تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ راهکارهای نجات بازار

  گفت و گو با حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا

  0
  82
  تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ

  حسن میرباقری، تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ به تجار ازجمله راهکارهایی است که می‌ تواند به آرام شدن بازار کاغذ و مقوا کمک کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا؛ حسن میرباقری، رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ و مقوا با اشاره به برداشته شدن سقف واردات بر اساس فعالیت دو سال اخیر تجار، عنوان کرد: در ماه‌ های میانی سال گذشته با این مشکل روبه‌رو شدیم که تجار نمی‌ توانستند بیشتر از میزان واردات دو سال اخیر خود کاغذ به کشور وارد کنند که چالش‌ های زیادی برای همکاران به همراه داشت.

   وی ادامه داد: به‌ تازگی اعلام شده است که سقف واردات برداشته شده و امیدواریم این موضوع به‌صورت عملی نیز در بخش واردات در سال جاری، اجرایی شود.

  تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ میرباقری با اشاره به افزایش قیمت کاغذ در هفته‌ های آغازین سال جدید، گفت: مساله اصلی اینجا است که قیمت‌ های جهانی کاغذ و مقوا در دنیا سیر افزایشی داشته و این موضوع نه فقط گریبان مصرف‌کنندگان عمده کاغذ در ایران را گرفته، بلکه بسیاری از کشورها را نیز با مشکل مواجه کرده است.

  وی تاکید کرد: واردکنندگان، همواره تلاش کرده‌اند با وجود مشکلاتی که بر سر راهشان وجود دارد در جوی آرام به فروش محصولات خود اقدام کنند و در تعامل با مصرف‌کنندگان و دولت کالا را به موقع به دست مشتریان برسانند.

  تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذتوجه و تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ

   میرباقری با بیان این‌که تعامل با وزارت صمت و بانک مرکزی برای تخصیص ارز از‌جمله سیاست‌ های سال‌ های اخیر بوده است، گفت: تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ به تجار، از‌ جمله راهکارهایی است که می‌ تواند به آرام شدن بازار کمک کند.

  بیشتر بخوانید: شرط سابقه و سقف برای واردات انواع کاغذهای چاپ و تحریر حذف شد

  تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ به گفته وی، به‌دنبال بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ ها مصرف کاغذ نسبت به سال گذشته رشد بیشتری خواهد داشت و اگر کاغذ مورد نیاز بازار به موقع تامین نشود، ممکن است با مشکل روبه‌رو شویم.

   میرباقری یادآور شد: یکی از چالش‌ های جدی تجار و واردکنندگان کاغذ، تامین ارز از سوی بانک مرکزی است، زیرا از زمان ثبت سفارش تا پرداخت به فروشنده حدود سه‌ ماه زمان می‌برد و این بازه زمانی، اهمیت زیادی دارد.تخصیص به موقع ارز و اعطای مجوز واردات کاغذ 

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 − 1 =