تاثیر بسته بندی کالا در صادرات

  0
  68
  بسته بندی کالا

  اولین چیزی که برای معرفی  لازم و حیاتی است بسته بندی کالا است همانطور که می دانید بسته بندی پوشش کالای شماست و به گونه ای تبلیغ بصری محسوب می شود و در فروش و بازاریابی نقش بسزایی دارد.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری فارس، بسته بندی نقش زیادی در افزایش درآمد و اشتغال زایی هر کشوری داشته که می توان گفت در کنار کیفیت هر محصول، پک آن است که از کیفیت محافظت کرده و از مرحله تولید تا مصرف از آن پشتیبانی می نماید. با کیفیت بودن پک یک کالا و طراحی دلپذیر آن با فروش کالا رابطه ی مستقیم دارد.

  با آنالیز دقیق از بازار هدف میتوانید در صادرات کالا خود موفق باشید. نوع بسته بندی صادراتی با توجه به فرهنگ، قدرت خرید و سلیقه مردم آن کشور انتخاب میشود. با گذاشتن اهداف مناسب می توانید بهترین پک را داشته باشید و در صادرات دیده شوید.

  عواملی همچون حفاظت فیزیکی کالا و ایمنی در حمل و نقل به گونه ای که محتویات درون بسته بندی سالم بماند،

  حفاظت از سرقت: شیوه ی پک باید به گونه ای باشد که درب آن به راحتی باز نشود.

  بازاریابی: نوع بسته بندی کالا می تواند تبلیغی برای برند شدن محسوب شود که به فروش بیشتر کالا کمک میکند. پک مناسب، پکی است که محصول مورد نظر را هم از آسیب ها حفظ کند و هم باعث تغییر در کیفیت کالا نشود.

  بسته بندی کالا

  نقش طراحی در بسته بندی صادراتی

  طراحی نیز یکی از نکات مهم دیگر در پک کالا است. نه تنها در صادرات بلکه در بازارهای داخلی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. فرض کنید محصول درون جعبه ای است که از هیچ رنگ و لوگویی استفاده نشده باشد، در مقایسه، بسته بندی را در نظر بگیرید که  طرح های متنوعی  دارد و از رنگ های زیبا با هارمونی درست استفاده کرده است، طبیعتا در انتخاب کالا به سراغ پکی میروید که به واسطه ی رنگ و طرح های آن حسی خوشایند و دل نشینی پیدا کرده باشید.

   در کنار داشتن طراحی زیبا، نوع و جنس بسته بندی کالا نیز مهم است، پک های کارتنی و مقوایی با قابلیت داشتن چاپ و رنگ بهتر این امتیاز را به تولید کننده می دهد که در هر نوع طرح و رنگی پک خود را سفارش دهد و نگرانی در خصوص محدودیت ها در رنگ و طرح نداشته باشد.

  بسته بندی کالا باید به گونه ای طراحی شود که مشتری را از محتویات درونی داخل آن باخبر سازد، به همین دلیل است که طراح باید از یک ذوق و سلیقه خاصی برخوردار باشد که بتواند طراحی را خلق کند که مشتری پسند بوده و همچنین رضایت مصرف کننده را به دنبال داشته باشد. هر جنس کالا، رنگ و طرح خاص خود را می طلبد که نقش ارزنده ای را در جریان های اقتصادی بازی می کند.

  بیشتر بخوانید:

  رشد صادرات و ارتباط آن با بسته بندی

  بسته بندی داروهای خاص

  کارخانه بسته‌بندی خشکبار در خلیل‌آباد خراسان رضوی افتتاح شد

  توصیه های مهم بهداشتی در بسته بندی مواد غذایی

   

  نکات کاربردی در بسته بندی صادراتی

  کشورهای دیگر برای افزایش توان رقابتی خود و بازارهای داخلی و خارجی از بسته بندی سود می برند. باید بدانید که پک کالا نباید دارای بهای فروش بالایی باشد بلکه باید طوری طراحی شود که دسترسی به آن آسان بوده و همه ی افراد جامعه قدرت خرید آنرا داشته باشند در کنار این عوامل، قابلیت حمل و نقل راحتی داشته و از صدمات احتمالی کالا جلوگیری کند، مطابق با استانداردها طراحی شود و قابلیت بازیافت پذیری داشته باشد و به محیط زیست آسیبی وارد نکند.

  رمز پر فروش بودن محصول را می توان بسته بندی آن دانست. جعبه مناسب و خوب کالا می تواند لذت خرید را افزایش دهد در نتیجه، بودن نمونه جعبه و کارتن های بسته بندی خلاقانه، بهترین و پر قدرت ترین راه ارتباطی با مشتری است.

  صرف کردن هزینه برای بسته بندی کالا شاید از نظر تولید کنندگان خرجی اضافه تلقی شود اما این کار نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. با کمی هزینه بیشتر برای کیفیت و طراحی محصول می توانید درآمد بیشتری را در دراز مدت از آن خود کنید و هم چنین اگر بسته بندی محصول شما به درستی انجام شده باشد مشتریان زیادی را جذب میکند که در پی آن با بهبود بازاریابی و افزایش فروش همراه خواهید بود. بسته بندی یک ابزار برای تبلیغات تعریف شده است پس به طراحی و کیفیت آن به دید بهترین عامل برای ترغیب  مشتریان نگاه کنید.

  استاندارد بسته بندی

  استانداردهای بسته بندی کالا  به قدری اهمیت پیدا کرده اند که برای آنها استانداردهای بین المللی یا ایزو تعریف شده است. که در کنار رعایت کردن الزامات قانونی باید حقوق مصرف کننده ها را نیز در نظر گرفت تا به انتخاب آگاهانه مشتریان بیانجامد.

  جمع بندی

  با تمامی موارد ذکر شده  می توان بسته بندی کالا را یکی از موثر ترین و مهم ترین عوامل در افزایش صادرات دانست، نقشی که بسته بندی در فروش ایفا میکند به هیچ عنوان قابل حذف نیست و نمیتوان جایگزینی برای آن پیدا کرد.

  مطلب قبلینمایشگاه مجازی کتاب ضروری برای حیات نشر
  مطلب بعدیدرآمدی بر کاغذ/ بازیابی کاغذ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × دو =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.