تولید کاغذ تحریر در کشور

  0
  45
  اقتصاد رقابتی

  رئیس سندیکای کاغذ و مقوا از آغاز تولید کاغذ تحریر در شرکت چوب و کاغذ مازندران خبر داد و گفت که قیمت گندم و آرد بر قیمت کاغذ هم تاثیر دارد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل ازابوالفضل روغنی گلپایگانی ، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تولید کاغذ تحریر در کشور، اظهار کرد: با توجه به اصرار دولت سیزدهم بر تولید داخل، شرکت چوب و کاغذ مازندران به چرخه تولید برگشته و در حوزه کاغذ تحریر نیز فعال شده است. امسال هم برای تولید کاغذ تحریر برنامه‌ریزی کرده و در حال شروع عرضه کاغذ تحریر به بازار است. البته دولت برنامه ریزی‌های دیگری هم در این زمینه دارد که هنوز محقق نشده است.

  تولید کاغذ تحریر وی درباره افزایش قیمت کاغذ در سال جاری نیز گفت: با توجه به افزایش قیمت کالاهای مختلف، گرانی اجتناب ناپذیر است و قیمت کاغذ هم افزایش یافته، اما کاغذ در این مدت افزایش قیمت غیرمنتظره نداشته است.

  روغنی گلپایگانی سال گذشته گفته بود که نیاز کشور به کاغذ تحریر حدود ۳۸۰ هزار تن است و ۱۸۰ هزار تن ظرفیت تولید کاغذ تحریر در کشور ایجاد شده، اما تولید ناچیز است، چرا که به دلیل قوانین موجود تولیدکنندگان توان رقابت با واردکننده را ندارند.

  تولید کاغذ تحریر تولید کاغذ تحریر هم تحت تاثیر آرد و گندم قرار می‌گیرد! ‌

  رئیس سندیکای کاغذ و مقوا با بیان اینکه تغییر اساسی در حوزه کاغذ ایجاد نشده، تصریح کرد: قیمت کاغذ تجاری افزایش جزئی ۷ تا ۱۰ درصدی داشته است. این برخلاف سال‌هایی است که در کشور کاغذ تا ۴ برابر افزایش قیمت داشت.

  بیشتر بخوانید: اشتباهات دولتمردان و نابودی بازار کاغذ کشور

  وی افزود: اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که قیمت کاغذ از قیمت گندم و آرد هم تاثیر پذیر است، چرا که بخشی از تولید کاغذ به نشاسته بر می‌گردد که از آرد و گندم حاصل می‌شود. بنابراین افزایش قیمت آرد هم بر قیمت کاغذ تأثیر خواهد داشت.

  تولید کاغذ تحریر

  مطلب قبلیوضعیت قرمز هزینه تولید
  مطلب بعدیتحویل 2700 تن کاغذ به ارشاد در انتظار مساعدت قوه قضائیه

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  19 − هجده =