ارسال 33 هزار تن کاغذ به سراسر کشور با پیگیری دستگاه قضایی 

  0
  58
  33 هزار تن کاغذ

  ارسال 33 هزار تن کاغذ از بندرعباس به مقصد سراسر کشور

  رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با پیگیری دستگاه قضایی طی ۱۵ روز اخیر علاوه برارسال 33 هزار تن کاغذ از بندرعباس به مقصد سراسر کشو، صاحبان کالا نیز نسبت ترخیص اقدام کرده اند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، مجتبی قهرمانی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با ورود دستگاه قضایی به موضوع کاغذهای دپو شده طی ۱۵ روز اخیر، بیش از 33 هزار تن کاغذ از بندرعباس به مقصد سراسر کشور، بارگیری و ارسال شده است.

  قهرمانی افزود: صاحبان کالا نیز پس از پیگیری دستگاه قضایی، ۳۲ هزار تن کاغذ وارداتی را به گمرک اظهار نموده و در حال ترخیص آن هستند.

  33 هزار تن کاغذوی با اشاره به اینکه طبق اسناد و مدارک سازمان مدیریت حمل و نقل برای این محموله های کاغذ، ۱۴۳۸ فقره بارنامه صادر شده است، تصریح کرد: بنابر گزارش کارشناسان و مسئولان مربوطه در صورت ادامه معطلی در روند ترخیص این حجم از کاغذهای دپو شده در بندرعباس، با توجه به تخصیص ارز دولتی به واردکنندگان و همچنین هزینه ‌های نگهداری در گمرک و انبارهای خصوصی، این موضوع علاوه بر تضییع حقوق مصرف کنندگان منجر به تحمیل خسارات قابل توجهی به بیت المال می‌شد.

  بیشتر بخوانید: 1200 تن کاغذ احتکار شده کشف شد

  33 هزار تن کاغذرئیس کل دادگستری هرمزگان ضمن قدردانی از اقدامات پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی هرمزگان در این خصوص، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی به موضوع، هم اکنون توزیع این حجم از محموله های کاغذ وارداتی، آن هم در زمانی که ناشران در آستانه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران با کمبود و گرانی کاغذ مواجه شده بودند،‌ می ‌تواند در تعدیل قیمت‌ ها، تأمین نیاز مصرف کنندگان و کنترل بازار مثمر ثمر باشد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × دو =