ثبت نام پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ آغاز شد

  گفت و گو با رضا امیدی، رئیس پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ، مقوا، كارتن، فرآورده‌ هاى سلولزى و ماشين‌آلات مربوطه

  0
  142
  رئیس پنجمين نمايشگاه بین المللی کاغذ و مقوا

  ثبت ‌نام پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ، مقوا، كارتن، فرآورده‌ هاى سلولزى و ماشين ‌آلات مربوطه از امروز (یکشنبه 14) فروردین آغاز شد، این نمایشگاه 2 تا 5 مرداد امسال در محل دائمی نمایشگاه ‌های بین ‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

  پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ رضا امیدی، رئیس پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ، مقوا، كارتن، فرآورده‌ هاى سلولزى و ماشين‌آلات مربوطه با اشاره به برگزاری این نمایشگاه از دوم تا پنجم مرداد ماه گفت: امسال پیش‌ بینی می‌ کنیم تعداد شرکت ‌ها و مشارکت ‌کنندگان داخلی و خارجی رشد فزاینده‌ ای نسبت به چهار دوره قبل داشته باشد و شاهد رونق و شور در نمایشگاه باشیم.

  وی با اشاره به درخواست شرکت ‌های خارجی برای حضور در پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ، ادامه داد: امسال شاهد حضور فعالان حوزه سلولزی از کشورهای ترکیه، چین و هندوستان در قالب پاویون و غرفه ‌های تخصصی نمایشگاه خواهیم بود.

   

  معرفی ایران به عنوان پایگاه صادراتی محصولات سلولزی در پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ

   امیدی از آغاز ثبت نام نمایشگاه از امروز (یکشنبه 14 فروردین)، افزود: رایزنی ‌هایی نیز داشتیم تا بتوانیم شرکت‌ های فعال حوزه کاغذ و سلولزی را نیز از اروپا در نمایشگاه داشته باشیم و امیدواریم رونق خوبی را بعد از دوران سخت کرونا تجربه کنیم.

   وی همچنین با بیان اینکه از 14 اردیبهشت ماه فرآیند جانمایی غرفه ‌ها انجام خواهد شد، عنوان کرد: امسال شرکت ‌های بزرگ و خوبی به عنوان حامی در نمایشگاه حضور خواهند داشت و امیدواریم این حمایت ادامه داشته باشد تا بتوانیم در بخش سلولزی شاهد اتفاق ‌های خوبی در کشور باشیم.

   امیدی با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه نیز توضیح داد: هدف اولیه این بود که بتوانیم کشور را به عنوان پایگاه صادراتی در بخش‌ های مختلف سلولزی به دنیا معرفی کنیم که با توجه به شرایط منطقه و شرایط ایران در منطقه این موضوع دست‌یافتنی است.

   وی تاکید کرد: البته این مسئله نیازمند همت شرکت ‌های این حوزه است تا از بستری که در نمایشگاه فراهم می‌ شود حداکثر بهره‌ برداری را داشته باشند، زیرا نمایشگاه محلی برای تبادل دانش، تکنولوژی و توسعه ارتباطات داخلی و بین‌ المللی صنعت کاغذ است.

   امیدی با بیان این‌که دعوت از مدیران و مسئولان حوزه‌ های مرتبط با بخش کاغذ و سلولزی در صدر برنامه‌ های نمایشگاه در گام پنجم به شمار می‌ آید، گفت: در این زمینه جلسات مختلفی میان مسئولان و فعالان صنفی پیش ‌بینی کردیم تا انتظارات و خواسته‌ های صنف از دولت بیان شود و به دستاوردهای خوبی دست پیدا کنیم.

   وی در ادامه با طرح این موضوع که در تلاشیم نمایشگاه کاغذ در تقویم نمایشگاهی منطقه و جهان قرار گیرد، افزود: در این زمینه هیئت ‌های تجاری از کشورهای منطقه مثل ترکیه و عراق نیز پیش ‌بینی شده‌ است زیرا منطقه بازار مصرفی خوبی برای تولیدکنندگان ایرانی دارند.

   امیدی همچنین از حضور فعالان کارتن در پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ خبر داد و گفت: امسال قرار شده است که فعالان و دست ‌اندرکاران حوزه کارتن ‌سازی نیز در نمایشگاه حضور پررنگی داشته باشند و حتی عنوان کارتن نیز در نام نمایشگاه آمده است.

  بیشتر بخوانید: هموارکردن مسیر تولید دانش بیان کاغذ با پیوند دانشگاه و صنعت

   وی در پایان با اشاره به شعار سال 1401 مبنی بر تولید، دانش‌ بنیان و اشتغال آفرینی نیز عنوان کرد: در این حوزه نیز اميدواريم شاهد حضور شركت ‌های دانش بنيان در حوزه سلولزی در نمايشگاه باشيم.

   فعالان حوزه کاغذ و سلولزی می‌ توانند از روز یکشنبه 14 فروردین با مراجعه به سايت پنجمين نمايشگاه تخصصى بین المللی كاغذ به نشانی WWW.AYANDEHANDISHAN.COM  ثبت ‌نام کنند.

  مطلب قبلیمشکل قیمت کاغذ و گرانی کتاب
  مطلب بعدیبرنامه های انجمن علمی فناوری چاپ ایران برای دانش بنیان شدن صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 14 =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.