نجات وضعیت تولید کاغذ تحریرداخلی توسط دولت

  گفت و گو با ابوالفضل روغنی رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران

  0
  70
  تولید کاغذ صنعتی

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران گفت:نیاز سالانه کشور به تولید کاغذ صنعتی ۸۵۰ هزار تن است، اما بیش از ۱.۶ میلیون تن در این زمان در کشور توسط تولید کنندگان داخلی تامین می‌ شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین ابوالفضل روغنی رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص وضعیت صنعت کاغذ کشور اظهار کرد: کاغذ یکی از مهم‌ترین محصولات تولیدی کشور است به طوری که سالانه بازار فروش پر رونقی دارد و تولید آن در کشور نیز تاثیر به سزایی در شاخص‌ های اقتصادی دارد.

  وی افزود: در زمینه کاغذ تحریر در کشور مشکل تامین داریم به طوری که نیاز سالانه کشور ۳۸۰ هزار تن است، اما تولیدکنندگان داخلی در بهترین حالت ممکن ۱۵۰ هزار تن از این محصول را تولید می‌ کنند و مابقی نیاز از طریق واردات تامین می‌ شود.

   

   ظرفیت تولید کاغذ صنعتی؛ دوبرابر نیاز

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران بیان کرد: این شرایط در زمینه تولید کاغذ صنعتی کاملا متفاوت است به طوری که نه تنها نیازی به واردات نداریم بلکه صادر کننده نیز هستیم.

  روغنی ادامه داد: به طوری که نیاز سالانه کشور به تولید کاغذ صنعتی ۸۵۰ هزار تن است، اما بیش از ۱.۶ میلیون تن در این زمان در کشور توسط تولید کنندگان داخلی تامین می‌ شود.

  وی تصریح کرد: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی یکی از دلایلی است که باعث ایجاد مشکل در بازار کاغذ شده است به طوری که بسیاری از فعالان در زمینه مطبوعات و نشریات در این زمینه مشکل دارند.

  رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: ارز دولتی در صنعت کاغذ مانند تمامی صنایع دیگر رانت ایجاد کرده است و پیشنهاد صنعت گران در این خصوص این است که یارانه دولتی باید آشکار باشد.

  روغنی ابراز کرد: منظور از یارانه آشکار این است که به طور مثال دولت باید در صنعت کاغذ به تولید کنندگان و مصرف کنندگان در این صنعت یارانه‌های نقدی و قابل توجه پرداخت کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک + ده =