

  مطلب قبلینخستین همایش کشوری کارشناسان چاپ استان‌ ها و روسای صنفی صنعت چاپ کشور برگزار شد
  مطلب بعدیفضای پنجمین نمایشگاه بین المللی کاغذ و مقوا 100 درصد افزایش یافت

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 4 =