استقبال از بسته بندی پلاستیکی سخت با فراگیری کووید 19

  0
  63
  بسته بندی پلاستیکی سخت

  بازار جهانی بسته بندی پلاستیکی سخت (Rigid) در سال 2020 ارزشی معادل ۱۸۲ میلیارد دلار داشت و انتظار می رود تا سال 2030 با رشد سالانه ۵/۵ درصد به ۲۷۵ میلیارد دلار برسد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گروه همتا؛ بازار جهانی بسته بندی پلاستیکی سخت (Rigid) در سال 2020 ارزشی معادل 182 میلیارد دلار داشت و انتظار می رود تا سال 2030 با رشد سالانه 5/5 درصد به 275 میلیارد دلار برسد. بسته بندی پلاستیکی سخت از جمله بطری و ظروف مواد غذایی با استفاده از موادی چون پلی‌پروپیلن (PE)، پلی اتیلن با دانسیته بالا (HDPE) و پلی اتیلن ترفتالات (PET) ساخته می شوند. این مواد با دوام و سبک هستند.

   

  موارد استفاده از بسته بندی پلاستیکی سخت

  بسته بندی که از پلی پروپیلن و پلی اتیلن ساخته شده اند را می توان در صنایع مختلف از جمله غذایی، آشامیدنی، کشاورزی، هوا فضا، خودرو و پزشکی مورد استفاده قرار داد.

  بیش از یک میلیون نفر در سراسر جهان در صنعت تولید بسته بندی پلاستیکی سخت فعال هستند. پلاستیک یکی از موادی است که می تواند باعث کاهش روند فراگیری کووید 19 شود. بیشترین نوع بسته بندی مواد پلاستیکی سخت بطری و ظروف دهن گشاد (Jar) هستند. انتظار می رود این بازار در کشورهای چین، برزیل، هند و خاورمیانه رشد بیشتری نسبت به دیگر مناطق جهان تجربه کند.

  همگام با رشد این بخش از صنعت بسته بندی صنعت اکستروژن که این نوع ظروف را می سازد نیز رشد خواهد کرد. در سال 2020 منطقه آسیا پاسیفیک بیشترین میزان مصرف بسته بندی پلاستیکی سخت را ثبت کرده است. 

  مطلب قبلیاهمیت «امنیت» در بسته بندی دارو
  مطلب بعدیآشنایی با مهم ترین ترندهای تبلیغات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.