واکنش رئیس اتحادیه صحاف به خبر افزایش قیمت دفاتر مشق

  0
  89
  رئیس اتحادیه صحاف

  رئیس اتحادیه صحاف عرضه و تقاضا را مهمترین علت افزایش قیمت ها برشمرد

  رئیس اتحادیه صحاف نسبت به خبر افزایش قیمت دفاتر مشق در بازار لوازم تحریر واکنش نشان داد و اظهار داشت که اساسا تولید فعلا متوقف و بازار عرضه و تقاضا هماهنگ نیست.

   

  جلیل غفاری رهبر، رئیس اتحادیه صحاف در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین اظهار داشت: اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر افزایش قیمت 80 درصدی دفاتر مشق در صورتی که این گفته ای غیر کارشناسی است زیرا در بازار قیمت آنچنان پایین است که برای جلوگیری از ضرر تولید وجود ندارد.

  به گفته غفاری رهبر در بازار تولید دفاتر، دو نوع دفتر فانتزی و معمولی وجود دارد که دفاتر معمولی با ماشین و دفاتر فانتزی با دست و نیمه اتوماتیک تولید می شود. وی ادامه داد: از آنجا که در بازار تاکنون تقاضا وجود نداشته، قیمت ها نیز بالا نرفته است. بر اساس مصوبه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اجازه داریم تنها 17 درصد بر قیمت محصولات بیافزاییم اما با این وجود دفاتر مشق با همین قیمت هم خریدار ندارد. این به معنای عدم توازن بازار عرضه و تقاضا است.

  رئیس اتحادیه صحافبیشتر بخوانید: بازار لوازم‌ التحریر تحت تاثیر افزایش قیمت کاغذ

  رئیس اتحادیه صحاف افزود: در حال حاضر در حوزه دفترهای مشق شاهد افزایش قیمت و گرانی نبوده ایم به دلیل اینکه تولیدکننده به خاطر گرانی کاغذ و عدم سود مناسب کار کردن برایش به صرفه نیست. تکلیف بازار را همواره عرضه و تقاضا مشخص می کند، بازار لوازم التحریر نیز از این قاعده مستثنی نبوده و نیست. دفتری که الان در بازار فروخته می شود، زیر قیمت بازار است بنابراین نمی توانیم بگوییم یکباره دفتر 70 تا 80 درصد گران شده یا می شود.

  مطلب قبلیتولید رنگ و رزین های ایرانی ‌و توسعه فناوری چاپ
  مطلب بعدیبازاریابی جدید و روش های نوین آن

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × پنج =

  این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.