ورود محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریر و بازگشت تعادل به بازار

  0
  67
  محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریر

  یکی از کارشناسان بازار کاغذ از ورود یک محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریر از شنبه به بازار کاغذ خبر داد و گفت:‌ با ورود این محموله تعادل بیشتری در بازار ازهم‌گسیخته این روزهای کاغذ ایجاد خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم؛ محسن قدبیگی فعال بازار کاغذ و مدیر مرکز اطلاعات کاغذ ایران ضمن انتقاد از آشفتگی موجود در بازار کاغذ آن را بی‌سابقه خواند و گفت: وضعیت به‌گونه‌ای است که هم بازاریان هم فروشندگان و هم تاجران از قیمت‌ ها ناراضی هستند.

  وی ادامه داد:‌ اگر به همین منوال پیش رویم،‌ قیمت کالاهای وابسته به کاغذ از جمله کتاب و دفاتر تحریر نیز افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت.

   

  محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریرقدبیگی تصریح کرد:‌ افزایش قیمت‌های اخیر در پی وارد شدن تقاضای شدید به بازار است،‌ توازن عرضه و تقاضا بر هم خورده و این افزایش قیمت‌ ها را در پی داشته است،‌ بازگشایی مدارس‌، تولید دفاتر تحریر،‌ برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و… موجب شده است تقاضا در بازار به دوره پیش از کرونا بازگردد. جنگ اوکراین نیز افزایش قیمت انرژی را در پی داشت که منجر به افزایش جهانی قیمت کاغذ شد.

  محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریرورود محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریر و جبران کاهش موجودی

  وی ادامه داد: توصیه این روزهای کارشناسان بازار کاغذ این است که مصرف‌کنندگان فعلاً یک هفته خرید خود را به تعویق بیندازند، محموله‌ های جدیدی در راه است که می‌تواند اوضاع را کنترل کند.

  قدبیگی ادامه داد‌: در این راستا یکی از واردکنندگان هفته آینده یک محموله 3 هزار تنی کاغذ تحریر را از گمرکات بندرعباس ترخیص خواهد کرد،‌ این 3هزار تن با ارز مبادله‌ای خریداری شده است و ظرف هفته آینده وارد بازار خواهد شد و می‌تواند کمک زیادی برای ایجاد تعادل در بازار کند، بر این اساس کاهش موجودی تا اندازه‌ای جبران می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  17 + بیست =