معرفی انواع برچسب های امنیتی

  0
  91
  برچسب های امنیتی

  برچسب های امنیتی انواع مختلفی دارند و همواره می توانند به عنوان یار کمکی در کنار تولید کنندگان محترم قرار بگیرند. در این مقاله به انواع برچسب های امنیتی، کارکرد و مزایای هر یک می پردازیم.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از موج، برچسب های امنیتی به لیبل هایی گفته می شود که هر یک کارکرد متفاوتی دارد به عنوان مثال یکی ممکن است با خاصیت ضد جعلی جلوی کپی برداری را بگیرد و دیگری می تواند با خاصیت باطل کننده، جلوی دستکاری اطلاعات محصول را بگیرد. برچسب های امنیتی انواع مختلفی دارند و همواره می توانند به عنوان یار کمکی در کنار تولیدکنندگان محترم قرار بگیرند. در این مقاله به انواع برچسب امنیتی، کارکرد و مزایای هر یک می پردازیم.

   

  انواع برچسب های امنیتی

  برچسب های امنیتی بر حسب نوع استفاده و کارکرد دارای انواع گوناگونی هستند که در این قسمت به اختصار در مورد برخی از مورد تقاضا ترین این لیبل ها صحبت می کنیم:

   

  برچسب هولوگرام

  لیبل امنیتی هولوگرام را اغلب با کلمه تضمین و ضد جعل برابر می دانند. این برچسب امنیتی با استفاده از تکنولوژی هولوگرافیک ساخته شده و نوع چاپ آن با فناوری لیزر است. همچنین فاکتور های امنیتی به کار رفته در این نوع برچسب ها را به هیچ وجه نمی توان جعل و کپی برداری کرد.

  برچسب های امنیتیبنابراین مهم ترین خصیصه هولوگرام، ضد جعل بودن آن است. خب این چه کمکی به صاحبان کسب و کار می کند؟

  در فضای رقابتی کسب و کار، اصالت یک کالا با وجود رقیبان متقلب فراوان که محصول با کیفیت شما را با همان ظاهر اما بی کیفیت و قیمتی به مراتب پایین تر عرضه می کنند، زیر سوال می رود. اینجاست که با نصب هولوگرام امنیتی روی کالای خود، می توانید کیفیت آن را تضمین کنید و مطمئن باشید دیگر جاعلان به فکر کپی برداری آن نمی افتند؛ چراکه برای جعل لیبل هولوگرام باید به تکنولوژی گران قیمت و همچنین تمامی کدهای امنیتی شما دسترسی داشته باشند و این در عمل ممکن نیست.

  چاپ هولوگرام در انواع مختلفی صورت می گیرد و از نظر میزان فروش، دو نوع هولوگرام آماده و سه بعدی پرطرفدارترین ها هستند. (اولی به علت قیمت مناسب و دومی به علت 100 درصد ضد جعل بودن.)

  هولوگرام را در بسیاری از وسایل زندگی روزمره مانند اسناد رسمی و دولتی، واحد مالی کشور، گواهینامه، تاییدیه های رسمی و … می توانید مشاهده کنید.

   

  برچسب گچی

  لیبل گچی با قدرت چسبندگی بالا، روی کالا می چسبد و امکان کندن آن به صورت یک تکه ممکن نیست و به همین علت به آن گچی گفته می شود؛ یعنی به هنگام کنده شدن از روی هر سطحی محال است یک تکه کنده شود و به چندین تکه تقسیم می شود. این برچسب در ابعاد و اشکال مختلفی قابلیت چاپ و سفارشی سازی دارد.

  عمده کارکرد این لیبل که جنس آن خاصیت تکه تکه شونده دارد، برای ابطال گارانتی و عدم دستکاری توسط افراد غیر متخصص است.

  برچسب های امنیتی

  لیبل VOID یا باطل کننده

   برچسب وید یا  Void Labels به گونه ای طراحی شده تا به هنگام دستکاری یا برداشتن لایه رویی لیبل، عبارتی مانند VOID به معنای باطل است روی کالا ظاهر می شود. برچسب وید میان ارائه دهندگان خدمات لوازم الکترونیکی و خانگی بسیار مرسوم است و می توان لایه زیرین نوشته آن را بجای کلمه VOID با هر متنی سفارشی سازی کرد.

  برچسب های امنیتی

  لیبل پلمپ

  برچسب پلمپ هم مانند لیبل وید از انواع لیبل گارانتی است که به این اسم معروف شده است. لیبل پلمپ قابلیت نصب روی انواع سطوح پلاستیکی، فلزی، شیشه ای و … را دارد، اما باید توجه کنیم که به هیچ وجه سطح زیرین لیبل پلمب دارای گرد و غبار نباشد.

  برچسب های امنیتی

  برچسب RFID

   و اما لیبل RFID که با استفاده از سامانه بازشناسی با امواج رادیویی کار می کند. برای استفاده از برچسب های آر اف آی دی حداقل به 4 سیستم نیاز داریم:

  لیبل

  نصب شده به وسایلی که قصد رهیابی آنها را داریم.

  رسیور

  دریافت سیگنال های رادیویی و تبدیل آن برای کامپیوتر.

  آنتن

  رابط اصلی بین لیبل و رسیور

  نرم افزار RFID

   تفسیر و مدیریت داده ها توسط رسیور

  بیشتر بخوانید: آشنایی با تکنولوژی RFID و کاربرد آن

  برچسب های امنیتیاز این لیبل امنیتی نیز بیشتر برای ردیابی محصولات و جلوگیری از سرقت، به خصوص در فروشگاه ها استفاده می شود.

  مطلب قبلینمایشگاه مجازی کتاب استان فارس در مهر ماه برگزار خواهد شد
  مطلب بعدیشرکت کاغذ پارس هفت تپه تامین کننده 10 درصدی کاغذ بازار

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شش + 6 =