توزیع ۹ هزار تن کاغذ دولتی بعد از ترخیص از گمرک

  گفت و گو با محسن جوادی، معاون فرهنگی وزرت فرهنگ و ارشاد اسلامی

  0
  89
  کاغذ دولتی

  معاون فرهنگی وزارت ارشاد از واردات ۹ هزار تن کاغذ دولتی به گمرک خبر داد و گفت: این کاغذها در انتظار ترخیص هستند و پس از ترخیص به زودی توزیع خواهند شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم،‌ وضعیت بازار کاغذ هم‌چنان آشفته است و دست ناشران از کاغذ دولتی خالی است،‌ در عین حال که بسیاری از ناشران به دلیل گرانی کاغذ فعلا روند چاپ و انتشار آثار جدید را متوقف کرده‌اند‌، خبرهایی از واردات محموله‌هایی جدید از کاغذ به گوش می‌رسد.

  محسن جوادی، معاون فرهنگی وزرت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن تأیید واردات کاغذ دولتی گفت: محموله‌ های جدیدی از کاغذ چاپ و تحریر طی روزهای اخیر به گمرک وارد شده است که منتظر هستیم تا دستور ترخیص آن صادر شود.

  وی میزان این محموله‌ ها را در حدود 9 هزار تن عنوان و اضافه کرد:‌ با ترخیص این کالاها  و توزیع آن‌ها بین ناشران وضعیت پیش آمده فروکش خواهد کرد.

  بیشتر بخوانید: التهاب بازار کاغذ با توقف در توزیع کاغذ دولتی

  همکاری وزارت صمت در ترخیص کاغذ دولتی از گمرک

  جوادی ادامه داد:‌ امیدوارم که وزارت صمت همکاری بیشتری در خصوص ترخیص این کاغذها داشته باشد و ما بتوانیم ظرف امروز و فردا کاغذها را ترخیص کنیم.

  معاون فرهنگی ارشاد اضافه کرد:‌ اگر این کاغذها به زودی ترخیص نشود،‌ وضعیت خوبی برای نشر نخواهد بود.

  پیش از این جعفریه مدیر نشر ثالث از عدم همکاری وزیر صمت در تخصیص ارز دولتی برای ترخیص این کاغذها با وجود دستور رئیس جمهور و بانک مرکزی از گمرک خبر داده بود.

  مطلب قبلیافزایش حقوق سربازان در سال آینده
  مطلب بعدیصنعت چاپ زنجان در سراشیبی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نوزده − یک =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.