گران فروشان کاغذ و لزوم دخالت تعزیرات

   گفت‌وگو با رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا

  0
  102
  افزایش قیمت ‌ها در بازار کاغذ

  به گفته احمد شریفان این اتحادیه زمانی می‌ تواند برای برخورد با گران فروشان کاغذ اقدام کند که هماهنگی لازم با سایر نهادها ازجمله سازمان تعزیرات وجود داشته باشد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ احمد شریفان، رئیس اتحادیه کاغذ و مقوا با اشاره به گرانی‌ های ۱۰ روز اخیر بازار کاغذ، گفت: این افزایش قیمت‌ ها هیچ توجیهی ندارد؛ زیرا در فاصله 15 اسفند۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین سال جاری، کالای جدیدی به کشور وارد نشده است اما تجار نسبت به افزایش قیمت کالاهای خود اقدام کرده‌اند.

  وی ادامه داد: طی رصدی که از بازار داشتیم طی ۱۰ روز گذشته بازار کاغذ چاپ و تحریر با افزایش ۱۲ درصدی قیمت روبه رو شد و این موضوع موجب رکود و لجام گسیختگی در میان خریداران و فروشندگان این کالا شد.

  شریفان با بیان اینکه متاسفانه در برخی مواقع بعضی از تجار واردکننده کاغذ دچار زیاده‌خواهی می‌شوند، عنوان کرد: چندین بار در این زمینه به آن‌ها گله کردیم که در بازه‌های زمانی که جنس جدیدی وارد نشده است، نباید قیمت‌ها بالا برود اما متاسفانه دلایلی می‌آورند که قابل قبول نیست.

  گران فروشان کاغذبسته بودن دست اتحادیه در برخورد با گران فروشان کاغذ

  وی درباره ورود اتحادیه کاغذ و مقوا به بحث گران فروشان کاغذ از سوی صنف نیز توضیح داد: به عنوان اتحادیه نمی‌ توانیم به مساله گران فروشان کاغذ ورود پیدا کنیم، زمانی می‌ توانیم اقدام کنیم که هماهنگی لازم با سایر نهادها نیز وجود داشته باشد اما الان دست ما بسته است.

  شریفان یادآور شد: تا زمانی که بین ارگان های مختلف ازجمله سازمان تعزیرات، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صمت، سازمان بازرسی و نظارت، یک هماهنگی، وجود نداشته باشد نمی‌توان اقدام عملی خاصی درخصوص گران فروشان کاغذ انجام داد.

  گران فروشان کاغذبه گفته وی، بهتر است سازمان تعزیرات برای ورود به این مساله ابتدا با اتحادیه صنفی جلسه برگزار کند و در هماهنگی با تشکل صنفی، قیمت بازار را در دست بگیرد و بر روند افزایش آن کنترل داشته باشد.

  شریفان همچنین با بیان این که حذف ارز دولتی از کالاها شوک و آسیب زیادی به کسبه و مردم وارد می‌کند، خواستار توجه و برنامه‌ریزی جدی دولت برای اجرای این طرح شد.

  بیشتر بخوانید: تأمین۸۰ درصد نیاز کاغذ کشور

  گران فروشان کاغذگفتنی است؛ امروز پنج شنبه در بازار تهران هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 گرمی 70 در 100 چینی به قیمت 815 هزار تومان، هر بند کاغذ 70 گرمی 60 در 90 چینی به قیمت 615 هزار تومان و هر بند کاغذ 80 گرمی 70 در 100 اندونزی به قیمت یک میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 2 =