ضرورت حذف واسطه‌ها از بازار کاغذ تولید داخل

  0
  65
  کاغذ تولید داخل
  کاغذ تولید داخل

  دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا حذف واسطه‌ها از بازار کاغذ تولید داخل را برای حمایت از مصرف‌کننده ضروری دانست.

  عدم تغییر در قیمت کاغذ تولید داخل

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم مهشید پورداد دبیر سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا،  با اشاره به وضعیت قیمت کاغذ‌های تولید داخل در ایران گفت:  تغییر قیمت چندانی در این چند ماه در کاغذ تولید داخل نداشتیم،‌ در مجموع در این چند ماه به لحاظ تغییر دولت حرکت جدیدی در عرصه کاغذ به لحاظ سیاست‌گذاری و ساختاری رخ نداد، نه محدودیتی برای صادرات و نه ممنوعیتی برای واردات وجود داشت.

  وی ادامه داد:  پس از تغییر دولت نیز هنوز زود است که بخواهیم انتظار تغییر داشته باشیم.  ما نیز خواسته‌های خود را در قالب همان مطالبات اتاق ایران مطرح کردیم که شامل بسته‌های حمایتی از کاغذ تولید داخل و ثابت شدن نرخ ارز بود.

  پورداد در پاسخ به انتقاد فروشندگان کاغذ از عدم عرضه برخی محصولات تولید داخل از جمله کاغذ روزنامه در بازار گفت: اولا کارخانه چوب و کاغذ مازندران درحال حاضر تولید کاغذ روزنامه ندارد. دوما هدف ما حذف واسطه‌ها و پایین آوردن قیمت برای مصرف‌کننده نهایی است.

  بیشتر بخوانید: قیمت بالای کاغذ و تشدید بحران صنعت نشر

  وی گفت:‌ سندیکای تولیدکنندکان در موضوع کاغذ چاپ و تحریر هدفش ایجاد ثبات نسبی در بازار است تا حتی الامکان  قیمت از تولیدکننده تا مصرف‌کننده افزایشی نداشته باشد. اکنون کاغذ مازندران درحال رایزنی با وزارت آموزش و پرورش برای تامین کاغذ چاپ و تحریر برای کتب درسی است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده + 18 =