حرکت اسمارتیز به سمت بسته بندی کاغذی

  0
  59
  بسته بندی کاغذی

  تبدیل بسته بندی پلاستیکی شکلات اسمارتیز به بسته بندی کاغذی مستلزم پژوهش گسترده، استفاده از مواد جدید، طراحی جدید بسته بندی، سازگار کردن تجهیزات و پتانسیل بازیافت برای شرکت نستله بود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گروه همتا؛ تبدیل بسته بندی پلاستیکی بیش از ۴۱۹ گونه مختلف شکلات معروف اسمارتیز Smarties به بسته بندی کاغذی مستلزم پژوهش گسترده ، استفاده از مواد جدید، طراحی جدید بسته بندی، سازگار کردن تجهیزات و پتانسیل بازیافت برای شرکت نستله بود.

  بسته بندی کاغذیشرکت نستله دوسال صرف ارائه یک طرح جدید و ساخت بسته بندی کاغذی برای برند شکلات معروف اسمارتیز خود کرد. در ژوئن سال ۲۰۲۰ نستله شکلات اسمارتیز خود را در بسته بندی کاغذی قابل بازیافت عرضه کرد. به ادعای شرکت سوئیسی نستله این اولین بار است که یک سازنده جهانی شکلات و شیرینی‌جات چنین استراتژی را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

  این پروژه برای ساخت بسته بندی‌ های جدید شکلات اسمارتیز که پوششی از شکر دارد طراحی و اجرا شد. در مجموع اسمارتیز در ۴۱۹ نوع بسته بندی مختلف در سراسر جهان توزیع و فروخته می‌شود. برای گذر از بسته بندی پلاستیکی به کاغذی نستله باید مشکلات فراوانی را حل می‌کرد و در نهایت این پروژه پیچیده تر از آن چیزی که نستله پیش بینی می‌کرد از آب در آمد.

  بسته بندی کاغذییکی از چالش‌های اصلی، طراحی و تولید کاغذی بود که همان عملکرد پلاستیک را داشته و در عین حال ۱۰۰ درصد قابل بازیافت باشد و بتوان از آن در ماشین های بسته بندی شرکت که با سرعت بالا کار می‌کردند، استفاده کرد. بزرگترین کارخانه تولیدی نستله در شهر هامبورگ آلمان است، جایی که ۲۰ هزار تن اسمارتیز هرسال تولید می‌شود. این حجم یعنی ۲۰ میلیارد دانه اسمارتیزی که از کارخانه هامبورگ به بیش از ۵۰ کشور جهانی، اکثرا در اروپا، و همچنین آمریکا جنوبی و آسیا ارسال می‌شود.

   

  سرمایه گذاری جدید نسله برای بسته بندی کاغذی جدید

  برای استفاده از بسته بندی کاغذی جدید نستله بیش از ۱۰ میلیون فرانک سوییس (تقریبا ۱۰٫۸ میلیون دلار) سرمایه‌گذاری کرده که بیشتر آن صرف نصب و راه اندازی خطوط جدید برای تیوب‌های بسیار بزرگ شش ضلعی اسمارتیز بود. به گفته آرتورو گالان مدیر کارخانه شکلات سازی هامبورگ بخشی از سرمایه‌گذاری نیز صرف اعمال تغییرات در تجهیزات موجود برای کیسه‌های کاغذی شد.

  بسته بندی کاغذیاز جمله این ماشین ها می‌توان به ماشین شکل دهی، پرکنی، درز بندی form\fill\seal که برای کیسه‌های کوچک اسمارتیز مورد استتفاده قرار می‌گیرد اشاره کرد. گالان می‌گوید: با اینکه ما فقط ماده پلاستیکی را عوض کردیم و کاغذ را جایگزین آن کردیم، باید پارامتر‌های مورد نیاز از جمله حرارت را برای عمل سیل کردن تضمین می‌کردیم. زیرا اگر حرارت زیادتر باشد کاغذ را می‌سوزاند و اگر کمتر باشد ما نمی‌توانستیم مطمئن باشیم که کیسه کاغذی سیل شده است.

  بیشتر بخوانید: تولید و توسعه بسته بندی مبتنی بر کاغذ از سوی Mondi و Fiorini International

  ابتدا بسته بندی کاغذی اسمارتیز در اواسط سال ۲۰۲۰ در بریتانیا عرضه شد. نستله آن را در حال حاضر در سراسر جهان در فرمت‌های گوناگون ارائه می‌کند. قبل از شروع پروژه بسته بندی کاغذی، تنها ۱۰ درصد از بسته بندی انواع شکلات های اسمارتیز کاغذی بود. اکنون تمام ۴۱۹ نوع مختلف اسمارتیز بسته بندی کاغذی قابل بازیافت دارند.

  مطلب قبلیتاکید مدیر موسسه خانه کتاب بر بازگشایی افق های جدید در صنعت چاپ و نشر 
  مطلب بعدیمدیر فروشگاه تهران؛ افت 80 درصدی بازار ملزومات چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + 11 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.