بررسی مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  0
  59
  بررسی مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی با حضور مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی، نمایندگان ادارات امور مالیاتی، تامین اجتماعی و راه و شهرسازی و جمعی از مدیران چاپخانه ها برگزار شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در ابتدای جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی با بیان این که همه ما از اهمیت صنعت چاپ و نقش حساس آن در توسعه حوزه های فرهنگی و اجتماعی آگاه هستیم، عنوان کرد: در حال حاضر ۶۰ چاپخانه و سه لیتروگرافی در سطح استان فعالیت دارند.

  به گفته وی توان، تجهیزات، امکانات و تخصص بسیار شایسته این چاپخانه ها با وجود مدیران و پرسنل توانمند، زمینه را برای گرفتن سفارش از استان های دیگر همچون کرمان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، هرمزگان و قزوین و حتی کشور افغانستان فراهم کرده است.

  وی در ادامه خطاب به نمایندگان ادارات مدعو در جلسه، عنوان کرد: چاپخانه ها مراکزی فرهنگی برای توسعه و فرهیختگی جامعه هستند و اکنون که در ساختار مدیریتی قرار گرفتیم باید نگاهمان به بعد معنوی چاپخانه ها باشد و با این دید کمک کنیم تا در این شرایط سخت، چراغ بسترهای فرهنگی روشن نگه داشته شوند.

   

  مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی

  پس از این سخنان، مدیران چاپخانه های حاضر در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صنعت چاپ استان خراسان جنوبی به بیان مشکلات خود پرداختند که مالیات بر ارزش افزوده، بیمه پرسنل و برقراری حمایت های دولتی در این زمینه، بالابودن هزینه های اجاره ملک و نبود مکان دائمی جهت استقرار چاپخانه، مشکلات تامین کاغذ از استان های دیگر و سخت گیری کارشناسان دستگاه های اجرایی از اهم مشکلات مطرح شده بود.

  در ادامه جلسه نمایندگان اداره کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی، اداره کل امور مالیاتی و اداره کل راه و شهرسازی توضیحاتی درخصوص موارد مطرح شده ارائه کرده و راه حل های پیشنهادی برای رفع مشکلات را با همفکری چاپخانه داران، احصاء کردند.

  بیشتر بخوانید: نخستین نشست اتاق فکر اتحادیه چاپخانه داران تهران برگزار شد

  در پایان عباسعلی بهاری مدیر کل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی استانداری برای حل مشکل چاپخانه داران استان پیشنهادات و مصوباتی را ارائه داد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه − هفت =