اسکناس ها و ایران چک های جدید و ویژگی های چاپ امنیتی آنها

  0
  98
  اسکناس های جدید

  نسل جدید اسکناس‌ های جدید ١٠٠ هزار ریالی و ایران چک های جدید یک میلیون ریالی در شعب بانک صادرات ایران توزیع می شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از دنیای‌اقتصاد؛ اسکناس‌ های جدید ١٠٠ هزار ریالی و ایران چک های جدید یک میلیون ریالی برای افزایش انضباط مالی و کاهش قابل‌توجه امکان جعل، توسط بانک مرکزی منتشر شد که بهره‌گیری از فناوری‌های نوین چاپ اسناد امنیتی با استفاده از نخ امنیتی با قابلیت تغییر رنگ، واتر مارک، طراحی خطی، چاپ برجسته و… از مهم‌ترین ویژگی‌های امنیتی آنها است و در شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور در حال توزیع است.

  بنابر این گزارش طراحی تمامی نقوش ایران چک های جدید یک میلیون ریالی به صورت خطی و با استفاده از نرم‌افزار‌های امنیتی انجام شده و هر خط حامل اطلاعات مربوط به رنگ خود است.

  ایران چک های جدیدچاپ امنیتی ایران چک های جدید

  کاغذ ایران چک های جدید یک میلیون ریالی نور ماوراء بنفش را منعکس نمی‌ کند و در سطح کاغذ از الیاف فلورسنت نامرئی استفاده شده که زیر نور ماوراء بنفش در چهار رنگ قابل مشاهده است. بخش‌هایی از طرح و شماره سریال‌ها نیز با استفاده از مرکب فلورسنت چاپ شده که زیر نور ماوراء بنفش به رنگ‌های سبز و طلایی مایل به زرد قابل مشاهده است.

  با استفاده از طراحی خطی سه بعدی (متالین)، نقشه‌ها به صورت برجسته به نظر می‌آیند. طرح مکمل در بعضی از ایران چک ‌ها به صورت تصویری با عدد ارزشی ایران‌چک به صورت ناقص در دو روی ایران‌چک چاپ می‌شود که در مقابل نور همدیگر را تکمیل می‌کنند و طرح واحدی را تشکیل می‌دهند. چاپ برجسته در اسکناس و ایران چک جدید به آسانی با انگشتان دست، قابل لمس و شناسایی است.

  در پشت ایران چک عدد ١٠٠ با استفاده از مرکب پیشرفته ‌ای که قابلیت تغییر رنگ دارد چاپ شده است و در صورت حرکت و تغییر زاویه ایران چک، تغییر رنگ عدد ١٠٠ از طلایی به سبز به راحتی قابل مشاهده است. همچنین نوشته‌های بسیار ریز ایران چک که با ابزار بزرگ‌نمایی قابل مشاهده است، تنها به وسیله دستگاه‌های چاپ امنیتی چاپ می‌شوند.

  مطلب قبلی«بازاریابی کارآفرینانه، حرکت از عصر سنتی به دیجیتال» منتشر شد
  مطلب بعدیبسته بندی مجدد محلول های ضد عفونی در داروخانه های جهرم ممنوع است

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 2 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.