تحویل 2700 تن کاغذ به ارشاد در انتظار مساعدت قوه قضائیه

  گفت و گو با یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  69
  شورای راهبردی بیست و دومین جشنواره ملی صنعت چاپ و نشر

  یاسر احمدوند گفت:‌ از کاغذهای کشف شده اخیر تنها هزار و ۲۰۰ تن متعلق به وزارت ارشاد است. همچنین 2700 تن کاغذ بیش از یکسال است که در اختیار قوه قضائیه است. امیدواریم زودتر این کاغذها در اختیار وزارتخانه قرار گیرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ورود محموله هزار و 200 تنی کاغذ به وزارت فرهنگ و ارشاد خبر داد و گفت:‌ این محموله روز گذشته تحویل وزارت ارشاد شد و طی روزهای آینده این محموله بین ناشران توزیع خواهد شد.

  وی ادامه داد:‌ کاغذهایی که طی یک ماه گذشته در کشور کشف شده کاغذهایی است که تاجران وارد کشور کرده‌اند،‌ ارتباط به وزارت ارشاد ندارد و مربوط به ارزهای ترجیحی نیست. بیش از دو سال است که وزارت ارشاد ارز ترجیحی برای کاغذ نداشته است.

  بیشتر بخوانید: ارشاد در انتظار کاغذهای قاچاق کشف شده

  2700 تن کاغذ2700 تن کاغذ در انتظار قول مساعد قوه قضائیه

  احمدوند تصریح کرد: این خطا را هم در گفت‌وگوی برخی از مسئولان و هم در برداشت‌های عمومی دیده می‌شود و برداشت این است که این کاغذها مربوط به وزارت ارشاد است،‌ خیر مربوط به وزارت ارشاد نیست،‌ وزرات ارشاد روز گذشته یک محموله هزار و 200 تنی را تحویل گرفت و 2700 تن کاغذ در تهران وجود دارد که بیش از یک‌سال است در اختیار قوه قضائیه است و امیدواریم قوه قضائیه مساعدت کند تا زودتر این کاغذ در اختیار وزارت ارشاد قرار گیرد.

  یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیمعاون فرهنگی وزارت ارشاد با اشاره به جلسات متعدد در خصوص کاغذ در وزارت ارشاد با حضور وزیر گفت: اکنون مسئله اصلی ما این است که تولید کاغذ در کشور آغاز شود،‌ مذاکرات و بازدیدهایی هم با کارخانه‌های تولیدی داشته‌ایم. 2700 تن کاغذ

  وی در پاسخ به اینکه چرا وزارت ارشاد با کارخانه مازندران قرارداد نمی‌بندد‌، یادآور شد:‌ ما بدنبال کاهش قیمت تمام شده در کشور هستیم،‌ در این زمینه قرار است جلسه‌ای با معاون اول رئیس جمهور برگزار کنیم.

  مطلب قبلیتولید کاغذ تحریر در کشور
  مطلب بعدی سرای اهل قلم ناشران دانشگاهی در نمایشگاه کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 + 8 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.