کاغذهای بسته بندی مکملی برای جلوه افزایی به محصولات

  0
  51
  کاغذهای بسته بندی

  کاغذهای بسته بندی با کیفیت بالا، انعطاف پذیری بالا و تنوعی که در طرح و رنگ دارند امروزه به عنوان یک مکمل عالی برای بسته بندی محسوب می شوند. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از بازار، امروزه از بهترین کاغذها  برای بسته بندی کالاهای باکیفیت و لوکس در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این کاغذها انعطاف بالایی دارند و برای محافظت از کالاهای حساس و ظریف ایده آل هستند. کاغذها یک مکمل عالی برای بسته بندی محصولات با جعبه آماده و یا ساک دستی آماده  هستند که جلوه ی بسیار زیبایی بر آن ها می افزایند. کاغذهای بسته بندی با کیفیت بالای خود، چاپ بسیار خوب و با کیفیتی دارند که محدودیتی در چاپ طرح و رنگ ندارند. کاغذ پوستی نه تنها برای بسته بندی زیباست، بلکه یک ابزار تبلیغاتی مفید و ارزشمند نیز محسوب می شود.

  کاغذهای بسته بندی

  انواع کاغذهای بسته بندی 

  انواع مختلفی از کاغذهای بسته بندی وجود دارد که به طور خاص برای انواع محصولاتی که برای بسته بندی در نظر گرفته شده است تولید می شوند. به عنوان مثال، کاغذ بسته بندی برای نان برای اهداف بهداشتی و زیبایی شناسی ساخته می شود. در ابتدا از کاغذ مومی و سلفون استفاده می شد، اما در حال حاضر پلی اتیلن، پلی پروپیلن و لمینت هایی که ترکیبی از این موارد هستند، ترجیح داده می شوند. روکش کردن فویل نیز رایج است.

   

  چگونگی تولید کاغذهای بسته بندی

  کاغذ بزرگترین ضایعات منفرد است و تمام کاغذهای باطله به بازیافت‌هایی فروخته می‌شود که آن را آسیاب کرده، سپس آن را با انواع مناسب خمیر مخلوط می‌کنند و کاغذ را از آن تولید می‌کنند. ضایعات جوهر، ناشی از جوهر باقی مانده است که به طور کامل با چاپ یک خط خاص استفاده نمی شود.

  جوهرها از نظر شیمیایی به رنگ های جدید فرموله می شوند و مجددا مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از تولیدکنندگان تمام جوهرهای خود را تولید می‌کنند تا از این فرآیند فرمول‌بندی، حداکثر استفاده را ببرند و همچنین کیفیت و رنگ‌های منحصربه‌فرد جوهر را تولید کنند. سایر سازندگانی که جوهر را از پیمانکاران فرعی خریداری می کنند، جوهرهای باقی مانده را از طریق آن سازندگان بازیافت می کنند.

   

  کاربرد کاغذها در بسته بندی مواد غذایی 

  از ساندویچ گرفته تا استیک، و همه ی انواع مواد غذایی، در هر شکلی باید به درستی بسته بندی شوند تا تازگی و طراوت را حفظ کنند و از جابجایی ایمن اطمینان حاصل کنند. دانستن اینکه از کدام نوع کاغذهای بسته بندی مواد غذایی برای برنامه خود استفاده کنید (کاغذ قصابی، کاغذ فریزر، کاغذ ساندویچ یا کاغذ مومی) برای ارائه یک محصول با کیفیت به مشتریان شما حیاتی است.

   

  کاغذهای بسته بندی برای برندهای لباس 

  با افزایش آگاهی از حفاظت اجتماعی محیط زیست و بهبود مستمر الزامات حفاظت از محیط زیست بسته بندی در بازار بین المللی، سبک بسته بندی نیز بی سر و صدا تغییر کرده است. تحت تأثیر این فضای محیطی، کاغذ بسته بندی سازگار با محیط زیست به تدریج در کل صنعت بسته بندی محبوب شده است. این به همه برندهای مد کمک می کند تا کاغذهای بسته بندی سفارشی، مانند کاغذ پوستی، کاغذ مومی و کاغذ کرافت را چاپ کنند. لوگوی شما می تواند به عنوان طراحی شما به آن اضافه شود.

  کاغذهای بسته بندی مکملی برای جلوه افزایی به محصولات

  بهترین نوع کاغذهای بسته بندی

  مهمترین انواع کاغذهای بسته بندی مورد استفاده در صنایع مختلف، عبارتند از کاغذ پوستی، کاغذ مومی، کاغذ کادو و کاغذ کرافت. در این میان کاغذ کادو به دلیل ضخامت بالا و قیمت تمام شده ی بیشتر، به نسبت کاربرد کمتری دارد. زیرا گرماژ بالا انعطاف پذیری را کم می کند. در نتیجه برای بسیاری از محصولات نمی توان استفاده نمود.

  کاغذ مومی که به عنوان کاغذ نیمه شفاف شناخته می شود، صیقلی تر از کاغذ پوستی بوده و تقریبا روغنی تر است. رنگ این کاغذها نیز به نسبت سفیدی کمتری دارد و دارای کیفیت بسیار خوبی هستند. اما مهمترین دلیلی که از کاغذ مومی در بسته بندی کمتر استفاده می شود، قیمت بالاتر آن نسبت به کاغذ پوستی است.

  کاغذ کرافت را می توان در ضخامت های مختلف از بسیار نازک گرفته تا ضخامت بالای صد گرم تولید و از آن در بسته بندی استفاده کرد. کاغذهای کرافت پوستی با ضخامت ۴۰ گرم، کاربرد بسیار زیادی دارند. اما مشکل کاغذ کرافت تک رنگ بودن آن (که تقریبا کاهی رنگ است)، است که باعث می شود در چاپ محدودیت رنگ داشته باشد. بهترین رنگی که در چاپ روی کاغذ کرافت دیده می شود، رنگ مشکی است.

  اما بهترین نوع کاغذ بسته بندی، کاغذ پوستی است. این کاغذهای شگفت انگیز زیبا، انعطاف پذیر، ارزان بوده و قابلیت چاپ همه ی رنگ ها را دارند. کاغذ پوستی همیشه در دسترس بوده و در تعداد دلخواه قابل تهیه است.

  اغلب کسب و کارهایی که از جعبه آماده و کاغذ پوستی استفاده می کنند، برای حمل و نقل راحت تر آن توسط مشتری، ساک دستی آماده نیز سفارش می دهند. ساک دستی آماده می تواند حمل جعبه و کاغذ پوستی درون آن را راحت تر کند.

  بیشتر بخوانید: مارک و لیبل های کیلویی در بازار مد

  شرکت ها و افراد در صنعت مد، همیشه از کاغذ پوستی با لوگو چاپ شده بر روی آن، در بسته بندی محصولات لوکس خود استفاده می کنند. استفاده از این کاغذها، حرفه ای بودن آن ها را نشان داده و به برند آن ها اعتبار ویژه ای می بخشد.

  امروزه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین و تازه کار نیز به اهمیت استفاده از کاغذ پوستی پی برده و سرمایه گذاری بر روی آن را در برنامه کار خود قرار می دهند. زیرا مشتریان با دیدن بسته بندی آن ها ارزش محصولات خریداری شده را بیشتر درک کرده و رضایت بالاتری از خرید خود خواهند داشت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  16 − 1 =