بسته بندی مجدد محلول های ضد عفونی در داروخانه های جهرم ممنوع است

  0
  64
  بسته بندی مجدد

  نیکوسیر با تاکید بر ممنوعیت بسته بندی مجدد محلول های ضد عفونی در داروخانه ها، گفت: طبق دستور وزارت بهداشت داروخانه ها باید محلول هاي ضد عفوني را پلمب شده و با برچسب توليد از كارخانه، در اختيار مصرف كننده قرار دهند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از «ابوالفضل نيكوسير» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در جهرم، گفت: طبق نامه ابلاغ شده از وزارت بهداشت داروخانه ها مجاز به بسته بندی مجدد محلول هاي ضد عفوني و ارائه آن به مصرف كننده ندارند.

   معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی جهرم با اشاره به اینکه در ابتدای اپيدمی كرونا با توجه به كمبود الكل و محلول های ضد عفونی و درخواست بالای خريد، كارخانه ها محلول های ضد عفونی را در بسته بندی های 20 ليتری توليد و به داروخانه ارسال می كردند، افزود: داروخانه ها مجددا محلول های ضد عفونی را در حجم های ۶۰ سی سی و  ۱۲۰ سی سی بسته بندی مجدد و در اختيار مشتری قرار می دادند.

  وی بيان كرد: در حال حاضر اين عمل غير مجاز و داروخانه ها می بايست بسته بندی های الكل و محلول های ضد عفونی را با مشخصه توليد شده از كارخانه در اختيار مصرف كننده قرار دهند.

  بسته بندی مجددبه گفته نیکوسیر بر اساس اين نامه دريافت شده از وزارت بهداشت، توليد محلول های ضدعفونی كننده در حجم های تا سقف چهار ليتر در شركت های دارای IRC  آزاد و بلامانع است.

  بیشتر بخوانید:

  برگزاری مجازی کارگاه آموزشی چاپ و بسته بندی

  ۱۰۶ واحد صنایع تبدیلی در میناب به بهره‌برداری می‌رسد

  نکاتی خواندنی درباره بسته بندی کارتن

  بازدید از کارگاه تولید و بسته بندی لبنیات ارگانیک…

   

  وی ادامه داد: IRC، مجوزی است که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به داروها و فرآورده های حوزه سلامت و پزشکی اعطا می کند و فرآورده هایی که دارای کد IRC  باشند یعنی توسط این معاونت وزارت بهداشت مورد تایید قرار گرفته اند.

   معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكی جهرم در پایان گفت: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در زمینه بسته بندی مجدد با شماره تلفن ۵۴۳۴۵۰۳۶ تماس بگیرند.

  مطلب قبلیاسکناس ها و ایران چک های جدید و ویژگی های چاپ امنیتی آنها
  مطلب بعدیکارگروه ملزومات چاپ؛ تامین کننده مواد اولیه مورد نیاز صنف

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × دو =