تصمیمات رئیس کل دادگستری هرمزگان برای 20 هزار تن کاغذ وارداتی  

  0
  126
  رئیس کل دادگستری هرمزگان

  دستورات رئیس کل دادگستری هرمزگان برای تعیین تکلیف محموله کاغذ

  رئیس کل دادگستری هرمزگان از صدور دستور قضایی برای تعیین تکلیف ۲۰ هزار تن کاغذ وارداتی موجود در انبار‌های اطراف بندر شهید رجایی بندرعباس و ترخیص ۳ هزار تن از این کاغذ‌ها ظرف یک هفته خبر داد.

   

  تصمیمات رئیس کل دادگستری هرمزگان برای 20 هزار تن کاغذ وارداتی  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از میزان، پس از کشف محموله بزرگ کاغذ وارداتی در یکی از انبار‌های اطراف بندر شهید رجایی بندرعباس، رئیس کل دادگستری هرمزگان به همراه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان و جمعی از مسئولان قضایی و انتظامی با حضور در محل این انبار، به منظور تعیین تکلیف کالا‌های موجود تصمیمات لازم را اتخاذ کردند.

  مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان این بازدید با اشاره به سابقه نگهداری حدود ۳ هزار تن کاغذ وارداتی در این انبار، گفت: یکی از شرکت‌های بخش خصوصی با دریافت ارز دولتی و ترجیحی در سال ۱۳۹۸ حدود ۲ هزار تن از این کاغذ‌ها را وارد کرده و در ادامه بدون اخذ مجوز‌های لازم و به قصد سودجویی ۷۰۰ تن از آن را در بازار آزاد عرضه کرده است.

  وی همچنین بیان کرد: در پی گزارش ضابطان و کشف انبار مورد نظر، اداره کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان به این موضوع ورود کرده و ضمن رسیدگی به تخلفات صورت گرفته توسط مسئولان این شرکت، آن‌ها را به اتهام احتکار و عرضه خارج از شبکه کالا به پرداخت ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرده است.

  رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از اقدام به موقع پلیس امنیت اقتصادی و تعزیرات حکومتی استان، تأکید کرد: طبق قانون، نظارت بر نحوه مصرف ارز ترجیحی بر عهده ادارات متولی این حوزه است و با عنایت به شواهد و قرائن موجود، متأسفانه ادارات مربوطه در این خصوص نظارت خوبی نداشته و کوتاهی نکرده اند که بر این اساس با توجه به اینکه تخلفات مذکور در خارج از حوزه قضایی هرمزگان و در استان تهران اتفاق افتاده است، جزئیات ماوقع به مراجع قضایی تهران اعلام شده تا در صورت لزوم ضمن اعلام جرم و تعقیب متهمان، به موضوع تخلفات ارتکابی نیز رسیدگی کند.

  وی با اعلام اینکه بر اساس اخبار و اطلاعات غیر رسمی در انبار‌های اطراف بندر شهید رجایی بندرعباس حدود ۲۰ هزار تن کاغذ وارداتی نگهداری می‌شود، تصریح کرد: دستورات ویژه‌ای در این مورد صادر شده است تا پس از بررسی دقیق موجودی انبار‌های مذکور، ضمن رسیدگی سریع به موضوع، اقدامات لازم جهت تعیین تکلیف فوری کالا‌های موجود در این انبار‌ها صورت پذیرد.

  رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: در پی تأکیدات رئیس قوه قضاییه، دستگاه قضایی استان هرمزگان با محوریت شورای پیشگیری از وقوع جرم به منظور صیانت از حقوق عامه و با هدف برخورد قاطع با محتکران اقلام و مایحتاج ضروری مردم، نظارت و کنترل صنوف و انبار‌ها را با جدیت در دستور کار خود قرار داده است .

  بیشتر بخوانید: کشف محموله کاغذ چاپ و تحریر

  وی ادامه داد: در همین راستا پس از کشف احتکار صورت گرفته در این انبار، دستور توزیع کالا‌های موجود در آن، شامل بیش از ۳ هزار تن کاغذ وارداتی را صادر کرده و این محموله، ظرف یک هفته با قیمت مصوب دولتی تحویل نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد شد تا به منظور عرضه در شبکه توزیع، در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

  رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: با توجه به گزارش مسئولان در خصوص مشکلات موجود برای حمل این محموله‌های بزرگ کاغذ وارداتی نیز تمهیدات لازم از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان هرمزگان جهت تأمین کامیون‌های مورد نیاز برای بارگیری و ارسال این محموله‌ها به اقصی نقاط کشور اتخاذ شده است.

  مطلب قبلیدستمزد مبنای کسر حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی در سال ۱۴۰۱ اعلام شد
  مطلب بعدیآشنایی با کاغذهای چاپ دیجیتال (بخش دوم)

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × یک =